Jump to content

LAGUNA 2 auto+lock


Tanatos

Recommended Posts

pozdrav, od nedavno sam vlasnike lagune 2 1.9 dci i na kartici imam auto+lock tipku. pročitao sam da kad se udaljiš od auta da on sam zatvori i priblizis otvori? i kako se sistem aktivira. Ovo mi je prvi renault pa cu imati dosta pitanja vezano za detalje.

Link to comment
Share on other sites

Nije nužno da imaš taj sustav, zavisno od opreme. Ako možeš pokrenuti motor bez da staviš karticu u čitač onda imaš smart card.

Sustav bi trebao biti stalno aktiviran ako postoji. Pri udaljavanju automatski zaključa, a kad dođeš do auta i staviš ruku na kvaku, senzori otključaju vrata.

Link to comment
Share on other sites

kod normalnog zaključavanja/ otključavanje žmigavci trepnu jedan/dva puta, a kada pritisnem auto+ lock zaključa se podignu prozori i žmigavci svjetle jednu cca par sekundi...

 

isprobati cu ovih dana sve te sitnice

Link to comment
Share on other sites

Mata ja imam lock+auto na ključu i ne mogu auto paliti bez kartice u čitaču. Znači auto ima senzore i sam se zaključava kad se udalji od njega i otključava kad se ruka stavi na kvaku. Mislim da samo lagune 2 phase 2 imaju mogućnost paljenja bez stavljanja kartice u čitač, ne i phase 1.

Link to comment
Share on other sites

Tanatos, kad ti žmigavci odsvjetle tih par sekunda onda je auto u lock+auto modu i trebao bi se automatski zaključavati i otključavat. Ova funkcija koliko god izgleda dobra u teoriji u praksi zna dosta iritirati kad se recimo potroši baterija (koja se puni kad je kartica u čitaču) vrata se znaju ne zaključati.

Link to comment
Share on other sites

Jbg, sad i ja znam da može biti auto zaključavanje bez funkcije smart carda.

Do sada sam samo viđao da dolazi jedno s drugim.

Meni se sviđa što ne moram karticu stavljati u čitač. Ponekad je ne vidim po nekoliko dana, jer je ne vadim iz torbice. Ali me živcira što se uvijek zaključava, ne možeš se maknuti 3m, već se zaključa. :mad:

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

Nažalost ja nemam takovu smart karticu , a ni torbicu.

Link to comment
Share on other sites

Ja isto imam sistem sa auto lockom, kartica mora biti i citacu da bi se auto pokrenuo...

Jedino me smeta sto ponekad moram primiti neku drugu kvaku jer na vozacevim vratima ne otkljucava automatski.

Moze mi netko reci zasto se to desava?! Samo mi nemojte reci da je kvaka zmazana pa zato jer nije, cisca je od drugih koje se ne otvaraju toliko cesto...

Link to comment
Share on other sites

Meni je to jednog dana samo prestalo raditi, ja ga kogu zakljucati na auto lock ali be reagira kada hocu otvoriti vrata.. Zasto? Baterija je promijenjena.

Edited by Max
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Meni je to jednog dana samo prestalo raditi, ja ga kogu zakljucati na auto lock ali be reagira kada hocu otvoriti vrata.. Zasto? Baterija je promijenjena.

Isti problem. Ima netko kakvu informaciju ili smjernicu od kuda krenuti. Ne reagira na niti jedna vrata. Baterija promjenjena. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.