Jump to content

podešavanje visine farova


flat

Recommended Posts

Megane II, Grandtour

 

kratka svjetla različito osvjetljavaju, desno OK, lijevo tik ispred auta

 

molim info kako podesiti visinu kratkog svjetla

 

hvala

Link to comment
Share on other sites

imaš kad otvoriš haubu na prednjem veznom limu rupice u kojima su čini mi se bijeli plastični vijci na imbus.

uzeti takav imbus i šerafiti u jednom il drugom smjeru kamo već lampa treba ići

Link to comment
Share on other sites

Staneš na ravno 5 m od zida,izmjeriš visinu žarulje od poda,tu visinu umanjiš za postotak koji ti piše iznad fara te dobiveni rezultat zacrtaš na zid i štelaš da ti gornja crta snopa bude poravnata s crtom.

Desni far malo digneš zbog pješaka.

Link to comment
Share on other sites

super, hvala za info

ima li negdje blizu i šarafić za podešavanje lijevo-desno?

čisto da znam, ako zatreba... ili da se ne zabunim pa okrećem krivi

Link to comment
Share on other sites

Na faru imaš vrijednost (postotak) na koju se namješta oboreno svjetlo (najčešće 1%). Parkiraš auto točno ispred zida i upališ oboreno (kratko) svjetlo. Obilježiš središte snopa crnim izolirom, odmakneš auto 5 metara od zida i namjestiš svjetlo imbusom tako da ti središte snopa bude 5 cm ispod središta koje si obilježio kad je auto bio točno ispred zida.

Link to comment
Share on other sites

Pa to sam ja napisal u postu iznad,osim izolirke...

Repetitio est mater studiorum!

Link to comment
Share on other sites

Pod uslovom da je podloga ravna i da ima 5m od zida negdje. Iskreno zajebancija. I nikad nije narihtano kao na tehnickom ili u servisu sa tim strojem. Odi to namjesti kako spada. Za prvu ruku ovo moze bit dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

To sam i napisal,ravan teren i 5m.ja probal tak i onda isel u servis na aparat,nije imal kaj rihtat..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.