Jump to content

Megane II ABS i service lampica


Motorbreath

Recommended Posts

Megane II 1.6 16V 2006 god., pali mi se ABS i service lampica nakon sto u voznji zakocim ili dodem do neke neravnine na cesti... nakon sto ugasim auto lampica se ugasi... Primjetio sam da sad kad je hladnije ili po snijegu se upali skoro odmah pri prvom kocenju... Taj problem mi se javlja vec duze vrijeme ali buduci da koci normalno nisam obracao previse pozornosti a i preko ljeta se jako rijetko znala upaliti...zna li netko sto bi to moglo biti i koliko ce otprilike kostati popravak? 

 

Link to comment
Share on other sites

Može biti banalna stvar npr. da je zaprljan prsten ABS-a na poluosovini ili da je slab kontakt na kablu od senzora , ali ništa bez dijagnostike prvo...

Link to comment
Share on other sites

provjeri taj prsten, hoće puknuti jer se zglob poluosovine na kojem je prsten počne širiti od hrđe i sjebe prsten

Link to comment
Share on other sites

Na službenom me tako zezalo.

Skinuo prekidač štop svjetla, očistio, posprejao i sada radi bez greške.

S tim da nije radio ABS+ESP. Kad bi ugasio motor i ponovno pokrenuo to bi nestalo do prvog koćenja.

Link to comment
Share on other sites

Nije ni senzor ni prsten...trazimo dalje... dijagnostika javlja gresku na senzoru na straznjem desnom kotacu ali kad smo zamijenili senzor s lijevog na desni opet javlja istu gresku. Kako je @mata73 rekao probat cu ocistiti prekidač štop svjetla...

Link to comment
Share on other sites

Prije svega provjeri nivo tecnosti za kocnice. Opada nivo kako se trose diskovi i plocice.

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

Prije svega provjeri nivo tecnosti za kocnice. Opada nivo kako se trose diskovi i plocice.

 

Nivo je dobar...

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da danas ležajevi kotača imaju na sebi prsten/magnet ABS-a ponekad neispravnos ležaja kotača isto tako može pridonjeti takvom kvaru.

Vjerojatno to u ovom slučaju nije, ali neka bude jedna od nekih opcija.

Link to comment
Share on other sites

Isti problem sam imao na istom autu Megan II 1.6 16V 2006god.Kod mene je bio los kontakt ispod vozacevog sedista (nalazi se na desnoj sini po kojoj klizi sediste),a palio je ABS i SERVISE prilikom kocenja i prelaska preko neravnona,Prsnuo kontakt sprej i od tada se vise ne pali.Nadam se da je to i kod tebe .

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.