Jump to content

problemi sa strujom Clio II


lucky77

Recommended Posts

pokušao sam naći ovu temu, ali i sumnjam da se nekome ovo dogodilo. :nezna:

uglavnom, jutros sam vozio auto i sve oke.

prije 3 sata sjednem u auto i upalim auto, svijetla kad ono ništa ne svijetli.

kontrolna tabla ugašena, svijetli lampica od svjetala i od pojasa te sat.

s desna unutra svijetle sva četiri, grijanje stakala i zaključavanje, radi radio i lampice na ventilatoru mrtve.

vani sve žarulje rade, osim zadnje lijeve pozicije.

ako itko zna, bio bi mu zahvalan. :)

Link to comment
Share on other sites

pokušao sam naći ovu temu, ali i sumnjam da se nekome ovo dogodilo. :nezna:

uglavnom, jutros sam vozio auto i sve oke.

prije 3 sata sjednem u auto i upalim auto, svijetla kad ono ništa ne svijetli.

kontrolna tabla ugašena, svijetli lampica od svjetala i od pojasa te sat.

s desna unutra svijetle sva četiri, grijanje stakala i zaključavanje, radi radio i lampice na ventilatoru mrtve.

vani sve žarulje rade, osim zadnje lijeve pozicije.

ako itko zna, bio bi mu zahvalan. :)

uglavnom nasao sam svoju temu, pa molim da se spoji u jedno ako nije problem. bio sam na mobu, pa nisam ni vidio. a od nervoze sam zaboravio. sorry.

Link to comment
Share on other sites

provjeri sve osigurače pa i one u motornom prostoru. Na poklopcu osigurača je označeno koji osigurač je za što... Sretno

Link to comment
Share on other sites

Upravo danas sam na Kangoo-u riješio isti problem, neznam da li je prijašnji vlasnik prčkao po struji i ploči s osiguračima ali mi se nekoliko stvari ne podudara sa šemom na poklopcu osigurača, uglavnom mi nije radila rasvjeta table, kazaljke i zadnja lijeva pozicija te rasvjeta na konzoli ventilacije. Ostale lampice na tabli su radile: svijetla, žmigavci, sat itd. Vođen šemom sa poklopca osigurača idem pogledati osigurač table - zdrav ali mi je cd player izbacio cd van????? :wtf:  Krenem redom vaditi i vraćati osigurače i skužim da je osigurač zadnje lijeve pozicije pregorio, zamjenim i gle čuda - radi i rasvjeta table i ventilacije.

Bit će da mi je auto sastavljen u ponedjeljak ujutro dok se majstor još nije dobio od subotnje pijanke... :pijan:

Link to comment
Share on other sites

To se dogodi kad imaš problem s masom na zadnjim farovima jer najčešće kupi masu s instrument table pa može povući prejaku struju.

 

Očisti kontakte na konektorima zadnjih farova.

Link to comment
Share on other sites

Izgorio osigurač oznake F26 od 10A. Ima simbol žarulje a ispod nje strelica u lijevu stranu.

 

@ ivan08

 

Nije ti nitko prčkao po struji. To je originalna Renault-ova instalacija. Na taj osigurač je spojena liva pozicija + razno unutarnje osvjetljenje.

Link to comment
Share on other sites

kad je spajana masa nesto je krivo bilo spojeno.

 

i dva su prekidaca izgorila.

 

sada je sve napravljeno i radi po starom. :happy:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.