Jump to content

Renault K4M


shogo

Recommended Posts

Da li navedeni motor, kod mene 1.6, 16v ima hidropodizače ili ima ručno štelanje ventila tj, provjeru zazora??

 

Pitam za budućnost, radi nekakve preventivne provjere na određenim kilometražama??

Link to comment
Share on other sites

Hidropodizaci

 

 

Hvala ti velika, onda ostaje pravilo da provjere nema, tj. nema zračnosti i zazora???

Link to comment
Share on other sites

Jos jedan od razloga da se upotrebljava samo najkvalitetnije ulje u tim motorima. Nema nikakve provjere, samo dobro ulje.

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

Ma sada se vozim na plin, pa je to ono što je jedina prevencija i provjera, dakako još nisam na tim kilometražama, koristim ono što propisuje tvornica elf evolution 5w40.

 
Link to comment
Share on other sites

Hidropodizači su samopodesivi.  Uz kvalitetno ulje i redovne izmjene trebali bi trajati koliko i motor.

 

S plinom su ti puno veći problem dosjedi ventila nego zazor ;)

Link to comment
Share on other sites

Pa upravo to, ali i to je maks smanjeno kod normalnog korištenja i zauljivača (placebo ili ne).

 

Hvala na info!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

da ne otvaram novu temu

 

dal moj motor ima hidropodizace

auto je 2000g 1.6 16v 79kW

ne znam koja je oznaka motora

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Oznaka tvog motora je ista kao i njegova: K4M 70x. (da bi znao koja je znamenka u dodatnoj oznaci motora trenutno označena sa "x" trebao bi dati oznaku tipa vozila tj. četiri znamenke iz vin broja nakon VF1 ili vidi na ovalnoj naljepnici).

Link to comment
Share on other sites

Izbaci mi ova tri motora:

 

K4M700

K4M701

K4M704

 

Za točniji podatak bi trebao proizvodni broj.

Link to comment
Share on other sites

budem ti danas poslikao naljepnicu na stupu pa stavim tu

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.