Jump to content

Scenic 2ph2 akumulator


riceburner

Recommended Posts

po netu ima 1001 informacija i prijedlog... u manualu od auta naravno nis ne pise nego odi kod ovlastenog po novi :happy2:

posto ima par scenica 2 na forumu ako ste mijenjali koji ste stavili? 56Ah ili jace ili pak slabije... :blink:

jedino sto tocno znam da je plus desno :D

 

zafaljujem!

Edited by riceburner
Link to comment
Share on other sites

nema ni tamo :D pise da se posjeti ovlasteni renault servis :) ima za zarulje i sve, al za akumulator samo opaska :D

Link to comment
Share on other sites

Ja imam scenica 2 1.9 dci 88 kw i stavio sam u njega 75 Ah ako šta može pomoći

Link to comment
Share on other sites

kod mene scenic II  1,9 dizel  74Ah  700A

pošto je u tebe benzinac može manji ali dobro pogledaj startnu struju nek je što veća

Link to comment
Share on other sites

evo danas iskoristio akciju u ovlastenom servisu :)  1.6 16v ima tvornicki 45 ili 50...

stavljen 50Ah novi s 3god garancije :) pali ko avion

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Vi koji ste stavljali 74(75Ah) Tolko ide u originalu ili dolaze slabiji akumulatori s tim autom, 

Konkretno me zanima za 1.9dci 88kw 2006g...

Hvala

Link to comment
Share on other sites

dolaze s 60tak ampera. al nemozes porediti tvornickih 60 s kupovnih 70... tvornicka ugradnja je znatno bolja..

inace ovo mi smjesno u srb na reno akumulatore ide 5 god garancije....ahahah koji lopovluk u hr 

Link to comment
Share on other sites

Hvala, pretpostavljam da ide 600A? Ko i na mojem fluencu? Nije to malo slabo za 1.9 i brdo opreme?

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja imam trenutno 64/580 i upalio je na -20 bez ikakvih problema.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sad vidim da je prijasnji vlasnik stavio 60ah 540A... Naravno da sad dok je stislo da je preslab... Nego dal ima kakvih problema kod zamjene? S autom nema nikakvih papira,pretpostavljam da je radio kodiran? Jel se moze do koda bez da se radio vadi van?

Inače dok sam na Fluencu mijenjao sve je popamtio,ni stanice nisam morao nanovo memorirati,a ni kod nije tražio. .

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

I još jedno zabrinjavajuće pitanje : ( dal slab accu moze prouzrokovati da auto pise gresku na ubrizgavanju? Svjetli "service" i pise provjeriti ubrizgavanje... Ili je to koja dizna ili tak nešto?

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne bi trebao a ta greška je prilično uopštena , pa može signalizirati od pregorenog grijača do loše dizne , uglavnom svaki element vezan za ubrizgavanje tj. dovod zraka i goriva u motor i njegovo paljenje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.