Jump to content

HELP: Koji je ovo dio i cemu sluzi?


Kostur_OS

Recommended Posts

Cemu ovo sluzi? Naime na putu je motor poceo jako buciti i ispod ovog dijela je poceo bacati ulje na motor. Tocnije stvaraju se baloncici ulja.  Pretpostavljamo da je ispod popustila brtva ili diht masa ali nismo siguni sto je to i kako rastaviti.

Ima li netko pdf za 2.0 16V motor, 2004, 99kW/ 140KS da mi posalje pa tocno znamo kako popraviti?

Ili barem link?

 

Hvala unaprijed

post-1275-0-81391200-1387647147_thumb.jp

Edited by Kostur_OS
Link to comment
Share on other sites

Solenoid VVT-a. Ako je poceo jako da buci, trebace zamijeniti varijabilnu remenicu ili solenoid (ili oba dijela), otvoriti poklopac ventila i eventualno uraditi glavu, zavisno od ostecenja. Dijelovi koji stradaju su glava, bregaste osovine, semerinzi itd. Najpozitivniji scenario bi bio da je problem samo u solenoidu, ali sumnjam da si tako sretan.

Pogledaj slike, moze nastati ozbiljna steta na glavi motora:

 

 

post-11370-0-82095900-1387650599_thumb.j

post-11370-0-04636200-1387650615_thumb.j

post-11370-0-49969300-1387650632_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Glava radena prosle godine kompletno. Nije valjda da sam stvarno te srece.

Ima li sanse da je neka brtva samo?

Link to comment
Share on other sites

Sanse ima, pogledaj sam, ovaj solenoid drzi samo jedan vijak, odvrni i izvuci solenoid, prethodno skini konektor. Nadam se da neces unutra naci metalne opiljke.

Link to comment
Share on other sites

Update: u Samoboru mi promjenili gumicu ispod ventila i napravili novi navoj za vijak koji drzi ventil i bobinu, navodno je navoj popustio. Auto letio na autocesti popodne ali i dalje smrdi ulje (valjda jos isparava). Pred kraj se opet pojacala buka motora ali provjerim sutra stanje. Eto banalnost navoj.

 

I obaveno isisati ulja iz prve bobine, u rupi je iscurilo dobrih pola deci.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.