Jump to content

slabo pali


renault2

Recommended Posts

pozdrav , evo mene je moj majstor zeznu i rekao da ima grijače za 30kn i na kraju kad sam dovezao auto kaze da je uzeo one po 80kn. I sad aj , (((reko sad će da pali prije nego šta stavim karticu u njega))) haha a sad ozbiljno , i nakon promjene grijaća on i dalje slabo pali , jednostavno se mući. I da rekao mi je kao da bih trebao četkice i možda "altenator novi" eh sad  šta dalje ... ? Hvala 

Link to comment
Share on other sites

Šta dalje? Mjenjaj majstora za početak. Za slabo paljenje može bit više razloga, od slabe kompresije do loših dizni i faličnih senzora/instalacije, slabog anlasera. Grijači su rijetko tu uzrok, pogotovo na commonrailu koji imaju direkt ubrizgavanje. I da crkne koji opet mora palit bez muke.

Ići na pamet mjenjat je totalna glupost. Jel uopće gledao stare grijače dal rade?

Kad teško pali? Na hladno/ toplo? Kolko dugo vergla?

Edited by Victor
Link to comment
Share on other sites

Sta smatras pod slabo pali?? Ako teško vergla onda je problem ili u akumulatoru ili alnaseru. Ako vergla normalno, ali tesko upali onda moze biti problem u senzorima, rasprskacima, pumpi VP, ili u kompresiji.

Link to comment
Share on other sites

vergla  jedno pet do sest puta i onda ga upali. A ako se spusti ispod nule nema mu spasa. Kaže da je jedan grijač bio prazan drugi skoro pri kraju a ova dva tako tako. i lik je uzeo neke po 80 kn i stavio njih i kad mi je dovezao auto i kad ga je isao paliti kaze da je moguče da su otišle četkice ili čak i alnasar , a sad ja tom ma,a,rcu nevjerujem ništa zato kaj mi je mjenjao ulje u motoru filtere zraka, kabine i ulja i 4grijača , 6 sati mu je trebalo za to. Na hladno teško pali a na toplo tako tako isto se muči ali manje !

Edited by renault2
Link to comment
Share on other sites

imas nedavno jos jedan topic o teskom paljenju, procitaj pa vidi, mozda nas slicna stvar muci... idem bas u srijedu da rijesimo konacno senzor bregaste... doso do njega, al ga ne mogu odkacit da ocistim kontakte pa sam dogovoril s mestrom u srijedu... cak ga nije lose ni zamijenit, nije skup mislim, ispod stotke.

Link to comment
Share on other sites

evo bio sam kod električara i kaze da je sigurno u altenatoru problem , i sad ja zovem TOKIĆ i kaze lik da je altenator 1990kn hmm , a meni je majstor rekao da je altenator 400 - 600 kn sta vi mislite ?

Link to comment
Share on other sites

Ako auto vergla normalno kako si naveo onda nije sigurno problem u alternatoru. Alternator sluzi za punjenje akumulatora tako da to nema nikakve veze sa tvojim problemom, ispravnost istog se moze provjeriti, a ne nagađati jel on ili nije.

Link to comment
Share on other sites

omg oprostite ljudi alnasar ALNASAR ups ups pardon , krivo sam ih pitao !!!

Link to comment
Share on other sites

Anlaser. Ali svakako je bolje koristiti hrvatski termin elektopokretač.

Link to comment
Share on other sites

E to vec moze imati veze sa problemom, samo ako auto normalno vergla, a ne moze "sastaviti" onda opet nije problem u elektropokretacu  :D

Link to comment
Share on other sites

Kaj je to elektropokretač?

Ista stvar ko i za alternator,i anlaser se reparira.

Al ako vergla normalno ne bi rekel da je do njega.

Link to comment
Share on other sites

evo momci popravljeno , 400kn sam mu platio s rukama  i pali SAVRŠENO.  Eh i sad opet problem, reko ajde da otvorim prozor da cujem i jbt kad podizac ide i stane tako da sad moram stiskat da se spusti zovem lika i kaze kao da je otpajao akumulator. i sad se vise nesjecam sta je rekao nesto kao da bih to trebalo doci na svoje ako ne dovezi pa cu namjestit. Dali se nekome takvo nešto dešavalo ?

Link to comment
Share on other sites

evo momci popravljeno , 400kn sam mu platio s rukama i pali SAVRŠENO. Eh i sad opet problem, reko ajde da otvorim prozor da cujem i jbt kad podizac ide i stane tako da sad moram stiskat da se spusti zovem lika i kaze kao da je otpajao akumulator. i sad se vise nesjecam sta je rekao nesto kao da bih to trebalo doci na svoje ako ne dovezi pa cu namjestit. Dali se nekome takvo nešto dešavalo ?

Resetiraj podizač! Podigni prozor do kraja i drži tipku podignutom par sekunda prozor bi trebao normalno raditi nakon toga.
Link to comment
Share on other sites

Ne,starohrvatska.

Koja korjen vuče iz latinskog.

Link to comment
Share on other sites

Nije valjda da voziš Reno? :D :D

 

Reci prvo kaj je bilo za kvar paljenja...

ma budes saznao zasto pali :) od srece sam ga palio sat vremena :) hehe sala Ovako: mjenjao je čahure , četkice i još neki klinac je rekao nisam upamtio

Link to comment
Share on other sites

Resetiraj podizač! Podigni prozor do kraja i drži tipku podignutom par sekunda prozor bi trebao normalno raditi nakon toga.

bravo svaka čast evo bas sam to probao i rade mi sad sva četiri podizača. ZAHVALJUJEM :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

evo nakon reparacije alnasara , auto je palio prva 2 dana super , sad mi se opet muči, ali ne toliko kao i prije. Dali je moguče da je opet nešto vrisnulo ???

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.