Jump to content

laguna problem sa podizačima


manzzetta

Recommended Posts

1. Signalizacija vrata

 

Dok ti ne stignu LED-ice izvadi postojeću žarulju u vratima i sve će ti raditi OK. Da se ne ponavljam, u slijedećem linku pogledaj post br. 13 pa do kraja.

http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/39060-ne-signalizira-otvaranje-zadnjih-vrata/

 

2. Stražnji podizači prozora

 

Napajanje koje si našao na prekidaču na vozačevim vratima je samo za osvjetljenje prekidača (jedno za sve četri žaruljice).

Napajanje motora stražnjih podizača ide direktno sa osigurača na modul za impulsno upravljanje koji se nalazi na svakom motoru. Provjeri osigurač br. F29 od 30A. Nalazi se na kutiji osigurača i releja poviše UCH jedinice. To ti je pozicija 1016 na priloženoj slici. Na kutiji se nalazi 6 osigurača i jedan relej.

Elektro shema stražnjih podizača se nalazi na donjem linku, post br. 12.

http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/45098-laguna-podizaÄŤ/

 

aha, da samo mi rade svjetla na prekidaču od suvozača i vozača stražnji prekidače nesvijetle kao ni onaj child block. Budem danas se igrao sa time, nadam se da je samo do osigurača. Hvala Dragane ;) Javim rezultate

Link to comment
Share on other sites

danas sam imao malo vremena pa sam se igrao sa auto. Uspio sam kao što je Dragan rekao riješiti problem signalizacije otvorenih vrata s time što sam isčupao sijalicu i naručio sam odmah LED kompletno osvjetljenje auta, ali nažalost nisam uspio doći do one kutije s osiguračima od zadnjih podizača

 

E sad, skinuo sam kompletno onaj poklopac sa strane kod vozača, i ono za reguliranje visine svjetala i boje, skino sam šaraf koji drži osigurače, ali nemogu nikako maknuti kutiju da bi došao do onih osigurača iza, ali čini mi se čak da su ti osigurači nakačeni na ove. Dali je potrebno skidati kompletno sve plastike ispod volana, dakle ono što drži za niveliranje svjetala, malu policu i to, ili se možda nekako može od ispod izvuć do van. Jer ako mora sve dolje, pa to ima pola auta da se rastavi, a to mi se baš i nesviđa  :angry:

Link to comment
Share on other sites

ima li možda kakva šema po kojoj se to rastavlja ? neznam iskreno odakle bi krenuo, i što sve treba skinuti ? Znam da sam malo dosadan dečki, ali htio bi si to složit dok mi stignu tablice  :D

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uspio izvaditi UCH/osigurače bez skidanja  dijela ispod volana. Moraš se malo potruditi i drmati jer UCH ima osim torx vijaka ima držače koji idu u utore. Probaj ga mrdati, ali pazi da ti ne pukne plastični držač kao što se meni dogodilo. Osigurač od podizača će ti se pokazati tek kad oslobodiš UCH iz svog ležišta.

Link to comment
Share on other sites

Možeš probati kako usrmaatre kaže, evo vijak i ti plastični klipovi koji drže UHC, povučeš prema nazad, koliko ti plastika dozvoli i prema volanu. Probaj skinuti i ploču s prekidačima za nivelaciju svijetla, čisto da imaš bolji pogled.

 

post-11736-0-21424100-1389696372_thumb.p

 

post-11736-0-65279000-1389696382_thumb.p

Link to comment
Share on other sites

Možeš probati kako usrmaatre kaže, evo vijak i ti plastični klipovi koji drže UHC, povučeš prema nazad, koliko ti plastika dozvoli i prema volanu. Probaj skinuti i ploču s prekidačima za nivelaciju svijetla, čisto da imaš bolji pogled.

 

attachicon.gif2014-01-14_1140.png

 

attachicon.gif2014-01-14_1141.png

 

dečki najbolji ste ;) 

 

da probao sam na takav način rastaviti ali nažalost uhvatio me mrak pa nisam uspio, ali nije mi se činilo baš da se može isčupati tako lako, dakle trebalo bi izać bez skidanja, a to i bilo i više nego odlično. Budem dns poslje posla probao

Link to comment
Share on other sites

evo uspio sam promjeniti osigurač, io je puknut, ali i novi koji sam stavio je puknuo čim sa probao dignutli ili spustiti staklo, ešto drugo je u pitanju :( 

Link to comment
Share on other sites

Imaš direktni kratki spoj. Trebaš sve pregledati da vidiš šta je u kratkom spoju.

Predlažem da kreneš ovim redom:

 

1. Prvo pregledaj dvostruki prekidač na vozačevim vratima kojim upravljaš sa stražnjim prozorima. Pretpostavljam da si odatle pokušao otvarati prozor nakon šta si stavio novi osigurač i on je odma riknija. Koliko sam razumio na njemu nerade niti žaruljice.

Izvadi ga skroz vanka i rastavi. Unutar njega imaš četiri diode na štampanoj pločici. Ispitaj svaku od njih moguće da je neka izgorila/probila. Usput možeš provjeriti i žaruljice.

 

2. Na zadnjim vratima (lijevim i desnim) provjeri kabele kroz gumeni bužir između B stupa i vrata. Moguće da je došlo do oštećenja izolacije na nekoj žici pa imaš kratki spoj.

 

3. Skini obloge sa zadnjih vrata i provjeri konektor koji je spojen na modul impulsnog upravljanja. Žuta žica na tim konektorima dolazi direktno sa onog osigurača koji ti pregara. Instrumentom možeš provjeriti dali ti je ta žica na masi kada pritiskaš prekidač (naravno ovo radiš sa skinutim osiguračem).

 

U svakom slučaju nemoguće je dati točan odgovor šta je uzrok kratkom spoju bez da ispitaš cijelu instalaciju zadnjih podizača prozora.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U vratima kojima ne radi svjetlo crveno-bijelo, stavi led diode, pazi kako okrećeš i garantirano će ti proraditi čak i palenje svijetla u kabini pri otvaranju vrata

 

 

jebate nemogu vjerovati, evo upravo stavio LED sijalice i stvarno rade sva svjetla bez greške. Svaka čast i puno vam hvala  :00009019:

Link to comment
Share on other sites

To je zato što su naši auti konstruirani za budućnost, kad drugi nisu znali što je LED, u :renault: su znali da će to doći jednog dana.

Još par godina se vozimo na fosilna goriva, i onda će auto samo htjeti na štrom (struja) ili nešto takvoga.

Link to comment
Share on other sites

Nekako sam vjerovao da ste me zahebavali gore, nisam mogao vjerovati da to može biti razlog da nerade komplet vrata, al hvala bogu da ste u pravu  :00009019:

Link to comment
Share on other sites

Uvjek postoji mogucnost zajebancije, pogotovo ako su pitanja blesava, ali ne bi toliko dugo nekoga navlacili da kupuje nesto sto mu nece rijesiti problem.

Link to comment
Share on other sites

Uvjek postoji mogucnost zajebancije, pogotovo ako su pitanja blesava, ali ne bi toliko dugo nekoga navlacili da kupuje nesto sto mu nece rijesiti problem.

 

 

ma sve oke ;) bitno da sad sve radi ;)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.