Jump to content

Nove registarske pločice


Smuchac

Recommended Posts

Dolaze nove tablice i u našu malu zemlju. :)

Nadam se da neće bit skupe tj. da će ih davat đabe. :zubo:

 

Tko zna šta će bit npr. sa mojom custom tablicom koju sam uredno platio 400 i kusur kuna...

 

 

http://www.mup.hr/174747.aspx

Link to comment
Share on other sites

Jedino realno je da će bit mogućnost biranja između ostavljanja starih ili kupovine novih. Navedena je i cijena od oko +10% cijene starih, dakle cca 85 redovne i ove po narudzbi koliko ce vec kostat.

Link to comment
Share on other sites

Nek ostane raspored kakav jest, eventualno neka font bude kao na Njemačkim tablicama ako se već mora (?) unjeti nekakva promjena. Ostalo nema svrhe dirati.

Link to comment
Share on other sites

Bosansko-Nizozemski model izabrat. Nasumičan broj i slova, tako da ljudi nemaju brigu da li dolaze iz "krivog" dijela Hrvatske ili su došli u "krivi" dio pa auto postaje žrtva.

 

Ipak smo mi Balkanci. :(

Link to comment
Share on other sites

Ja bi ostavio ovako. Naprijed bi samo stavio znak EU.

Bitno mi je da znam iz kojeg je grada auto koji se vuče i ne zna kud bi sa sobom. Za takve imam veliki prag tolerancije kada ih vidim u ZG-u. Obično su izgubljeni u gužvi i ulicama. Dok za "domaće" baš i nisam pre susretljiv koji se parkiraju uz rub ceste, stanu pa razgledaju, kupuju na kiosku itd.

Vjerujem da je tako kada i ja dođem negdje pa ne znam kuda i kako.

Link to comment
Share on other sites

Četvrti model je najbolji i najjednostavniji

kupiš auto gdje hoceš nema promjena tablica ukoliko ostaju kupcu.

platiš prepišeš i voziš

to onda vuce još druge stvari koje mogu da se rješe i sve poveže

recimo kupim auto u Zagrebu kupoprodajni ugovor kod bilježnika

sa tim direkt u prvi mup nema veze koji i gdje

osobna iskaznica,dokumente prebaciš na svoje ime i gotovo

nikakve vracanje tablica pa na tehnicki pa na mup pa na tehnicki po tablice

i kojekakvo kompliciranje.

Link to comment
Share on other sites

Razumijem obje strane, sto zele zadrzat i promijenit..

Mata istu stvar tako i sam radim sa ne domicijelnim ili sa stranim vozcima jer Trogir je uvijek pun "strancima"..

Opet radi drugih stvari razumijem i ljude koji idu na utakmice, imaju St.plocice i Zg. ili obrnuto i svako malo dozive od huligana i vandala potpis na autu..

Dalibor je rekao jednu stvar koja mi se isto motala po glavi i prevagujem na stanu da plocice budu NE oznacene gradom/regijom/zupanijom iz koje je auto,tj. vlasnik..

Volio bih kupiti auto bilo gdje u HR. i samo sa kupoprodajnim napraviti nove papire bez dodatnih troskova i komlikacija..

Isto tako da kada dodjem negdje netko me odmah ne "oznacava" po reg. plocicama..

Ne volim kada nas porede sa balkanom i protestiram uvijek na tom, ali nazalost slazem se sa kolegom da ima budala koji misle da smo balkan i tako se ponasaju..

Link to comment
Share on other sites

ima još tu stvari sta bi se dale rješiti onako usput

napraviti istu cjenu polica obaveznih auto osiguranja

tako da cjena bude u cjeloj Hrvatskoj ista pa registriraj gdje hoceš....

sa takvim stvarima bi se smanjilo muljanje konkretno masovno registriranje na DA tablice itd

plavu naftu da se mene pita bi ukinuo odavno

ribarima, poljoprivrednicima nadoknada u razlici cjene u nekim bonovima za kupnju nafte

pa neka u sve ide obicna nafta

e jbg nebi valjalo

ali to su vec neke druge teme.

