Jump to content

Veliki problem prodaja Clia Sporta 172 ph2


NIDZO-SPORT

Recommended Posts

Odmah u startu se ispricavam moderatorima ako sam "mašio" temu,krivo je smjestio...

Naime,nemogu prodat auto nikako,u posljednjih 6 mjeseci konstantno je u oglasima,na njuskalu ima preko 7000 pogleda.

Zvalo me dvoje ljudi u tom razdoblju jer im je vjerovatno bilo dosadno i jedan mi je poslao poruku u kojoj je jasno dao doznanja da ce mi sve dat ali da mu lovu ne spominjem (skuter,jet-ski,3 m drva,zenu na tjedan dana).APSOLUTNO NITKO nije dosao pogledat auto...

Auto stvarno nije los i ne prodajem macka u cizmama...

Imate li vi problema s prodajom ili sam ja jedini baksuz?

Ima tko kakvu ideju u cemu je problem?

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-clio-2.0-16v-sport-oglas-8250485

 

Jos jednom isprika ako sam fulao temu..

LP

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Med0

    18

  • x3m

    14

  • N3n0

    13

  • darko

    9

Ja bih kupio krovni spojler :D

 

Nije to ništa čudno. Nema se love, malo tko zadnjih godina kupuje RS-a.

U prilog ti ne ide ni kilometraža, vlasnik 3+, potrošnja...

Link to comment
Share on other sites

Ja bih kupio krovni spojler :D

 

Nije to ništa čudno. Nema se love, malo tko zadnjih godina kupuje RS-a.

U prilog ti ne ide ni kilometraža, vlasnik 3+, potrošnja...

Šta je 150 tkm ozbiljna kilometraža?

Link to comment
Share on other sites

Šta je 150 tkm ozbiljna kilometraža?

Naravno!

 

U nas se kupuju auti do 100tkm od prvog vlasnika barem 10godina star (jer se za mlađe nema)

Link to comment
Share on other sites

Ja bih kupio krovni spojler :D

 

Nije to ništa čudno. Nema se love, malo tko zadnjih godina kupuje RS-a.

U prilog ti ne ide ni kilometraža, vlasnik 3+, potrošnja...

 

Kilometri i potrošnja nisu problem, pare također. Jednostavno nema kupca!

Moj je stajao 4 mjeseca, spuštao sam cijenu konstantno i nije me nazvao nitko ozbiljan.

U prijevodu: Svi traže auto s 5 vrata za obitelj, obavezno dizel sarkazam on (jer dizeli su perfektni. Ja neznam ko se sjetio opće proizvodit benzince) Sarkazam off.

Link to comment
Share on other sites

Naravno!

 

U nas se kupuju auti do 100tkm od prvog vlasnika barem 10godina star (jer se za mlađe nema)

To je istina. 

Dođeš u salon i svi imaju između 80 i 90 tkm; bez obzira na starost.

I to pogotovo zgaženi dieseli

Link to comment
Share on other sites

Odmah u startu se ispricavam moderatorima ako sam "mašio" temu,krivo je smjestio...

Naime,nemogu prodat auto nikako,u posljednjih 6 mjeseci konstantno je u oglasima,na njuskalu ima preko 7000 pogleda.

Zvalo me dvoje ljudi u tom razdoblju jer im je vjerovatno bilo dosadno i jedan mi je poslao poruku u kojoj je jasno dao doznanja da ce mi sve dat ali da mu lovu ne spominjem (skuter,jet-ski,3 m drva,zenu na tjedan dana).APSOLUTNO NITKO nije dosao pogledat auto...

Auto stvarno nije los i ne prodajem macka u cizmama...

Imate li vi problema s prodajom ili sam ja jedini baksuz?

Ima tko kakvu ideju u cemu je problem?

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-clio-2.0-16v-sport-oglas-8250485

 

Jos jednom isprika ako sam fulao temu..

LP

Ajme nije ni čudo da ga nemoš prodat!

124kw, 150 iljada na satu, 2001, treći i više vlasnika, 3300, orange felge! Pad na svim stavkama.

Sorry al možeš ga držat još godinama na oglasu nebudeš ga prodao, osim ak naleti neki fanatik.

Edited by Victor
Link to comment
Share on other sites

Ajme nije ni čudo da ga nemoš prodat!

124kw, 150 iljada na satu, 2001, treći i više vlasnika, 3300, orange felge!

Sorry al možeš ga držat još godinama na oglasu nebudeš ga prodao, osim ak naleti neki fanatik.

