Jump to content

stražnje svjetlo za maglu


flat

Recommended Posts

Otkad sam kupio auto, otraga svijetli samo lijevo svjetlo za maglu (tvornički podešeno)

Na desnom svjetlu nije ni bila postavljena žaruljica... ja sam ju stavio, ali i dalje ne svijetli

 

Netko mi je rekao da bi stvar mogla biti u osiguraču (tj. da treba staviti dodatni osigurač)

Je li to točno, i ako je, gdje se stavlja taj osigurač?

Link to comment
Share on other sites

Ne vjerujem da postoji takav osigurač. Svi Megane-i 2 imaju samo jednu maglenku. Možda bi trebalo još neku žicu provesti do žaruljice?

Link to comment
Share on other sites

koliko ja znam mjesto za tu žaruljicu ni ne postoji na Meganeu 2, za ostale karoserijske izvedbe ne znam, ali nije predviđemo da budu obje, samo lijeva

Edited by brba
Link to comment
Share on other sites

ja ma meganu II inam isto sve spojeno čak i sijalicu u desnoj maglenki ali ne svijetli.. DU roller mi je rekao da se moze spojiti, ali točno kako nezna..

Link to comment
Share on other sites

Zašto je bolje? Pa ima brdo vozila sa 2 maglenke. Clio II za početak, a njih ima ko pljeve na cesti :)

Ako nikako drugačije, dodatna maglenka se može spojiti paralelno sa postojećom, samo treba provjeriti može li instalacija podnijeti dodatno opterećenje.

Link to comment
Share on other sites

Vrlo jednostavan razlog - kada svijetle dva svjetla od maglenki, vozača iza to može vrlo lako buniti, jer štop svjetlo je lijevo i desno, a ovako da je samo jedna maglenka - jasno bi se razlikovao štop od maglenke.

Link to comment
Share on other sites

Zašto je bolje? Pa ima brdo vozila sa 2 maglenke. Clio II za početak, a njih ima ko pljeve na cesti :)

Ako nikako drugačije, dodatna maglenka se može spojiti paralelno sa postojećom, samo treba provjeriti može li instalacija podnijeti dodatno opterećenje.

Bolje je zato da svjetlo stražnje maglenke ne zamijeniš sa stop svjetlom.

Link to comment
Share on other sites

Otkad sam kupio auto, otraga svijetli samo lijevo svjetlo za maglu (tvornički podešeno)

Na desnom svjetlu nije ni bila postavljena žaruljica... ja sam ju stavio, ali i dalje ne svijetli

 

Netko mi je rekao da bi stvar mogla biti u osiguraču (tj. da treba staviti dodatni osigurač)

Je li to točno, i ako je, gdje se stavlja taj osigurač?

da ti je auto za left hand traffic tržište svjetlila bi ti desna

Link to comment
Share on other sites

ja imam megana 2 i imam dvije zadnje maglenke i obe mi rade već oho dok do nedavno nisam primjetio da mi je jedna vrisnula 

Link to comment
Share on other sites

Vrlo jednostavan razlog - kada svijetle dva svjetla od maglenki, vozača iza to može vrlo lako buniti, jer štop svjetlo je lijevo i desno, a ovako da je samo jedna maglenka - jasno bi se razlikovao štop od maglenke.

A i manje će goriva potrošit jer manje energije uzima. Svakako je sigurnije da svjetli jedna, bolje se kuži u prometu o ćem se radi kad je magla.

Link to comment
Share on other sites

nije provucena zica do tamo, usporedi desni i lijevi konektor i sve ce ti bit jasno... kao i na cliu 3

Link to comment
Share on other sites

Ajde nije loše to s jednom maglenkom da se ne zamijeni za štop, ali mi nije jasno jedno rikverc svijetlo na autima,to nemrem smislit.

Link to comment
Share on other sites

Zato postoji treće štop svjetlo. Na Cliu su obje maglenke na vrhu, a štopovi na dnu plus treći štop na vrhu šajbe.

Ako se netko zaleti u mene jer je maglenke zamijenio štopovima, treba ga gurnuti u najbliži jarak skupa s autom.

Link to comment
Share on other sites

Vrlo jednostavan razlog - kada svijetle dva svjetla od maglenki, vozača iza to može vrlo lako buniti, jer štop svjetlo je lijevo i desno, a ovako da je samo jedna maglenka - jasno bi se razlikovao štop od maglenke.

To bi vrijedilo u nekoj normalnoj zemlji, ali u Hrvatskoj gdje svakom trećem autu ne radi barem jedno oboreno, stražnje pozicijsko, ili štop svjetlo definitivno ne vijedi. Tako da i se i jedna maglenka može vrlo lako zamijeniti za štop svjetlo. Kod mene na laguni postoje dva stražnja svjetla za maglu i jako ih je teško zamijeniti za štopove (upravo zbog trećeg štopa).

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

i baš se pitam dal većina il manjina zna za što uopće služi stražnja maglenka....

80% autiju nit nemoraju koristiti maglenku jer se voze u gradu i međugradu gdje je vidljivost dobra.

Link to comment
Share on other sites

A kakve veze ima ako neko i zamjeni maglenku za stop svijetlo, sigurno nece spucat po gasu kad to vidi nego ce kociti, jer logicno je da ako vidis da auto ispred koci da kocis i ti, ne vidim nikakav problem u tome, a kako kolege rekose, odavno auta seriski dolaze sa trecim stop svijetlom tako da...

Link to comment
Share on other sites

Na žalost puno ljudi stvarno nepotrebno koristi svjetla za maglu. Sve je super kada si negdje van grada na otvorenoj cesti sam ili kada promet nije gust po gradu, ali u koloni stvarno nije ugodno gledati u nečija stražnja svjetla za maglu. Za prednja me ne dira previše, većinom su dovoljno nisko da ne smetaju kada dolaze u susret ili se voze iza.

Link to comment
Share on other sites

Otkad sam kupio auto, otraga svijetli samo lijevo svjetlo za maglu (tvornički podešeno)

Na desnom svjetlu nije ni bila postavljena žaruljica... ja sam ju stavio, ali i dalje ne svijetli

 

Netko mi je rekao da bi stvar mogla biti u osiguraču (tj. da treba staviti dodatni osigurač)

Je li to točno, i ako je, gdje se stavlja taj osigurač?

 

 

 

može li se to rijesit kako ?? 

Edited by brzi16v
Link to comment
Share on other sites

do desne nema instalacije jer je predviđeno da radi samo lijeva. tako je i kod mene, isto je bila žaruljica i na desnom mjestu, ali nema žica, vidi se na konektoru

Link to comment
Share on other sites

Na žalost puno ljudi stvarno nepotrebno koristi svjetla za maglu. Sve je super kada si negdje van grada na otvorenoj cesti sam ili kada promet nije gust po gradu, ali u koloni stvarno nije ugodno gledati u nečija stražnja svjetla za maglu. Za prednja me ne dira previše, većinom su dovoljno nisko da ne smetaju kada dolaze u susret ili se voze iza.

Nepotrebna uporaba stražnjih svjetala za maglu je kažnjiva u RH, za razliku od nepotrebne uporabe onih prednjih. Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.