Jump to content

Plocice za Lagunu


Max

Recommended Posts

Pred promjenom plocica sam naprijed i straga.

Do sada sam imao Ferodo, nisam uopce zadovoljan, nisu jos na kraju ali struzu kao lude, i to vec dugo.

Sto preporucate, ATE, Zimmerman, TRW...?

Napominjem da je Laguna automatik, dakle trebam nesto dobro! Naprijed su Brembo diskovi, straga original, ako to nesto znaci..

Link to comment
Share on other sites

i ja sam na ATE pločicama naprid i nazad, bez ikakvih zamjerki.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene naprijed TRW, a pozadi Textar. Za sada nemam zamjerki.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene naprijed TRW, a pozadi Textar. Za sada nemam zamjerki.

Ok, ali ti ne vozis toliko po gradu i nemas toliko kocenja kao ja.. A i nije ti automatik tako da me zanima hice li neka jeftinija plocica izdrzati jednako kao recimo ATE taj ritam koji ja imam ..

Link to comment
Share on other sites

Kod mene se isto na sve aute stavlja ATE i na automatik i na manualce. Nekako je najbolji sto se tice u omjeru buke / kocenja. Jako, jako rijetko se glasa, a relativno dobro reagira u svim uvjetima.

E sad, na mojem Meganeu je razlika do 100kn za prednji ili zadnji set, a na drugom autu automatiku je bila i preko 400 kn za sve zajedno naprijed i nazad. Al to nije jedna od stavki na kojoj volim stediti.

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

Ok, ali ti ne vozis toliko po gradu i nemas toliko kocenja kao ja.. A i nije ti automatik tako da me zanima hice li neka jeftinija plocica izdrzati jednako kao recimo ATE taj ritam koji ja imam ..

Ne znam na koje ATE pločice misli? Na lagunama je ATE prva ugradnja i sigurno su najbolji izbor. Ne znam kako bi se TRW-ove pločice ponašale na tvom autu, ali znam da nisu baš puno jefinije od ATE-a.

Link to comment
Share on other sites

Nemam Lagunu, ali koristim unazad 10-tak godina TRW na vise auta i nikakvih zamjerki...dobro koce, ne cvile i cijenom su neka sredina, niti najjeftinije, a ni najskuplje.

Link to comment
Share on other sites

Ma nekako sam se i prije postavljanja pitanja odlucio za ATE ali evo, sad ste mi i vi potvrdili da je odluka dobra! Hvala!

Inace, set je za prednje diskove je 450 kn, za zadnje ne znam jos. To je ponuda od Lagerosa. Straznji su vjerojatno nesto jeftiniji. To je ok, ili?

Link to comment
Share on other sites

Toliko sam i ja svoje prednje platio!

 

Zadnje sam platio 320kn

Link to comment
Share on other sites

Prednje original Renault part number 7701209808 plocice placene 461kn u ovlastenom Renault servisu

Edited by TiM
Link to comment
Share on other sites

Znači i za megane bi TRW bio zlatna sredina, imat ću na umu, ove OEM cvile od prvog dana, sada sam na 55 000km

Link to comment
Share on other sites

Pa dalo bi se to i jeftinije nabaviti :/

 

Inače TRW je za Francuska vozila mila majka :)

 

ATE je nekada bio dobar, ali u zadnje vrijeme što ga više prodajem to sve više ljudi negoduje zbog razno raznih sitnica.

Link to comment
Share on other sites

Sta se zale konkretno na Ate? Inace, cijena Ate plocica je negdje do 40 € set, set za zadnji disk je obicno par € jeftiniji.

Link to comment
Share on other sites

Konkretno ATE pločice za ovu lagunu su oko 400kn kod mene tok je TRW 360kn.

Pločice su još kvalitetne dok diskovi su počeli hrđati jako velikom brzinom. Zbog te hrđe počelo je dolaziti i do cviljenja prilikom kočenja tako da nije baš nešto extra.

 

Možda je to sad bilo sam u ovoj seriji diskova koju sam ja prodao, ali to su moja iskustva zadnjih 2 3 mjeseca....

Link to comment
Share on other sites

Ma koma mi je tvornička ugradnja, teška koma baš zbog cviljenja, koče one dobro, ali mi se čini da su dosta tvrde, i baš zato na 55 000 izgledaju dobro...ili se varam??da mi netko garantira da trw neće cviliti odmah bi potpisao promjenu

Link to comment
Share on other sites

TRW su kvalitetne pločice i mogu reć da se neće habat i da neće cviliti ali opet ovisi koji su diskovi gore.

 

Ja sam inače radio kombinaciju Brembo diskovi i ATE pločice i nikada nisu cvilile niti sramotu stvarale :)

 

ATE i TRW pločica sigurno neće cviliti!

Link to comment
Share on other sites

Ima nekoliko velicina za L2 2.2 dCi,

77 01 206 599, 77 01 208 182, 77 01 209 809, 41 06 076 13R: 300 mm disk.

 

77 01 208 183, 77 01 209 808, 41 06 076 90R: 280 mm disk.

 

77 01 206 747, 77 01 207 615, 77 01 207 977, 77 01 209 810, 41 06 077 16R: 308 mm disk (dodatak na nivo opreme: PDC)

Disk inace mora hrdjati, nije pravljen od nehrdjajuceg celika. Ako plocice cvile, uzrok moze biti neporavnat obod diska, kad se mijenjaju samo plocice, a ostavi se stari disk. U tom slucaju je dobra ideja da se isturpija rub plocice koji nasjeda na vanjski obod diska, tamo gdje je hrdja uzela mah i napravila zub koji kod blazeg kocenja stvara aksijalni pomak plocica. Otuda skripa.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene su 308 mm prednji diskovi. Sve lagune 2 phase 1 2.2 dCi od 10 mj. 2002 imaju 308 mm prednje diskove.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.