znate sta fali na 4 modelu onda bi svi bili sretni

ja bi do europskog loga dodao 4 rupice

pa tko zeli da ima za kupiti male oznake gradova ili grb grada

na cetiri plasticna cepica da se može ucvrstiti na tablicu

ali to da nebude navedeno u dokumentima

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

napraviti istu cjenu polica obaveznih auto osiguranja

tako da cjena bude u cjeloj Hrvatskoj ista pa registriraj gdje hoceš....

sa takvim stvarima bi se smanjilo muljanje konkretno masovno registriranje na DA tablice itd

plavu naftu da se mene pita bi ukinuo odavno

ribarima, poljoprivrednicima nadoknada u razlici cjene u nekim bonovima za kupnju nafte

 

 

Ne mozes napraviti istu cijenu polica kada nije isti plata za isti posao u Zg-Os-Ši-Ri, itd.

Za Da.plocice se zna i legalno je dozvoljeno muljanje, mislimo na isto rentacar!

Plavu naftu nikako ukinuti, sankcije za krsenje i lijevanje osim u brod/radni stroj kazniti rezanjem auta!!

Znam 2 vozaca kamiona kojem su Italijani to napravili jer su loz ulje imali u spremniku, zasto mi nebi isto!?

Nazalost nasa drzava tolerira to sve, nema sankcija i kazni koje bi ljude opametili da nikada nebi pomislio na prevaru poput te.

Zasto je pravosudna zastara uvedena na ne placanje poreza drzavi, racuna i slicno?? Da veliki mogu odgodama placanja sve do zastare dovesti i ne platiti ono sto itakako moraju..

Mocnici/bogatuni su zasticeni i kreirali zakon, nas tu ..caju kao javno da odlucimo o plocicama..

Zasto ne dozvole javno odluciti o nekom bitnom pitanju ili zakonu.. Vec nas je narod izabrao i mi kreiramo zakon/drzavu jer nam narod tako dozvolio, imamo 4 godine na izborima nas mogu "maknut" ako nismo dobro radili..

Link to comment
Share on other sites

Ja ću svoje pločice zadržati koliko god to bude moguće. Mislim da ova promjena nema nikakve veze sa prilagođavanjem Europskim standardima nego se nekome digo k***c jer mu je rođo "dotra iz njemačke funkel novu mašinu za štancanje pločica". Ovako žele zgrnuti lovu na promjeni jer uz nove pločice idu i novi dokumenti a to nije baš mali izdatak.

Postojeće tablice su savim pristojne i ne vidim razlog njihove zamjene. Još manje mi se sviđa Dariova ideja o njemačkom fontu slova na tablicama - fuj!

Link to comment
Share on other sites

Ovi prijedlozi su kao da su ih vrticka djeca radila...ako se vec mjenja treba napraviti neko kvalitetno rjesenje, vizualno lijepo, angazirati dizajnere, po meni obavezno promjeniti font jer ovaj koji sada imamo je grozan sa ovim mrsavim brojkama i slovima...sto se fonta tice ja sam isto najskloniji njemackom modelu,a  takav sada ima i BIH (mislim i Mađarska) i meni je taj font vrhunski i znatno citljiviji.

Ne svidja mi se ni to sto su HR grb stavili na sami kraj tablice,a  sto se grba tice ja bi ga zamjenio nekakvim lijepo osmisljenim dizajnerskim rjesenjem poput trake crveno bijelih kockica ili nesto slicno...nesto poput oznaka Croatia Airlines-a na repnom krilu...ova rjesenja koja su ponudili su mi sva od reda bezveze.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ovo što je Logan napisao najbliže istini. Još jedan pokušaj da se maximalno izvuče lova od ljudi i da se raznim rodijacima napune računi. U normalnoj zemlji se gleda kako bi troškovi bili što manji ali kod nas ne. Ponašamo se kao pijani milijunaši. Što se tiče ovih novih prijedloga, niti jedan mi se ne sviđa, ustvari uopće mi nije bitno kakva će tablica biti. Može biti napisana i flomasterom na autu. A ovo u prijašnjim postovima gdje navodite smanjenje kompikacija i troškova neće nikad proći,nažalost. Pa treba hraniti državni aparat i svu rodbinu na šalterima.

Zakaj se je Matija boril!!!

Link to comment
Share on other sites

Ne mozes napraviti istu cijenu polica kada nije isti plata za isti posao u Zg-Os-Ši-Ri, itd.

