Jump to content

Megane classic- obloga stražnjih vrata


kruno3000

Recommended Posts

Trebam pomoć oko skidanja obloge na stražnjim vratima, ako je netko već radio ili zna gdje ima neki link ili topic o tome.

Probao sam na tražilici ali nisam uspio dobiti ništa konkretno, također ni na jubitu.

 

Problem je brava koja radi "u jednu stranu", ili samo hoće da zaključa ili samo hoće da otključa ( koristeći centralno ).

tako da moram uvijek mrdati po onom vijku za prisilno zaključavanje ( kod samog mehanizma brave na vratima).

 

Pretpostavljam da je neka vodilica ili puškica ili valjčić lagano ošo v rit. al da bih to vidio moram riješit oblogu na kojoj ne vidim niti jednog vijka a nebih je čupao na slijepo jer kovče koje je drže vjerojatno lako vole da pucaju.

 

Pa ako netko ima kakav savjet ili može podijeliti iskustvo bio bih zahvalan. :D

Link to comment
Share on other sites

Mogu ti savjetovati da samo kreneš s poslom jer ne možeš ništa zaje... Kad zapne (a šarafe si skinuo) onda potegni jače i kopča će popustiti. Sad kad je hladnije može ono lijepilo oko obloge dosta jako držati (ne brini kad vratiš oblogu opet će se sama zalijepiti). Ako ima najlon ispod treba paziti da ga se ne podere ili da ga se ne podere previše.

Link to comment
Share on other sites

Pokusat cu svakako samo me zanimalo da nema nekih skrivenih vijakapa da ne vucem ko kreten. Iduci tjedan imam vremena pa cu lagano to raskopat i pokusat poslikat pa mozda nekom posluzi.

Link to comment
Share on other sites

ja sam jednom mijenjao motorić zadnjih vrata. Kad je zahladilo počeo je zahebavti, uglavnom nije htio otključati dok je zaključavanje radilo. Sada imam i dva motorića rezerve koja sam naručio na netu i ugradio sam u kućište

Link to comment
Share on other sites

ja sam jednom mijenjao motorić zadnjih vrata. Kad je zahladilo počeo je zahebavti, uglavnom nije htio otključati dok je zaključavanje radilo. Sada imam i dva motorića rezerve koja sam naručio na netu i ugradio sam u kućište

Ja ti imam taki oriđiđi za prodaju,kaj nisi rekel.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Rijeseno. Problem je bilo zakljucavanje/otkljucavanje koje je radilo kako mu se dalo. Sve sam polako rastavio jer nisam znao sta ne valja. Na kraju ispalo da je bio izoksidiro kontakt na utikacu koji se spaja na motoric, pa je nekad struja isla a nekad ne. Imam sve redom poslikano pa ako treba mogu napravit neki tutos kako i sta. Uglavnom hvala na savjetima i sto se mene tice moze katanac na ovo. :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.