 

Ak se šališ baš si rasturio i ono u suzama sam jer je dosta satiričan osvrt, al ako se ne šališ onda si hrvatska realnost, mi smo ipak fauve/dizel balkansko tržište, makar vozili Renault. :)

Edited by N3n0
Link to comment
Share on other sites

Ak se šališ baš si rasturio i ono u suzama sam jer je dosta satiričan osvrt, al ako se ne šališ onda si hrvatska realnost, mi smo ipak fauve/dizel balkansko tržište, makar vozili Renault. :)

Ne šalim se, napisao sam zaista kak stvari stoje. Ja isto volim puno kw i dobra auta al realnost je nešto drugo. 7000 pregleda i da nije bilo interesenata mislim da dovoljno govori.

Link to comment
Share on other sites

Da i onaj opis defitivno nije za prodaju, više zvuči kao ispovjed. Novi injektori i da je mjenjač slagan zaista nije potrebno. Izbaci to.

Jel auto šalta, šalta. Jel vuče, vuče. Dalje ne spominji. Dodatno ne moram spominjat da cijenu moraš korigirat, naravno na niže :D

 

PS: Sad tek vidio "nikad stisnut na hladno i slicne fore"

Hahah, treći vlasnik i 150 iljada na satu i da nitko nije nikad ga očepio? Ovo zvuči zaista kao zajebancija oglas.

Edited by Victor
Link to comment
Share on other sites

A vidi, ja sam prodavao Peugeot Partner, putnicki, 1.4 8v, sa plinom, regan godinu dana, 2 seta guma 2008.god sa 85000 na satu. Prodao sam ga nakon pola godine sto je bio u oglasima za 5500€. Auto je dosta specifican, ali isto kao i tvoj on je trazio ciljanog kupca. I ja sam imao preko 5k pregleda oglasa. Jbg. naletit ce netko

Link to comment
Share on other sites

Da je auto u original stanju, imao bi veće šanse za prodaju...

 

Pritom mislim na oriđiđi 16" felge (ili 15") umjesto ovih smiješnih, a i ovaj zadnji lonac mu nikako ne pristaje...

 

Da danas kupujem Clio 172/182, baš radi ove dvije stavke vjerojatno ne bi ni nazvao za tvoj oglas, bez ljutnje...

Link to comment
Share on other sites

Ajmo gledat sa stanovista kupca..odnosno da ja kupujem auto...prva stvar na koju bi krenuo dalje je:

- tko zna koji vlasnik - odma na prvu idem dalje..sve ostalo da je +5 idem dalje

- druga stvar - rega da se onesvijestis ak nemas 50% i ak ga neces regat na DA rege

- treca: prestao sam odavno vjerovat da sportovi,182,197,200-ce,gti,gsi,rs,r32 i ostali nisu gazeni...ajd molim te..zato i imaju tollko vlasnika..izdivljas se i rjesis dalje bez ikakvog ulaganja.

To sam napisao da ja kupujem moje vidjenje.

A kako ne kupujem mogu ti sam rec..spusti malo cijenu i neki klinac ce ga kupit.

Sta je najgore oni koji sline za njim ga nemogu vozit zbog previse konja!

E i sam za info...kolko je dugo kod tebe

I koji si stvarni vlasnik?

Link to comment
Share on other sites

Imate li vi problema s prodajom ili sam ja jedini baksuz?

Ima tko kakvu ideju u cemu je problem?

 

Blue ti je već odgovorio, ali rezimirat ću još jednom iako nemam dobre vijesti. Problem je u tržištu, cijena ovih autiju se konstantno ruši jer potražnja gotovo da ne postoji upravo zbog našeg mentaliteta. Treći+ vlasnik, nemaš original felge i pišeš stvari koje su meni kao ozbiljnom kupcu relevantne, ali ozbiljnih kupaca ovakvog auta u Hrvatskoj imaš nabrojat na prste jedne ruke.

Prije par godina Ph1 koštao je oko 5000€, Ph2 kao tvoj nije se mogao naći ispod 7000€, Ph2 182 još više od toga. Prije pola godine Ph1 su bili oko 3500€, a danas 197ice možeš naći ispod 7000€. Nema iznenađenja da ne možeš prodati svoj auto kad na našem tržištu vrijedi manje nego bijeli Golf 4 SDI sa 300 000km i pištolj opremom koji na njuškalu stoji 4000€.

Totalno si se sjebao ako si kupio taj auto, a nisi ga htio najviše na svijetu jer ga vjerojatno nikad nećeš prodat za normalne novce, a ako ga ikad uopće prodaš dat ćeš ga u totalno bescijenje. Najizglednija situacija ti je utopit ga pod račun nekakvom preprodavaču rabljenih autiju ako ćeš uzimat neki drugi auto, ali to će opet biti ispod svake cijene.