Za Da.plocice se zna i legalno je dozvoljeno muljanje, mislimo na isto rentacar!

Plavu naftu nikako ukinuti, sankcije za krsenje i lijevanje osim u brod/radni stroj kazniti rezanjem auta!!

Znam 2 vozaca kamiona kojem su Italijani to napravili jer su loz ulje imali u spremniku, zasto mi nebi isto!?

Nazalost nasa drzava tolerira to sve, nema sankcija i kazni koje bi ljude opametili da nikada nebi pomislio na prevaru poput te.

Zasto je pravosudna zastara uvedena na ne placanje poreza drzavi, racuna i slicno?? Da veliki mogu odgodama placanja sve do zastare dovesti i ne platiti ono sto itakako moraju..

Mocnici/bogatuni su zasticeni i kreirali zakon, nas tu ..caju kao javno da odlucimo o plocicama..

Zasto ne dozvole javno odluciti o nekom bitnom pitanju ili zakonu.. Vec nas je narod izabrao i mi kreiramo zakon/drzavu jer nam narod tako dozvolio, imamo 4 godine na izborima nas mogu "maknut" ako nismo dobro radili..

niti sada cijena polica neovisi o placi nego u broju prometnih nesreca na tom podrucju

tako da sta ima više auta i više naplata sa polica cjena ce ici gore

lako moguce da kroz koju godinu u Daruvaru budu najskuplje police.

moje mišljenje je da je bolje sprjeciti nego kažnjavati ljude

Italija i Hrvatska su dan i noc sta se tice zakona

nije to ništa cudno sta su im izrezali kamione

kraj kazne još su naplatili i to rezanje i skladištenje otpada

kad te tamo zaustavljaju karabinjeri nemoj stati

pa ako imaš srece da vidiš rupe po autu.

dok te zaustavi potucka sa cjevi po prozoru da ga spustiš

pa ti bježi ako hoceš

ne hebe majstora 5% tablice koje države imaš na autu

a kod nas nece zaustaviti auto tal tablica jer kao prvo nezna niti

beknuti talijanski ili engleski.

"Mocnici/bogatuni su zasticeni i kreirali zakon, nas tu ..caju kao javno da odlucimo o plocicama.."

niti to nece dati vec su oni odabrali.

dali cemo uci u eu ili ne narod odlucuje

ma moš mislit nakon svih pregovora itd

sad je glup narod spizdio na referendum 40-50 miliuna kuna za sta

pa naravno za qurac.

davno je Tuđman rekao  "stoka sitna zuba"

sve je receno

Link to comment
Share on other sites

Cijena osiguranja je po zupanijama kreirana, nema veze sa nezgodama  i slicnim vec sa ekonomsko/socijalnim statusom i posebne skrbi zbog ratnih desavanja i stradanja..

Dobro si rekao da moge u Daruvaru i Vukovaru, Osijeku itd. budu skuplja osiguranja, jer ovi ce partizani sve napravit da sa velikim H bude izolirano..

Sprijecit ne mozes, koliko je do sada usijelo "sprijecavanje"?? Niakako jer "operu" jadnika koji je isao djeci kupiti hranu u Golfu kecu a sve one koji tankaju lozu direktno u tank na pumpama ne diraju..To sam gledao svojim ocima..

Italijani zaustavljaju sve redom jer su disciplinirani, kako sam prof.vozac a i ti si blizu It. sam znas da 1 od 10 talijana prica neki drugi jezik, svi su po tom pitanju "nepismeni"..

Da se razumijemo nasa policija je ista, onoliko ih zna strani jezik koliko ptica roni!!

Nije otislo za to sto ti navodis toliko novaca, mislim za ?urac!! To je sasvim druga tema..

Kao i to sto "citiras" Tudjmana, nikada to nije rekao za svoj narod, i nije sve receno, vec je to tako receno vama koji vjerujete na svaku i sada ponavljate neistine..

Da se mene pita, nikada zvjezdice nebi bile na nasim plocicama, grb nikada nebih maknuo, crven bijeli plavi obrub bi uvijek postajao!!

Tako ce sve polako maknuti, nigdje vise neces moci istaknuti svoju pripadnost i postajes jedan "europljanin" a svoje zanemarujes i gubis identitet..

