Jump to content

Megane II podizac prozora i brisac


IcyTexx

Recommended Posts

Hello. :)

 

Prije mjesec dana mi se razletio vozacev podizac stakla, trebao bi kupiti kompletno novi (sa motoricem jer je sad neki zamjenski)... Ima li itko ideju gdje bi to mogao nabaviti, a da ne košta ko pol auta?

 

Također zadnji brisač, ali ne metlicu ili držač metlice nego cjelokupni brisač od onog što izlazi iz motorića na dalje.

Link to comment
Share on other sites

zamjenski obično budu bez motorića i elektronike, to možeš na njuškalu naći, a mehanizam (šine, sajle,rolica) sam kupio kod lagerosa(mislim da je bilo oko 600kn) jer u ovlaštenom ide samo koplet sve za 2800

Link to comment
Share on other sites

Znaci nebum proso jeftinije od soma kuna za to... Jednostavno si ne smislit da je glupi podizac sa motoricem skuplji od dijelova za veliki servis ili seta kvacila... A mijenjam po jednog svakih minimalno 6 mjeseci. Ovaj je mijenjan prije godinu i pol (promijenio dva desna u međuvremenu) i tad se ja još nisam zanimao za to pa je stavljen neki zamjenski, a onaj original koji je bio unutra mi nije vraćen. Taj zamjenski ima neki čudan motorić koji se drži za alu nosače, ne za onu plastičnu oplatu vrata.

Link to comment
Share on other sites

vidaković u SB me tražio 500 kn za podizač vozačevih vrata, u kompletu je sve osim motorića i stakla. ja cicija kakav jesam otišao po novu sajlu za bicikl i onaj "šuplji" šaraf za bicikl i riješio problem za 40 kn  :farmer:

Link to comment
Share on other sites

Popravio bi ovog al kako je to zamjenski za njega nema onih plastičnih kotačića koji mi se stigao, a ni sajli koje pašu.

Jel znate možda dal su sa britanskih right hand drive autiju lijevi podizaci jednaki kao i kod naših? Možda bi na eBayu mogo za 60-80 funti kupit... Na francuskom ću isto pogledat, moram nekako prevest.

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

Također, dal paše cijeli mehanizam sa Meganea II PH2 na PH1?

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

ja sam našao samo sajle i rolicu na ebayu, iz turske trgovina, drže za sve automobile dijelove za podizače, ali sam imao taj zamjenski(jer je prijašnjem vlasniku vidaković stavio to zamjensko sr...što se učvršćuje na alu lajsnu)  i nije mi štimala rolica, onda sam od lagerosa naručio komplet sa alu lajsnama zamjenski, ali je isti kao original, motorić se pričvršćuje za plastični panel vrata.

Link to comment
Share on other sites

Znaci nebum proso jeftinije od soma kuna za to... Jednostavno si ne smislit da je glupi podizac sa motoricem skuplji od dijelova za veliki servis ili seta kvacila... A mijenjam po jednog svakih minimalno 6 mjeseci. Ovaj je mijenjan prije godinu i pol (promijenio dva desna u međuvremenu) i tad se ja još nisam zanimao za to pa je stavljen neki zamjenski, a onaj original koji je bio unutra mi nije vraćen. Taj zamjenski ima neki čudan motorić koji se drži za alu nosače, ne za onu plastičnu oplatu vrata.

da su ti original podizač vratili one sajle sa ebay-a bi ti štimale, cijeli set sa plastičnim kotačićima je oko 100kn. Motorić ti ostaje isti samo ga sa tim zamjenskim setom učvrste na drugo mjesto, jer sa zamjenskim setom sajli obično se ne isporučuje motorić i elektronika na njemu, samo to dvoje je tisuću kn

Link to comment
Share on other sites

Pogledat ću onda još jednom motorić, moguće je da je isti ali da je pričvršćen na drugo mjesto. Zadnji put sam vrata rastavljao prije godinu i pol pa se ne sjecam bas najbolje, al tada sam nekako zapamtio da je motoric dosta razlicit od onog originalnog kojeg sam imao na desnim vratima. A i uvijek mi se resetira impulsno spustanje ako prozor dođe do dna...

 

Po sjecanju zamjenski izgleda ovako nekako:

http://www.doormirror-headlight.co.uk/images/P/MEGANE02WINDREG2DMOT.jpg

http://www.agautoparts.co.uk/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/d/3/d3401jpgsetid800005007.jpg

 

Znam sve oko tih sajli, jedan original set podizača je u desnim vratima i čuvam još jedan original kojemu treba promijenit sajlu i kotačić.

 

Naso sam sve slike koje sam slikao kad sam dampao vrata osim, naravno vozacevih... Tak da cu morat rastavljat pa sastavljat pa rastavljat pa sastavljat.

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.