Jump to content

Laguna xenon


Max

Recommended Posts

Primijetio sam prekjucer navecer na putu kad je auto bio jako natovaren da mi xenoni previsoko tuku, cak mi je nekoliko ljudi iz suprotnog smjera blicalo a i sam sam primijetio da je snop malo previsoko.

Negdje sam u nekoj temi vec napisao da kad upalim auto nema one autonivelacije gore-dole kao na drugim autima sa xenonom. Tako je od uvijek, a netko je napisao da valjda to auto sam napravi prije paljenja. Inace, snop je potpuno u redu dok nije jako natovaren auto.

Svjetla se automatski pale pri paljenju motora.

Kaj bi moglo biti, jel problem u onim senzorima na straznjoj osovini? Zasto ne radi tu nivelaciju kad ga upalim?

Link to comment
Share on other sites

Treba provjeriti spajanjem na CLIP. Također treba fizički provjeriti u kakvom su stanju senzori na prednjoj i senzor na stražnjoj osovini.

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj da li su uredu polugice koje spajaju senzore sa šasijom. Plastične su i dužine 50-60mm. Možeš i pogledati da li rade ti senzori tako da volan okreneš skroz u lijevo. Na vilici se nalazi prednji nivelator. Odkopčaj sa dijela šasije i polugicu pomakni gore ili dole. Snop svijetla mora pratiti smijer pomicanja polugice.

Link to comment
Share on other sites

Prije 10 dana je bio na Clipu i sve je bilo ok, nikakve pogreske. Straga je samo jedan senzor?

Link to comment
Share on other sites

Na laguni 2 phase 1 postoje tri senzora. Dva naprijed, jedan straga. Prednji se nalaze na ramenima, straži na osovini pokraj cijevi od auspuha.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Taj lijevi prednji je nedavno zamijenjen, al u svakom slucaju sve cu provjeriti, hvala na savjetima!

Ali i dalje mi nije jasno zasto se ne narihtavaju kad upalim motor?

Link to comment
Share on other sites

Mata u pravu si! Postoje samo 2 senzora i to obadva na lijevoj strani, ispričavam se na dezinformaciji.

Link to comment
Share on other sites

Taj lijevi prednji je nedavno zamijenjen, al u svakom slucaju sve cu provjeriti, hvala na savjetima!

Ali i dalje mi nije jasno zasto se ne narihtavaju kad upalim motor?

Nešto nije u redu. Možda senzor nije ispravan, ili nešto niste napravili kako treba kad ste mijenjali taj prednji jel se kod mene svjetla pomiču kad se da kontakt i upale svjetla.
Link to comment
Share on other sites

frendu na meganu 2 xenoni se sami pomiču kad se da kontakt, ali ipak ostanu malo visoko. Može li se ručno namjestiti taj krajnji položaj?

Link to comment
Share on other sites

Može imbus ključem, 1% nagib (tako je na laguni).

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bubnuo odvijač, ali kod svakog je drugačije netko sa PH2, netko sa imbusom , a ima i sa Torxom.

Nije problem sve ponesti i pogledati što je.

Link to comment
Share on other sites

Znaci da mi odavno nesto ne stima sa senzorom jer jikad nije narihtavao pri paljenju.. Nista, slijedi provjera!

Link to comment
Share on other sites

Ajde jedno vezano pitanje za xenon u Laguni. Gdje kupujete sijalice i po kojoj cijeni i koja je cijena tih senzora, ako znate?

Edited by Marko_Os
Link to comment
Share on other sites

Ajde jedno vezano pitanje za xenon u Laguni. Gdje kupujete sijalice i po kojoj cijeni i koja je cijena tih senzora, ako znate?

Nedavno naručio sa ovog linka http://www.ebay.co.uk/itm/321067557606?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

I stiglo za par dana! Dolaze iz Bugarske! NAjjeftinije šta san ja naša na ebay-u

Link to comment
Share on other sites

Provjereno na dva Clipa i xenone mi uopce ne ocitava, kao da ne postoje?? Senzori fizicki izgledaju ok, mislim, one stangice i to. Ima tko ideju kaj bi moglo biti?

Link to comment
Share on other sites

Da nije ECU ksenona u pitanju? Trebao bi ga očitavati CLIP i prikazati kao zaseban ECU u multipleks mreži.

Link to comment
Share on other sites

Ne balast, komp koji upravlja ksenon svjetlima.

Link to comment
Share on other sites

E to bi i ja volio znati, na manualima nalazim da je smješten negdje oko filtera goriva, ali ja tamo ništa ne vidim.

Link to comment
Share on other sites

Meni su elektronike sa visokom voltazom zasarafite na farovima. Mozda mislite na to? dvije metalne kutijice. sam kompjuter od ksenona sam isto nasao i on se nalazi ispod oplate lijevog tocka tamo negdje ispod zasarafit i u njega se stekaju nekakvi kablovi. Mislim da je plasticna crna kutijica.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.