Jump to content

Voda negdje iza ploče + klima ne puše


cagi

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Ovih dana (nevrijeme i kiša) desilo mi se nešto čudno, naime kad uđem malo oštrije u zavoj čujem vodu kako se premješta i to negdje ispod šofer-šajbe odnosno iza ploče. Do sada bi mi se znalo događati da mi se voda nakupi u vratima (nakon velike kiše) al to bi lagano riješio na način da bi s donje strane vrata gdje je keder (guma) malo odvojio prsom i ona bi iscurila i sve OK. Svako toliko podignem haubu i ako ima očistim lišće koje se nakupilo (u dvoru mi je bršljan ...) da mi se ne začepi odvod. Sad je tu i još jedna stvar, a to je da mi klima ne puše, tj ventilator radi ali kroz otvore, bilo su oni koji usmjeravaju zrak u šofer šajbu, ili oni srednji il za u noge - ništa.

Da li bi to moglo biti povezano, mislim da mi nakupljena voda priječi da se zrak usisava iz vani te se kroz klimu grije i upuhuje u kabinu. Jučer sam provjerio i ispod suvozača mi je mokro! Krenio sam rastaviti suvozački pretinac jer mi je tamo filter ali nisam imao alat  :angry: pa ću to morat ovih dana.

Gdje se nalazi odvod za tu vodu koja se nakupi ispod šofer šajbe koji mi se očigledno začepio i da li mi treba kanal za to ili se može s nogu? Filter sam mijenjao prije 1,5 god.

Unaprijed se zahvaljujem.

 

P.S.

Auto je u Laguna II ph2 (kao što piše u profilu)

Edited by cagi
Link to comment
Share on other sites

meni je tako bilo na cliu 2, ispostavilo se da je procurio kiler kabine.. jel ti radi grijanje u autu dobro?

Link to comment
Share on other sites

meni je tako bilo na cliu 2, ispostavilo se da je procurio kiler kabine.. jel ti radi grijanje u autu dobro?

Hm, ne bih znao jer ništa ne puše kroz otvore  :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Otvori (dva su) se nalaze iza plastične zaštite unutar blatobrana.

Link to comment
Share on other sites

Otvori (dva su) se nalaze iza plastične zaštite unutar blatobrana.

Hvala na odgovoru.

Da li se trebaju skidat (plastična zaštita) ili se može i rukom dohvatit bez skidanja. Pretpostavljm da su otvori na strani prema vozaču (prednji desni kotač) odnosno suvozaču (prednji lijevi kotač), ako ima nekakva slika bilo bi super.

Link to comment
Share on other sites

Misliš obrnuto:

 

vozač - prednji lijevi kotač

suvozač - prednji desni kotač

 

Odvodima se ne može pristupiti dok se ne skine plastična zaštita unutar blatobrana. Nažalost sliku nemam.

Link to comment
Share on other sites

Misliš obrnuto:

 

vozač - prednji lijevi kotač

suvozač - prednji desni kotač

 

Odvodima se ne može pristupiti dok se ne skine plastična zaštita unutar blatobrana. Nažalost sliku nemam.

Da da, moja greška!

Ok, hvala svakako.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.