Jump to content

spona, krajnica i nosac motora


nkdbk1

Recommended Posts

Grand scenic II 1,9 dci 96 kw 2006 g

Trebam promjeniti lijevu sponu i krajnicu volana i hidraulicni nosac motora(gornji desni).u ovlastenom su mi rekli 2100 kn. U lokalnim autodijelovima imaju sljedece marke:

nosac motora: hutchiston francuska ili febi bilstain (cijena 630 ili 850 kn)

spona : febi,moog ili trw (cijene od 149 do 228kn)

krajnica: febi,moog ili trw (cijene od 195 do 239 kn)

Koju marku uzeti?

Link to comment
Share on other sites

Nemam jer mi frend odrzava auto. Nakon dvije vece greske u ovlastenom izbjegavam ih ali uvijek trazim ponudu da mogu usporedit

Link to comment
Share on other sites

hutchiston- prva ugradnja, provjereno, ja mijenjao prošli tjedan

trw-

trw-

 

Skuplje je, ali kad promjeniš onda si miran.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene spone sacic, krajnik promijenio jučer u kućnoj radinosti (sasic).

Link to comment
Share on other sites

hutchiston- prva ugradnja, provjereno, ja mijenjao prošli tjedan

trw-

trw-

 

Skuplje je, ali kad promjeniš onda si miran.

Potvrdilo mi par majstora da je Akron bolji izbor od hutchiston-a. Promijenio sam gornji desni (hidraulični) prije otprilike godinu dana i za sada se više nego dobro ponaša.

Link to comment
Share on other sites

hmmmm evo moje ponude ovdje :)

Nosač motora

Sasic 4001789 - 470kn

 

Spona

Febi 24720 - 125kn/kom

 

Krajnik

Febi 24816 - 125kn/kom

 

To je sve dobra kvaliteta i dijelovi koji bi potrajali definitivno ;)

Za više info na mob ili na mail.

Lp

Tomislav :)

Link to comment
Share on other sites

hvala na odgovorima.

izgleda da ce ipak bit hutchiston i trw. uspio sam još dobiti -10% na prvu ponudu

tako da će me sve izaći manje od 1000 kn (dijelovi + prijatelju za kavu)

 

nisam znao da je hutchiston prva ugradnja.prvi nosač je izdržao malo više od 100000 km,

drugi sasic 62000km kad se počeo čuti, a treći noname promjenut u albaniji na putu za 40 evra

nije izdržao 20000 km(koliko para toliko muzike)

Link to comment
Share on other sites

Hutchinson i SASIC spadaju pod dva Francuska branda koji rade prve ugradnje za Francuska vozila (ali i za druga Europska).

Čak se zna pronaći da je u SASIC-u Hutchinson i obratno odnosno surađuju međusobno sa onim dijelovima koje netko od njih ne proizvodi

ili mu se ne isplati proizvoditi.

 

Npr Hutchinson dosta radi oko tih nosača motora, španera i remenja, nosača/ležajeva amortizera, dok je SASIC u području ovjesa (kugla, krajnika, selena, vilica.... itd)

ali kako sam i rekao, oboje rade/nude dijelove za velike servise, pumpe vode itd..itd...

Dakle, sa tim brandovima ne možete pogriješiti.

A ovo vam govorim iz razloga da netko ne bi inzistirao da hoće kupiti sponu stabilizatora ili krajnik od Hutchinsona, a to dotični uopće ne radi i nema u prodajnom asirtimanu,

dok npr SASIC to radi i ima u prodaji, te vjerojatno i radi kao prvu ugradnju kod Francuza općenito.

 

Ali, govorio sam ja to ovdje u nekoliko navrata, zar ne? ;)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.