Jump to content

Twingo lampa na stropu


Alen

Recommended Posts

Bivša vlasnica je uspjela nešto potrgati u stropnoj lampi koja sad ne radi.

Otvorio sam to, ali ne znam što mi sve fali, na prvoj slici vidi se da je odlomljen neki komad plastike:

post-749-0-02322900-1385058218_thumb.jpg

Uzeo sam za probu žaruljicu iz prtljažnika, ta ili je daleko premala ili mi tu fali neki oveći komad plastike s kontaktima :)

Ovo je poklopac, ne znam jel čitav:

post-749-0-73174900-1385058232_thumb.jpg

Obzirom da se to sve drži na hrpi, ideja mi je bila da kupim na ebayu ledicu (koji model mi treba?) , zbrikam kontakte na poziciju da se pali kad otvorim vrata i ostavim tako kako je. Ionako niti na cliu ne koristim položaj za stalno upaljeno.

Ima netko shemu od toga da skužim koje žice trebam spojiti, a koje idu na žaruljicu?

Usput. čemu služi ova tu "mrtva" pozicija na prvoj slici, pokraj gumba za zaključavanje, tu dolazi nešto u nekoj drugoj opremi?

Link to comment
Share on other sites

Buahaha nisam ni skuzio ovaj gumb sa nacrtanim autom kraj lampe.. kakvo zakljucavanje se sa tim radi?? A jesam glupan haha... uopce to nisam primjetio

Link to comment
Share on other sites

tipka zakljucavanja auta iznutra.

Fali ti samo kontakt za sijalicu sa druge strane, jedan imas, i ostalo je sve tu, mozes improvizirati sa komasicem bakarne zice ili to sto si zamislio sa ledicom. Nema tu neke matematike, uzmi tu sijalicu iz gepeka, dva komadica zice i istestiraj koji je koji kontakt, tesko da neko zna to napamet.

Edited by Dado86
Link to comment
Share on other sites

ili nije spojeno ili je negdje kabal u prekidu, skini i pogledaj jel sve na svom mjestu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sa koje strane se prvo "povuce" ova plastika od svjetla kad se skida? Da nesto ne bi strgao... I da, zakljucavanje radi ali u voznji (nisam skuzio na kojoj min brzini) jer ja sam glupan stiskao dok sam stajao... TUP

Edited by Danchibald
Link to comment
Share on other sites

Ahoj  Alene!

 

Daj molim te napiši jesi li uspio riješiti problem, naime imam identično sr...e s tim svjetlom, pa sam čak i probavao neke kombinacije, no ono što je meni problem je slijedeće:

 

kad izmislim taj drugi kontakt koji fali, odnosno nalazi se na onom plastičnom poklopcu, ne gasi se svjetlo kad zatvorim vrata, nego stalno svijetli dok ga ne izvučem van???

Link to comment
Share on other sites

Taj ti prekidač ima 3 pozicije:

- ugašeno

- pali se kad se vrata otvore

- stalno upaljeno

Ti si valjda spojio na ovu treću.

Ja sam ti skinuo lampu i ispitivačem našao na konektoru gdje dolazi struja kad se vrata otvore. Nakon toga sam u lampi žarulju direkt zalemio na taj kontakt i masu. Sad imam samo svjetlo kad otvorim vrata i to mi je dosta. Ideja mi je bila naći neki dovoljno mali prekidač i ugraditi ga na slijepo mjesto, ali to sam ostavio za neko toplije vrijeme.

BTW, neki dan sjednem u clio i htio si upaliti ručno to svjetlo i ne ide, ne da se staklo kipnuti u tom smjeru. Obzirom da ga ženica vozi u zadnje vrijeme, odmah krenula za*ebancija da li sad trebam tražiti i otiske stopala po šajbi i stropu :-)

Link to comment
Share on other sites

Pa mora ti zaključavanje raditi i kad auto stoji u mjestu.

Nope isprobano... dok stojim ne sljaka... cim predjem 30 kmh na lagani pritisak odmah zakljuca
Link to comment
Share on other sites

Sa koje strane se prvo "povuce" ova plastika od svjetla kad se skida? Da nesto ne bi strgao... I da, zakljucavanje radi ali u voznji (nisam skuzio na kojoj min brzini) jer ja sam glupan stiskao dok sam stajao... TUP

Po ovim slikama gore, prvo izvučeš ovu desnu stranu prema dolje, pošto je utor prorezan skroz i onda cijelu plastiku u desno.

 

Pa mora ti zaključavanje raditi i kad auto stoji u mjestu.

Ovako je na Laguni, ima opciju da zaključa, automatski u vožnji iznad 10km/h, aktivira se s kontaktom i pritisnutim prekidačem na duže od 5 sekundi, svrhu ne kužim. Druga opcija, bez kontakta, otvorena vozačeva vrata pritisne se na duže od 5 sekundi, poslije toga svaki put kad zatvoriš vozačeva vrata automatski se sve zaključa, zgodna opcija s ostavljenim ključem/karticom u autu :D .

