Jump to content

poviseni okretaji clio 2


plavi07

Recommended Posts

Jucer sam napravio redoviti servis, izmjena ulja, filtera, antifriza i gume i jutros sjednem u auto i skuzim da su mi poviseni okretaji na oko 1100 okr/min. Mislio sam da ce past dok se motor zagrije ali nakon pola sata voznje jos uvijek isto? Ulje je stavljeno isto ko i proslo, elf 10w40, motor je 1,6 8v 1999. godiste

Link to comment
Share on other sites

Sad sam ga malo vozio i u jednom trenutku okretaji pocnu skakat a u drugom se spuste u normalu i kasnije opet na 1100 okretaja. Je moguce da je zbog loseg goriva?

Link to comment
Share on other sites

tak je i meni bilo prije, cijev iz kartera u poklopac motora mi je bila puknuta pa zbog toga variralo.

Link to comment
Share on other sites

evo danas cijeli dan normalno sve, bez ikakvih simptoma :conf:  za vikend cu pogledat to crijevo ako je puknuto a do tad se nadam da ce bit normalno sve

Link to comment
Share on other sites

ok ok, hvala na pomoci, probat cu to sto prije rijesit ali kad se radi od jutra do sutra  tesko je jos nac vremena i za auto ali rijesit ce se to sto prije! :)

Link to comment
Share on other sites

A kako tocno utvrdit da je motoric lera? Za ovo crijevo cu pogledat pa vidit ako je negdje osteceno ili pusta..i evo danas nista od simptoma, auto je miran i sve radi uredu :/

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa newbie-jem da je motorić u pitanju jer je greška sporadična, da je negdje falš zdrak u pitanju onda bi stalno to radio tj. imao bi predvidljivo ponavljanje.

Neznam kak je na tom motoru točno to rješeno al znam da majstori njega obično izvade van i očiste sa nekim sprejom.

Link to comment
Share on other sites

Iz onoga kaj si napisao pretpostavljam da ti se to počelo događati nakon servisa.

 

Da ti možda meštar nije čistio klapnu na usisu pa nije to napravio kako treba? To se može dogoditi kad se klapna ne uspije zatvoriti do kraja zbog zmazanoće. Bilo meni na starom autu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

evo proslo mjesec dana, simptomi su bili samo na pocetku par dana nakon malog servisa i to je to, vise nijednom nista slicno :) eto nadam se da ipak nije bio nikakav kvar i da je to gotovo i hvala svima na komentarima, bar cu znat od kud krenut ako se nesto slicno ponovi ;)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.