Jump to content

Clio 3 Ph 2 zadnji farovi - problem


Evado

Recommended Posts

Ovako,

 

Prije par mjeseci imao problem sa zadnjim desnim žmigavcem. Prestao raditi, promijenim žarulju - ne radi, očistim kontakte, napnem onaj limić ispod i proradi. To je bilo prije par mjeseci.

 

Neki dan opet ista stvar, ali na lijevoj strani ! Reko OK nema frke, znam kaj ga mući - ali ne, ovaj puta ne.

Svako malo prestane raditi, pa malo radi jače, pa slabije...
 
 
Ovo je snimka od danas ujutro kada je radio malo slabije pa normalno pa opet slabije...
 
Rastavljen far, očišćeni kontakti, posprejano kontakt sprejom, limić od žaruljice dodatno napet, ali opet nakon jedne noći ista stvar...
Probao 3 žaruljice, ali nije do njih...
 
Neka ideja ?
 
PS. Probao i upaliti sva 4 žmigavca, reko možda je do ručice kod volana, ali opet isto..
Edited by Evado
Link to comment
Share on other sites

Probaj taj limic malo pobrusit smirglom nekim laganim  i očisti onim sprejem za kočnice i ispiri. Treba vidjeti i masu kakva je pa to isto s masom napraviti. Zna biti na toj cijeloj stampanoj ploci prljavstine pa izvadi sve zaruljice i očisti i vrati nazad

Link to comment
Share on other sites

Kontakt je slab. Na jednom konektoru se ne dodiruje. Uzmi sav alat u petak ja cu ti to rijesit na lineji. Imao isti problem. Rjesavao sam ga 4 dana dok nisam skuzio sta je.

Link to comment
Share on other sites

iz iskustva znam da zmigavac malo radi malo ne

 

 

 

 

sorry morao sam :D

 

hehehe znao sam da će biti takvih komentara... samo sam čekao...  :D

 

Probaj taj limic malo pobrusit smirglom nekim laganim  i očisti onim sprejem za kočnice i ispiri. Treba vidjeti i masu kakva je pa to isto s masom napraviti. Zna biti na toj cijeloj stampanoj ploci prljavstine pa izvadi sve zaruljice i očisti i vrati nazad

Pobrusio limić sa šmirglom i nije pomoglo... odnosno proradi do ujutro...

 

Kontakt je slab. Na jednom konektoru se ne dodiruje. Uzmi sav alat u petak ja cu ti to rijesit na lineji. Imao isti problem. Rjesavao sam ga 4 dana dok nisam skuzio sta je.

 

Prodano ! Kakav sve alat trebaš ? Alat za rastaviti far imam, uzmem još šmirgla i kontakt sprej...

Link to comment
Share on other sites

Mozda je negdje na stampanoj ploci kontakt slab pa nebi bila losa i lemilica ;)

Link to comment
Share on other sites

Ajmeee, kad čujem da se šmirglom riješavaju kontakti na elektronici.... Sad češ samo imati manju kontaktnu površinu zbog izbrazdanog kontakta :tup:

 

Ovo izgleda kao labav kontakt na žmigavcu. Da je masa onda bi u ritmu žmigavca više ili manje žmigalo još toga. Izgleda da Blue točno zna o čemu je riječ. S obzirom na probleme sa zadnjim farovima na Clijačima II, okladio bi se da je problem u konektoru zadnjeg fara, točnije u tvornički preslabo napetim pinovima.

 

Kad pošpricaš kontakte sa Kontaktom 60, obavezno ih posuši komprimiranim zrakom ili kompresorom ako ne možeš čekati 15ak minuta da se sami osuše. Taj sprej otapa bakrene okside koji se sa žice iscijede po kontaktu koji si špricao pa sutra/prekosutra imaš još goru situaciju nego prije.

Link to comment
Share on other sites

Ajmeee, kad čujem da se šmirglom riješavaju kontakti na elektronici.... Sad češ samo imati manju kontaktnu površinu zbog izbrazdanog kontakta :tup:

 

Ovo izgleda kao labav kontakt na žmigavcu. Da je masa onda bi u ritmu žmigavca više ili manje žmigalo još toga. Izgleda da Blue točno zna o čemu je riječ. S obzirom na probleme sa zadnjim farovima na Clijačima II, okladio bi se da je problem u konektoru zadnjeg fara, točnije u tvornički preslabo napetim pinovima.

 

Kad pošpricaš kontakte sa Kontaktom 60, obavezno ih posuši komprimiranim zrakom ili kompresorom ako ne možeš čekati 15ak minuta da se sami osuše. Taj sprej otapa bakrene okside koji se sa žice iscijede po kontaktu koji si špricao pa sutra/prekosutra imaš još goru situaciju nego prije.

 

Ma to je bio šmirgl od nekih 2000... lagano da oksidaciju skinem... nisam išao sa 100... :) Kao što rekoh, to mi je riješilo problem sa desnom stranom prije par mjeseci i za sada radi...

 

I meni je to smrdilo na problem sa konektorom, zato sam ga i posprejao sa kontakt sprejom...  ali nisam čekao 15 min... nego par min... može biti to kaj ti veliš da mi zato nije pomogao već sutradan...

 

Bumo vidli kaj bu Blue otkrio u petak na Linei...

Link to comment
Share on other sites

hehehe znao sam da će biti takvih komentara... samo sam čekao...  :D

 

Pobrusio limić sa šmirglom i nije pomoglo... odnosno proradi do ujutro...

 

 

Prodano ! Kakav sve alat trebaš ? Alat za rastaviti far imam, uzmem još šmirgla i kontakt sprej...

 

uzmi dva tanka komada. Može dvije igle. Bitno da je tanko poput spajalice a čvrsto. Jedan od konektora nije dovoljno raširen te nekad ima kontakt a nekad ne. ovisi preko koliko jama na cesti prođeš :zubo:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mali update.

 

Kolega Blue mi je dao hint i to je riješilo problem na lijevoj strani prije 3 tjedna... i još dan danas drži...

 

U petak mi je opet počela desna strana štekati pa sam i desnu stranu danas odradio...

 

Evo u čemu je problem :

 

post-1254-0-97103100-1391952884_thumb.jp

 

Dakle to su ti pinovi u konektoru koji se s vremenom rašire i njih treba sa nekom iglom ponovno stisnuti...

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.