Nama trebaju doci na vlast koji ce donijeti zakon da na plocicama samo smije biti 2 ili vise slova slova od HR VA TS KA ili CR OA TIA.. :D

Moze tako Dalibor??

Link to comment
Share on other sites

Grješiš Brko Tg uvezi polica neinteresira njih posebna skrb ili socijalni status gleda se

koliko je prometnih nesreca prijavljeno koliko je naplata steta itd

Vukovar je u k pa mu je cjena police slicna kao i u Zagrebu

o cjeni hrane netreba niti pricati vjerojatno među prva tri najskuplja grada u Hrvatskoj

zašto je to tako

naravno nekome odgovara da bude takav jadan i takav

ce biti dok hoce.

Sprjeciti se može sve samo nema interesa

u Slavoniji se može

natociti plave nafte koliko god hoceš može cjeli kamion nema beda nitko te nepita

i sad oni hebu one jadne ribare i poljoprivrednike sa nekim karticama

i raznoraznim sranjima

ja dođem u Puli kupiti lož ulje sa kanisterima za komoru

jbt pitaju osobnu i pišu podatke dobro da nije

ispitivanje kao na mupu

sta je tamo druga država koji k?

sta se tice referenduma nije ne otišlo za k

otišlo je za samo jednu rjec brak

i opet ce dozvoliti istospolne zajednice

tako da se nece zvati brak nego zajednica

mislim stvarno nije to g to se samo pas posro.

Sta se tice Tuđmana razlicitog smo mišljenja tako da njega ostavimo sa strane

a njemu svaka cast kao prvom Hrvatskom predsjedniku.

u ovome zadnjem se slažem može :D

ali to više ne zavisi do nas i kako bi mi htjeli kako smo ušli u EU tako se moramo

prilagoditi njihovim zakonima.

i da HRVATSKA može

CROATIA ne

imena se nikad ne prevode mjenjaju itd

Link to comment
Share on other sites

Moze li dinamo ako ne Croatia?? :D

 

Znam da je polica jeftinija u Sib,kn.zup. u Dub.neretv. Split. Zad, Dub. Karl. Brod.Pos. itd. jer su imali vise stradanja u ratu i nisu ravijene zupanije kao ostale Npr. Zag. Ista. Prim.Gor. itd.

Vecina prevoznika i rentacar agencija imaju u tim zupanijama reg.vozila.. Kuma radi u Kvarnera i tu info.mi je potvrdila.

 

Znam da u Zupanji su kolege po pune spremnike tocile plavoga ali to je bilo davno (prije cca7-8g) sve razumijem, onaj tko je to dozvolio i radio je kriv najvise a i onaj tko natoci naravno.. Nisu Talijani rezali svoje aute, jer kod njih je gotovo nemoguce doci do loze ili plavog a i svjesni su kazen..

Tako da su staro zeljezo otisli kamioni od Bugara i Rumunja i Srba koji su nasuli kod njih ili negdje usput gdje im bila otvorena ta mogucnost..

 

Ma sta cema referendum/i kada mogu vlastodrsci to pobit dr.zakonima ili izmjenama/dopunama i ostalim ?izdrarijama..

 

E sada ono sto neznam.. :)

Ne znam na sto ce liciti nove plocice ali sam za jedinstvene da nema razike/ovanja po plocima tko/sto/odkud itd.

Font svakako promijeniti jer je "zastario".. Kada mob.mijenjamo prosjecno koliko mj.?? jer zastare onda i ove bi mogle dobiti novo "ruho" ako cemo ih vec placati..

Link to comment
Share on other sites

Ja ću svoje pločice zadržati koliko god to bude moguće. Mislim da ova promjena nema nikakve veze sa prilagođavanjem Europskim standardima nego se nekome digo k***c jer mu je rođo "dotra iz njemačke funkel novu mašinu za štancanje pločica". Ovako žele zgrnuti lovu na promjeni jer uz nove pločice idu i novi dokumenti a to nije baš mali izdatak.

Postojeće tablice su savim pristojne i ne vidim razlog njihove zamjene. Još manje mi se sviđa Dariova ideja o njemačkom fontu slova na tablicama - fuj!

Moj čovjek,isto mišljenje.

