Jump to content

Twingo - brava bunkera "upala"


AnArChY

Recommended Posts

Mali problem - trebam savjet...

Jucer sam pokusao otvoriti bunker (imam onaj gumb unutar Renault simbola) i gumb je ostao unutra zaglavljen, a bunker zatvoren.

 

Kao prvo, kako otvoriti bunker iznutra (svi govore o nekakvoj polugici, ali ja sam ili precorav ili me strah prejako s kacavidom da ne slomim nesto)? ma li tko kakvu sliku/dijagram?

 

Druga stvar - ako otvorim, da li cu moc opet zatvorit/zakljucat.

I kako to obicno biva, pretpostavljam da ce trebati nova bravica - zna li netko kako se cijene krecu? Mislim da ce mi trebat samo onaj dio koji se nalazi na samim vratima.

 

Svaki savjet/prijedlog je dobrodosao :-)

Link to comment
Share on other sites

spustiš naslone stražnjeg sica,

policu izvadiš van,

tapecirung plastiku na stražnjoj haubi skineš dole,

onda ceš vidjeti sta se desilo možda je nešto puklo možda je samo suho pa treba podmazati

za otvoriti ti je lako kad je plastika dole ono sta treba gurati gumb gurneš sa prstima da se otvori

Link to comment
Share on other sites

poslusao savjet korisnika "dalibor s":

 

skinuo tepicirnug plastiku i vidio slijedece:

gumb koji otvara bunker je plasticni "štap" s oprugom. Taj "štap" na kraju ima zadebljenje koje onemogucava gumbu da izleti van.

Taj dio je bio istosen/izlizan - samo sam stavio komad cvrste zice da "glumi" osigurac i sprecava ispadanje gumba - sve u svemu 20min posla :-)

 

Na svu srecu nije bio problem u elektronici, samo u nekvalitetnoj plastici...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Treba mi pomoć, a da ne otvaram novi topic. Dakle, za Twingo I, bravica na bunkeru mi je "silovana" tako da nema zaštitnik (ona mala vratašca za ključ da se ne prlja cilindar). E sad me zanima od kojih sve modela odgovara taj dio da se stavi na Twinga?

Link to comment
Share on other sites

samo od twinga.

ako sam skužio tebi fali samo onaj limic na cilindru

imaš centralno zakljucavanje?

ukoliko imaš centralno možeš i model samo sa tipkom bez kljuca imaš i tako.

ukoliko nemaš uzmeš drugu polovnu bravicu bez kljuca

odneseš kod majstora sta izrađuje kljuceve da prepravi

taj cilindar na tvoj kljuc da ne nosiš 2 kljuca jer nema smisla,

i onda to namontiraš.

cilindar se lako prepravi na tvoj kljuc to nije nikakav problem

ali da ne objašnjavam odneseš kod majstora za kljuceve i on

ti to sredi

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.