Link to comment
Share on other sites

Prejeftin je pa je zato sumnjiv. :D

Neznam generalno stanje tvog auta ali vjerujem da je dobro odrzavan a na njuskalu ima stvarno cs-ova koji su bas groblja a za njih se trazi vise love, tako da, rekao bih da nema pravila ni logike. :)

Link to comment
Share on other sites

makni oglas na dva tjedna. Poslikaj ga ispočetka i napravi novi oglas.

Kad bi felge i zadnji top bili serijala mislim da bi pomoglo.

 

Najveći problem je šta smo glup narod! Da natrpaš plastike i krapinu na njega još bi prije otišo kakav je mentalitet...

Link to comment
Share on other sites

Ajmo gledat sa stanovista kupca..odnosno da ja kupujem auto...prva stvar na koju bi krenuo dalje je:

- tko zna koji vlasnik - odma na prvu idem dalje..sve ostalo da je +5 idem dalje

- druga stvar - rega da se onesvijestis ak nemas 50% i ak ga neces regat na DA rege

- treca: prestao sam odavno vjerovat da sportovi,182,197,200-ce,gti,gsi,rs,r32 i ostali nisu gazeni...ajd molim te..zato i imaju tollko vlasnika..izdivljas se i rjesis dalje bez ikakvog ulaganja.

To sam napisao da ja kupujem moje vidjenje.

A kako ne kupujem mogu ti sam rec..spusti malo cijenu i neki klinac ce ga kupit.

Sta je najgore oni koji sline za njim ga nemogu vozit zbog previse konja!

E i sam za info...kolko je dugo kod tebe

I koji si stvarni vlasnik?

 

Ja ne bih generalizirao jer sam imao auta kojima sam bio treći ili četvrti vlasnik, a bila su u boljem stanju od nekih auta kupljenih od prvih vlasnika. NHF, ali zbog takvog ziheraškog načina razmišljanja i voziš SDI-a.

 

Činjenica je da se na današnjem tržištu malo auta prodaje, a 13 godina star francuz koji troši kao sudoper nije baš neka prilika za koju se ljudi trgaju. U prednost ti ne ide činjenica da su na autu aftermarket felge u narančastoj boji, čime pojačavaš dojam boyracerskog auta, i sa slika je dosta uočljivo da su neki elementi na autu lakirani naknadno. Poslikaj auto po sunčanom vremenu, dosta manje će se vidjeti razlika, i svakako bih pokušao trampiti ove kotače za originalne.

Da ne bi bilo da samo kritiziram, i ja sam u istoj gabuli, prodajem mali gradski auto sa 90 konja koji prosječno troši između 6 i 7 litara na 100 kilometara, sva 4 nova Koni amortizera, nove gume, cijena realna i slična modelima istog godišta; i u dva tjedna koliko je oglas na Njuškalu sam imao ravno tri poziva, od  kojih su dva bila s glupastim pitanjima. 

Sretno s prodajom!

Link to comment
Share on other sites

Kaj je najbolje auto nije potrosac benzina kak si ekipa brije. je**te, potrosnja mu je u rangu ko nekom 1.6 motoru sa 110ak konja.

Tak da ove teze da auto "pije ko sudoper" nisu tocne

Link to comment
Share on other sites

Pazi ziheraski razmisljam i zato vozim sdi-a!

Al ok...u pravu si:P nek ti bude

Mislim da sam promjenio malo vise auti od tebe pa znam sta pricam.

Svaki auto se proda i svaki auto ima kupca.

Medjutim 360000 je nezaposlenih i u porastu pa si nece jos nitko dodatno otezat sa sportom.

Budimo realni 13 godina stara jurilica ...trazi ulaganja

A to sta si ti imao super aute a bio 5 ili ini vlasnik

skidam kapu.

I da da stavim svog leona SDI-a na njuskalo nebi se dugo tamo zadrzao.

Link to comment
Share on other sites

Svi znamo koliko zapravo košta rabljeni Clio sport nakon što ga kupiš. Bilo je dosta tema oko toga na ovom forumu, pa nema smisla upuštat se u raspravu oko toga pogotovo sa RS fanaticima.

 

Danas ljudi sve više voze bicikle da štede bengu. Auto saloni su prazni, dvorišta rabljenih uglavnom puna velikih benzinaca srednje do velike kubikaže ili ubijenih dizla. Pametnom dosta.

 

Tko je kupac Clia Sport starog 12-13god? Nabrijanac od 20-25god koji hoće biti prvi na semaforu, impresionirat frenda i komada brzim prolaskom kroz zavoj, a da ne plati skoro ništa. A danas si ni mladi više ne mogu naći posao, a kamoli da je pošteno plaćen da si može nekaj kupiti.

 

Bojim se da je prošlo vrijeme brzih pila po tom pitanju.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.