Ali kako kažeš, kad pritisneš mora zaključati bilo da auto ide ili stoji.

 

 

Ahoj  Alene!

 

Daj molim te napiši jesi li uspio riješiti problem, naime imam identično sr...e s tim svjetlom, pa sam čak i probavao neke kombinacije, no ono što je meni problem je slijedeće:

 

kad izmislim taj drugi kontakt koji fali, odnosno nalazi se na onom plastičnom poklopcu, ne gasi se svjetlo kad zatvorim vrata, nego stalno svijetli dok ga ne izvučem van???

Mislim da ne fali samo kontakt, već cijeli prekidač odn. njegovi kontakti za tri opcije svijetla, ugašeno, vezano na vrata i uključeno stalno. Pošto ga ne vidim nigdje sa strane, mislim da je ta cijela plastika kao klackalica/prekidač, a onaj limić na njoj je samo kontakt tog prekidača, mijenjaš položaj plastike i time prebacuješ taj limić po kontaktima  i mijenjaš opcije.

Evo vidim da je Alen već odgovorio.

Edited by Mafro
Link to comment
Share on other sites

hvala svima na odgovoru... budem se poigrao, nadam se da ću složiti...  :bigl:


Taj ti prekidač ima 3 pozicije:

- ugašeno

- pali se kad se vrata otvore

- stalno upaljeno

Ti si valjda spojio na ovu treću.

Ja sam ti skinuo lampu i ispitivačem našao na konektoru gdje dolazi struja kad se vrata otvore. Nakon toga sam u lampi žarulju direkt zalemio na taj kontakt i masu. Sad imam samo svjetlo kad otvorim vrata i to mi je dosta. Ideja mi je bila naći neki dovoljno mali prekidač i ugraditi ga na slijepo mjesto, ali to sam ostavio za neko toplije vrijeme.

BTW, neki dan sjednem u clio i htio si upaliti ručno to svjetlo i ne ide, ne da se staklo kipnuti u tom smjeru. Obzirom da ga ženica vozi u zadnje vrijeme, odmah krenula za*ebancija da li sad trebam tražiti i otiske stopala po šajbi i stropu :-)

:D  :D  :D  :D  :D  :D

Link to comment
Share on other sites

Ako ti je kao i kod Alena na prvoj slici onda je pukla (nedostaje) plastika sa metalnim nosačem žarulje. Kod ispravnog stropnog svjetla onda, kao šta Mafro kaže, promjenom položaja limića koji se nalazi na poklopcu ostvaruješ razne kontakte i dobijaš 3 različita režima rada svjetla.

Ako nemaš taj drugi nosač svitla onda žarulju možeš spojiti kao šta sam nacrtao na slici (koristio sam Alenovu sliku).

Kad spojiš kao šta je nacrtano u plavoj boji tada svitlo stalno gori, a ako spojiš kao šta je nacrtano u zelenoj boji tada se svitlo pali i gasi sa otvaranjem i zatvaranjem vrata.

 

post-14075-0-55970500-1392286997_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

ljubi vas deda žika  :00009019:  :00009019:  :00009019:  :00009019:  :00009019:

 

e sad ću ženi da poklonim rasvjetu u twingu za valentinovo  :D  :D  :D  :D  :D

a kad padne mrak, valja se negdje u mrak odvest da joj pokažem kako funkcionira  :happy:  :happy:  :happy:  :happy:

Link to comment
Share on other sites

ljubi vas deda žika  :00009019:  :00009019:  :00009019:  :00009019:  :00009019:

 

e sad ću ženi da poklonim rasvjetu u twingu za valentinovo  :D  :D  :D  :D  :D

a kad padne mrak, valja se negdje u mrak odvest da joj pokažem kako funkcionira  :happy:  :happy:  :happy:  :happy:

 

Kad to središ stavi koju sliku. Naravno, govorin o stropnom svitlu  :D .

Link to comment
Share on other sites

slika će biti, naravno svjetla  :D  :D  :D

 

e sad naravno kako kod mene mora biti uvijek nešto, meni je izgleda puknulo ono što je zaokruženo crvenom bojom....

a budem probao nešto kemijati...  :hippy:  :hippy:

Link to comment
Share on other sites

E upravo to šta je puknulo je razlog zašto tebi trenutno stalno gori svijeto. Dodiruje se taj kontakt sa onim limom u poklopcu i zato stalno svijetli. Pokušaj nekako iskemijat da taj kontakt (zaokružen u crveno) nekako utisneš malo unutar plastike i u tom položaju fiksiraš tako da se ne dodiruje sa limom iz poklopca. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Kod mene je ispravno svjetlo ali je puklo staklo (plastika) pa sad zjapi ta rupa na stropu a pošto plastka ujuedno služi i kao prekidač kojim se biraju modovi isključeno - automatsko - uključeno sada ne mogu po potrebi uključiti svijetlo u kabini.

Zna li netko može li se ovaj ovalni djelić plastike zaebno kupiti?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.