Jump to content

Twingo - otvori ventilacije


twingokile

Recommended Posts

Ahoj ekipa!

 

Evo molim vas informaciju, što da radim, naime na twingaču kad upalim ventilaciju vozačeva strana uopće ne dobiva zrak. na središnjem grebenu puše, dolje puše, suvozačeva strana puše, n no na vozačevoj strani ništa. pretpostavljam da se negdje otkopčalo crijevo ventilacije koje ide na tu stranu, no nemam pojma gdje bi to bilo, moram li skidati armaturu cijelu dolje itd? 

molim Vas ako je netko imao slični problem ili zna o čemu se radi, neka me prosvjetli...

Ako moram skidati armaturu, koliko je komplicirano, i na što trebam paziti? nekakv manual, diy, ili bilo kakva imformacija, jako bih bio zahvalan... :zima:  :zima:  :zima:  :zima:

Link to comment
Share on other sites

Probaj pogledat ispod volana ako uspiješ kak doći do cijevi,a ak ne nažalost mora armatura dole.

Link to comment
Share on other sites

tak sam si i mislio, ima neki kratki info kak skinuti armaturu dolje, ili neki diy?

Link to comment
Share on other sites

Evo, ako ti ovo šta pomaže

MR305TWINGO6.pdf

 

Nisam imao takav problem al ono ... naravno prvo pogledaš dal ti onaj ON/OFF kolutić :D ispravno radi ... onda upališ vent na max i ako se negdje nešto otkačilo morao bi osjetiti da puše gdje ne bi trebao....

 

Link to comment
Share on other sites

u tome i je fora, kad ga bubnem na max, na srednje, donje i suvozačeve otvore puše ko ludo, a na vozačevu stranu ništa...doslovno mislim da se je neko lijevo crijevo negdje otkačilo, moram se sagnuti i probati vidjeti ispod volana se negdje šta vidi, ako ne, uz božju pomoć ići će i armatura dolje....

hvala svima na savjetima i prijedlozima, no još uvijek čekam nekoga ko je skidao armaturu dolje da baci kratki savjet..

Link to comment
Share on other sites

Paz, gledaj, ovako ti je na cliu: naime iza onih prekidaca kojima reguliras mjesto gdje se puhati ti je kao razvodna kutija koja na sebi ima nakacene cijevi koje su otprilike pravokutnog oblika tako da dvije cijevi idu od kutije prema nogama ljudi na zadnjim sicevima (ispod podnog tepiha), dvije za lijevu i desnu stranu na ventilacijske otvore, jedna na ovaj u sredini i jos jedna koja ide prema sajbi. Recimo ova koja ide prema lijevom otvoru je kod mene vidljiva ako se sagnes ispod volana dok desna nije vidljiva jer imas pretinac.

Link to comment
Share on other sites

odlično, daj bože da je tak i na twingaču, jer baš ta koja je vidljiva me zaj...va....nadam se da ju samo trebam zakačiti i da ću riješiti problem  :luda:  :luda: 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

evo samo da javim, rastavio sam auto i skužio da je riknula ona poluga koja otvara i zatvara puhanje zraka, tako da sam ju ručno uspio otvoriti i sad je u položaju otvorena, te puše zrak....

nažalost nisam uspio to riješiti bez dosta šarafanja...

Link to comment
Share on other sites

Jesi se bar izgrebao do kosti :-) z4j3bavam se :-)

jel se da kako improvizirati otvaranje i zatvaranje, a da popravak nije skup?

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

da izgrebao, malo je reći, susjed je rikavao od smjeha i vikao nema šanse da ti to sastaviš natrag  :taz:

a gle trenutno mi je bio cilj da osposobim da puše, a kad budem imao više vremena i živaca treba vidjeti kako ga osposobiti da radi kontrola...

Link to comment
Share on other sites

ahoj !

 

trebam info, naime, mogu li izvaditi vozačev otvor ventilacije a da ne raskopavam opet cijelu armaturu?

One rešetke na sredini idu, no ove nisam baš ziher?

11142140_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

kad upalim ventilator, kod suvozaceve strane se jako cuje ventilator, malo pre jako. Ko da je netko doslovno ugradio onaj od 30cm i da mi puse direkt :D

Sto se tice samog puhanja sve je ok, i toplo i hladno,sve ok... al mi je nekako pre glasan. sto bi to moglo biti?

Link to comment
Share on other sites

bas sam se danas igrao sa time. probao zatvarat i otvarat otvore, zvuk je isti - malo pre bucan. Neovisno dali stavim da zrak cirkulira u kabini ili da vuce iz vani, i neovisno o klimi, uvik se cuje ko usisavac. Zvuk otprilike dolazi iz onog djela di je zvucnik od suvozaca u vratima, u tom uglu naprid

 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.