Jump to content

Laguna 2 2.0T preporuka felgi


CooL

Recommended Posts

Bok ljudi trebao bi preporuku felgi i dimenzije guma za lagunu 2 2.0T sada imam gore 17" sa gumom 235x45 i to mi je dosta tvrdo htio bih nešto mekše koja bi bila preporuka?

 

Razmišljao sam o 16" pa staviti neku višu gumu 55 možda?

Link to comment
Share on other sites

Standardna dimenzija gume na laguni 2 u 16" je 205/55/16.

Samo je pitanje tvog diska i da li 16" stane pod čeljust.

Ako ti je prednji disk 300mm onda ide bez problema.

Ako je pak 308 onda mi se čini da 16" nestane

Link to comment
Share on other sites

Standardna dimenzija gume na laguni 2 u 16" je 205/55/16.

Samo je pitanje tvog diska i da li 16" stane pod čeljust.

Ako ti je prednji disk 300mm onda ide bez problema.

Ako je pak 308 onda mi se čini da 16" nestane

Stane, stane. Je da ima još 4 mm mjesta, ali stane. Kod mene su diskovi 308 mm i felge 16-ice. Glupi vulkanizeri uvijek stavljaju "klasične" utege za aluminijske felge i treba im napomenuti da se takovim utezima ne balansira.

Link to comment
Share on other sites

Disk je 300 i 16" stane samo sam htio neka iskustva dali ču dobiti na udobnosti?

Link to comment
Share on other sites

Nikad nisam vozio na 17" tako da ti nemogu ništa konkretno reći.

U teoriji bi trebao. "mesnatija" guma veća "zona" upijanja udaraca, ali i manje direktnije upravljanje

Link to comment
Share on other sites

Da obično je na autima s običnim ovjesom takva razlika kad se mjenjaju felge za jedan col da svi osjete ogromnu razliku a realno razlike su jedva i primjetne. Ako su gume u standardnoj dimenziji i propisno napuhane razlike gotovo da i nema u 1 col.

Link to comment
Share on other sites

razlike se osjete i samom promjenom gume, kako ne bi promjenom colaze felge?

razlika između sportske gume sa tvrđim bočnicama i recimo neke touring gume (ili zimske) su osjetne na našim "kvalitetnim" cestama... problem je što se većom colazom automatski isključuju nesportske gume jer ih u tim dimenzijama nema i onda imate dvostuki efekt, tvrda guma (bočnica) i niža bočnica, što rezultira apsolutno osjetnim doživljajem tvrdoće

Link to comment
Share on other sites

Ja ima ljetne balonke, 205/60/16 - Renaultova colaža koju ću zamjeniti uobičajenijom 55, i kada pređem na zimsku 195/65/15 definitivno osjetim razliku....

Link to comment
Share on other sites

Ja sa 215/50/17 na 205/60/16 osjetim razliku možda prvi dan dva. Sad sa 215/50/17 na 225/40/18 nisam osjetio razliku. Za koji tjedan idu opet 16, pa bi trebala biti veća razlika, ali i za to sumnjam da ću primjetit išta nakon 3-4 dana

Link to comment
Share on other sites

Mislim da  raspravljamo o normalnim cestama  nebi trebalo biti neke razlike u udobnosti mjenjanjem colaže felgi,ali naravno da  su naše ceste delux. Mislim da kaj god imali 15 pa nadalje  drndat če se kako god mi htjeli !

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.