Jump to content

lagani tuning motora


Zek@n

Recommended Posts

Ne diraj lambdu i kat! Nećeš dobiti ništa čak ćeš izgubiti, vjeruj probao sam, dobio sam nepodnošljivu buku i nikakav odziv. Skini stražnji lonac i stavi protočniji, nekakav sportski filter zraka, pazi na stanje svjećica, meni su se najbolje pokazale Beru sa prstenastom elektrodom, sa recimo championkama je smrdio benzin iz auspuha i nije nikako išao u okretaje čak se čulo i pucketanje iz auspuha. Bit će življi u nabiranju okretaja i nešto malo glasniji ako možeš podnijeti to inače prevelika buka stvarno brzo krene na živce. Ovo bi išlo pod "lagani" tuning.

 

ne ne, ne planiram nista oko toga. cuo sam nesto o tome pa pitam samo da objasnite, necu si auto bezveze unistavat. imao sam na ax-u samo granu i powerfull lonac, znam dosta o buci i ne planiram opet tako nesto

 

Dovedi u red ovo što imaš i auto će ti bolje ići.

 

Tunirati tako slab auto koji očito ima neke nedostatke koje treba riješiti je apsurd. Od onoga što si spomenuo da bi mu radio jedino što češ dobiti je to da kad ne ide neka se bar čuje kao da ide, ali ne budeš nikoga zavarao. Usput češ dobiti i veću potrošnju. Buka bi ti mogla postati takva da nečeš moći podnijeti svoj auto dulje od 10-15min vožnje u komadu, a starcima će ti se štucati od komentara susjeda. Na kraju češ samo upropastiti auto.

 

ma ne planiram stavit neki top od lonca, nego tek toliko da mi se auto malo cuje. nisu me jos prosli sportski auspusi i ostalo :D

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, imam twinga 1.2 16v , prosao sam 50 000km  i jos nisam mjenjao svijecice.

 

Na koliko se one inace mjenjaju na ovom motoru . thx

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi nakon 50000 km bilo dobro promjeniti ih...nisu skupe i nije ih problem zamjenit - a jako je bitno da budu ispravne. Isto tako, s jako dotrajale svjećice se može odvojit komadić keramike ili elektrode ili onaj jezičak dolje i završiti u cilindru.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.