Jump to content

Zvuk ventilatora automatske klime


Zrmi RS

Recommended Posts

To već jako dugo vrijeme čujem, i nečuje se na velikim brzinama samo tipa na malim. Onako kuca kao sat. Tik,tik tik i puse. E sad jel to normalno, jel to do ventilatora tj. lezaja ili sto?

Link to comment
Share on other sites

čuje se i kod mene,mislim da nije ventilator nego preslaguje usmjerivače zraka ili tako nešto al to se rijetko čuje i jako je tiho...meni ne smeta

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kod mene se cuje ventilator bas pa me zanima kako doci do njega? Ima netko shemu molim?

Link to comment
Share on other sites

Danas sam rastavio pola auta dok nisam skuzio gdje se to govno nalazi ali nasao sam. Naravno uvijek jos jedan problem. Mora se skinuti suvozacev pretinac da bi se koliko toliko imalo pristupa. Nalazi se iznad kucista filtera kabine. Okruglog oblika sa jednim stekerom na njemu i dvije deblje zice crna i crvena. On se otpoji i fora je da se pritisne jedna kopca koja ga oslobodi i okrene u smjeru suprotnom mislim od kazaljek na satu. Koliko sam uspio vidjeti izgleda kao okrugli sportski filter ( taj dio se vrti i jos jedan valjda koji je motor. No nemogu ga izvadit iako malo fali. Smeta mi metalni nosac subozacevog zracnog jastuka i opcenito plastike od cijelog sistema za zrak. nadam se da se sve to nemora vadit da njega izvadim.

 

Po shemama koje si mi poslao nisam uopce skuzio kako ga izvadit van:(

Link to comment
Share on other sites

kod mene se je počeo cuti neki cudan zvuk kao cvrčak, stavit cu video sada...

Link to comment
Share on other sites

Osim toga kad je sve iskljuceno cuje se jos nesto. Kao da se klapne premjestaju. Nest cudno. Kao kucanje sata.

Link to comment
Share on other sites

@Zrmi

Ako ne znas sam, uvijek ima servis. :D

 

To sto cujes je klapna recirkulacije.

 

 

Malo sam bolje proucio i sutra cu probati ga izvuci. Znaci ona se mora uvijek tako cuti. Kao da sat kucka.

Link to comment
Share on other sites

kod mene se javlja zvuk kao cvrčak :-) i to kad mi je grijanje na automatski ili na ručno otprilike kada ventilator radi na 50%...da napomenem da sve radi savrseno jedino sto ovaj zvuk me muči... to mi se pojavilo prije dva tri dana

 

 

 

link na video :  http://www.youtube.com/watch?v=CGFdRbh_Ugg&feature=youtu.be

Link to comment
Share on other sites

Bas htio napisati da ti nije neki cvrcak usao hahahah.

 

Djeluje mi kao da neku polugicu ili mehanizam treba malo naspricati. No mozda je i sam motoric problem ako kod mene.

Link to comment
Share on other sites

neznam stvarno volio bih to rijesiti, to što kazes kao sat to se kod mene zna cut osobito kad palim auto kasnije se nista necuje, sve radi fino jedino mi se sad pojavio taj zvuk kad recimo ventilator upalim na 50% kad je na 100% onda necujem...ili ako upalim AUTO grijanej cuje se. dobro ja imam stalno uplajen radio pa se i zaboravi  na to ali me smeta svejedno..nadam se da ce neko znat vise... ali da bas to cvrcak...

Link to comment
Share on other sites

Kad mijenjate polen filter ispusite kuciste ili usisajte jakim usisivacem. Klapna ventilacije se ne bi trebala cuti kad je ventilacija iskljucena.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je to cisto ali se nesto cuje kao sat kad je sve izgaseno. Bas cu snimit sutra. Osimo toga cuje mi se i ventilator. Ocito ce se to morat rastavit i vidjet.

Link to comment
Share on other sites

meni crvci negdi po sredini kokpita...budem nesto sutra probao...

Link to comment
Share on other sites

meni crvci negdi po sredini kokpita...budem nesto sutra probao...

 

 

Sto imas u planu? Mozda mi da ideju :D

Link to comment
Share on other sites

planiram mu stavit ono za ciscenje ventilacije, mozda mu sta to pomogne...za dalje nisam siguran jednostavno mrzim ista dirat na meganu II to je kinder jaje, ko i onaj ko ga je dizajnirao...

Link to comment
Share on other sites

planiram mu stavit ono za ciscenje ventilacije, mozda mu sta to pomogne...za dalje nisam siguran jednostavno mrzim ista dirat na meganu II to je kinder jaje, ko i onaj ko ga je dizajnirao...

 

 

Pa sa stolice skoro :rotfl: :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam danas ako nista drugo potvrdio problem ventilatora. Skinio sam ga popratio slikama i videozapisom. Morao sam samo skinuti i jedan metalni drzac kod zracnog jastuka da ga mogu provuci van. izgleda kao turbinica s perama i untra je elektromotor. Nazalost nisam uspio nista napraviti, novio je oko 2000kn a polovni sam nasao i trazi lik 600. MOzda cu ga nagovorit da spusti. NIsam imao kompresor da ga propirim pa cu to jos jedino probat iako mislim da je to do motora. Osim toga cuje se jos nesto. Kao kucanje sata unutar cijelog sistema za zrak koji usputno cijeli kosta preko 6000kn. U servisu su mi rekli da to moze biti klapna za cirkulaciju zraka ali kod mene to radi normalno i otvori se i zatvori kako spada. Ovaj zvuk je bas cudan i neznam sto je to. Bas kao sat. Nakon nekog vremena prestane.

 

 

post-1099-0-75688200-1389098010_thumb.jppost-1099-0-51479000-1389098015_thumb.jppost-1099-0-66036900-1389098022_thumb.jppost-1099-0-37597400-1389098030_thumb.jp

 

I evo taj kvazi cudni zvuk :

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo skripanje zvuci kao lezaj na ventilatoru...

 

Pa lezaj je nekakav na prvom videu ali tu se nemoze koliko vidim nista rastavit.

Link to comment
Share on other sites

A ovo kucanje kao podmetnuta bomba...

Link to comment
Share on other sites

Da, mislio sam na meganea od brzi16v da je problem u lezaju ventilatora. Stvarno ne znam moze li se promjeniti samo lezaj, podmazivanje bi pomoglo ako lezaj nije jako unisten. Ako je, pomoci ce opet ali vrlo kratko vrijeme cini mi se. Ako ga nije veliki problem skinuti vrijedilo bi kemijati malo jer pretpostavljam da je novi ventilator skup.

Link to comment
Share on other sites

Da, mislio sam na meganea od brzi16v da je problem u lezaju ventilatora. Stvarno ne znam moze li se promjeniti samo lezaj, podmazivanje bi pomoglo ako lezaj nije jako unisten. Ako je, pomoci ce opet ali vrlo kratko vrijeme cini mi se. Ako ga nije veliki problem skinuti vrijedilo bi kemijati malo jer pretpostavljam da je novi ventilator skup.

 

 

Cijeli je sistem zatvoren tj. motor je u sredistu tih plastika i do lezaja ni nemogu doci. Bojim se da tu nema pomoci osim zamjene. Rekao sam da je za moj cca oko 2000kn.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.