Link to comment
Share on other sites

Grješiš Brko Tg uvezi polica neinteresira njih posebna skrb ili socijalni status gleda se

koliko je prometnih nesreca prijavljeno koliko je naplata steta itd

Vukovar je u k pa mu je cjena police slicna kao i u Zagrebu

o cjeni hrane netreba niti pricati vjerojatno među prva tri najskuplja grada u Hrvatskoj

zašto je to tako

naravno nekome odgovara da bude takav jadan i takav

ce biti dok hoce.

Sprjeciti se može sve samo nema interesa

u Slavoniji se može

natociti plave nafte koliko god hoceš može cjeli kamion nema beda nitko te nepita

i sad oni hebu one jadne ribare i poljoprivrednike sa nekim karticama

i raznoraznim sranjima

ja dođem u Puli kupiti lož ulje sa kanisterima za komoru

jbt pitaju osobnu i pišu podatke dobro da nije

ispitivanje kao na mupu

sta je tamo druga država koji k?

sta se tice referenduma nije ne otišlo za k

otišlo je za samo jednu rjec brak

i opet ce dozvoliti istospolne zajednice

tako da se nece zvati brak nego zajednica

mislim stvarno nije to g to se samo pas posro.

Sta se tice Tuđmana razlicitog smo mišljenja tako da njega ostavimo sa strane

a njemu svaka cast kao prvom Hrvatskom predsjedniku.

u ovome zadnjem se slažem može :D

ali to više ne zavisi do nas i kako bi mi htjeli kako smo ušli u EU tako se moramo

prilagoditi njihovim zakonima.

i da HRVATSKA može

CROATIA ne

imena se nikad ne prevode mjenjaju itd

Nije istina za plavi dizel, kontrole su rigorozne, državni inspektorat, mobilna carinska i policijska kontrola je svakodnevno "na izvlačenju" dizela, pogledaj u Brodski hak, koliko je oduzeto vozila...........

Link to comment
Share on other sites

ma hebeš kontrole u prometu nisam na to mislio ali dobro da ima oduzetih vozila

barem nešto rade

ajde dođi u Pulu i kupi 1 litru plave nafte bez kartice ili

kupi 10 litara lož ulja bez da ti zapiše ime prezime i broj osobne

u Slavoniji možeš koliko hoceš.

kako da kod nas završi ribaru u autu ili da on nekom proda kad je ionako dobio minimum onog sta treba

kontrola ima i kod nas rjetko kad ulove nekog, ako i ulove to nisu PU tablice

neka rađe kontroliraju koliko je obicne nafte u rezervoarima brodova

 

Brko Tg.

naravno da može DINAMO :D

Kad je kuma potvrdila

ok Brko u pravu si.

kažeš prije 7-8 godina ma ima toga i danas

Taliani nisu zezali zbog plave nafte jer i njihova normalna nafta na benziskama je plave boje

problem su imali zbog lož ulja.

sta se tice referenduma i vlastodrzaca nije to niti do njih samih

i oni imaju one iznad sebe više nismo sami tako da mora biti kako im se kaže.

ustvari nemora ali onda dobijemo po repu.

Link to comment
Share on other sites

sorry stari moj napao si na plavi, kad si zadnji put bio u slavoniji kupovao plavi? za neke stvari koje si pričao si potpuno u pravo ali za ovo sada (plavi naravno) samo trkeljaš...

a vezano za tablice,nek lagano odhebu... držim ove dok god bude auto kod mene...a za nove ni jedno od predoloženih riješenja mi se vizualno nikako ne sviđa....

Link to comment
Share on other sites

nisam kupovao jer mi netreba ali znam sta se radi :smile:

i ima koliko hoceš na 90% privatnih benziskih postaja

ceš ga dobiti bez problema.

Link to comment
Share on other sites

Lozu isto zadnjih 5-6 godina nemozes kupiti bez osobne, znao sam ljudi koji su direktno do tada tankali u spremnik.. Medjutim nista od toga sto uzmu podatke, koga kontroliraju opet tko tanka tamo a zapisuju ga, nikog!

Zbog plavog dizla, nije bit samo u boji, trebas vidjeti kada uzimaju uzrak kako ga testiraju, nose u kombi i kao u labaratoriju nemoz za 15minuta dobit rezultat.. Nije to kao nasi a boja stima i ok. Karabinjeri su to braco.. :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.