Jump to content

Megane Coach 1.6e


Ruske

Recommended Posts

apdejt tajm... felge...

boja na felgama mi nije baš sjela, a i ruku na srce nije bila u bajnom stanju, brat se složio i tu sam si dao oduška, zahtjev za boju je bila nešto sivkasto, tamnije mrvicu, ako je moguće sa zlatnom perlom ali opet ne pre tamno, ali ne ni pre svijetlo d bude šampanj siva... tko je skužio shvatit će...

kod i izgled boje

IMG_20180430_194858.thumb.jpg.e80aa47cd5

prvo sam pripremio felge (prešmirglao poravnao itd) i veselo pošpricao primer, koji se nadigao u roku od odmah jer eto valjda je boja ispod bila neka šugava, ili je nisam dobro prebrisao, ili je farbana sprejem pa se počeo otapat kad sam prebrisao felgu i sve skupa je zakuhalo pod prajmerom... ostat će misterija... jedino riješenje toga je bilo ispjeskarit felge, po drugi put sam se sam upustio u to, i opet sam požalio, (prvi put je bilo na 13x6 melbericama za ford ka od cure... milion i jedna površina na njima) deff trenutni setup do kojeg mogu doć nije dorasao tome i proces je jako spor i siluje kompresor, alat a i mene, ali riješio sam problem i felge su ispjeskarene

ljevo felga koja je još u primeru a desno ispjeskarena

IMG_20180416_183930.thumb.jpg.a6a489de30

pa sve skupa u špric kit

IMG_20180428_192629.thumb.jpg.0bec5832b9

nakon toga špric kit je ošmirglan vodobrusno, finalno sa p600 (inače bi trebalo ić do p800-p1000 ali obzirom da su felge nisam smatrao potrebnim)

i napokon proces farbanja

IMG_20180430_195122.thumb.jpg.409202aa0b

i gotove felge

IMG_20180430_195129.thumb.jpg.8c33373c6b

slikano je u žurbi i slike su mutne, e sad, boja je malo pre zlatna za moj ukus, brat kaže da mu se sviđa i to je jedino bitno, nemogu točno ocijenit jer su slike pod svijetlima u garaži koja su dosta jaka i ističu perlu na max, treba ih izvadit van i bacit koju sliku, nisam farbao cijele felge iz razloga jer ubbuduće iste neće bit "ljepi" set ljetnih felgi koje će se držat u top stanju, s vremenom kako brat bude imao financija u planu su mu neke 16" pa će trenutne 15" preć u zimski set, a i ruku na srce, da nisam naveo da zadnja strana nije farbana niko nebi ni znao :p farbano je u 2 ruke baze i 5 ruka laka (svaki sloj se sušio po 15-20 minuta dok nije postao skoro suh/ljepljiv), felge volim nakrcat lakom maximalno da se spriječe eventualna oštećenja od kamenčića i da se ista mogu sanirat poliranjem

 

i još jedna novina, uzet će se još dve nove gume tako da će sad bit sve 4 nove save intense hp.. nisam baš oduševljen izborom ali gume su nove i na to se nemogu žalit a i auto nije moj, ja sam više ovako ko golub pismonoša...

i da, danas su mi javili da nešto zafrava alternator... tako da uskoro megi ide nazad na kanal... pasmtr..

toliko za sada, za drugi tjedan bi trebao bit termin kod vulkanizera pa cu poslikat felge na autu i sve to kako vec treba da i vi i ja dobijemo malo bolji dojam kako to izgleda

(ja sam ih htio farbat u bijelu samo da se zna!!) 

 

Link to comment
Share on other sites

narancasto sam ja farbao sprejem :D cisto da budu neke boje...za zimske su taman, tako da se nastave koristiti u tu svhru ce biti super...ali boja mi nije nikako legla, mozda sa slikom na autu ce biti ok, bo...

ugl, kad smo kod guma, mogli ste uzeti taurus, odlicne gume, jako odlicne, a cijena nikakva...

Link to comment
Share on other sites

narancasto sam ja farbao sprejem :D cisto da budu neke boje...za zimske su taman, tako da se nastave koristiti u tu svhru ce biti super...ali boja mi nije nikako legla, mozda sa slikom na autu ce biti ok, bo...

ugl, kad smo kod guma, mogli ste uzeti taurus, odlicne gume, jako odlicne, a cijena nikakva...

Rece lik koji ih je u narancasto pofarbal :laugh::laugh::laugh::laugh:

Jooj, moral sam, bilo je jace od mene hahahahah!!

Link to comment
Share on other sites

Sava mi je 330 sa montazom, a vulkanizeraka radiona u kojoj uzimam.mi je iznad kuce i dobar sam sa deckima koji rade i uvijek mi odrade kako treba, ucinilo mi se najjednostavnijom opcijom, a za gume neznam, nove su, moraju bit dobre, citam po netu da su dobre, iskreno za savu nemam neka ultra ocekivanja i mislim da me nece razocarat, za sada sam sa ovima napred zadovoljan jako, iako da je auto moj vjv bi bilo drugacije i islo na performance gumu, iako opet, nema smisla jer je plan ic na 16" s vremenom

Za boju se slazem, meni je pre zlatna, ali je bolja nego tvoja sumarski narancasta za bukve oznacavaz njnjnj hahaha salamala ;)

Za vikend idu malo van i na auto nadam se pa cu bacit neke slike, jako me zanima kako vani izgledaju pod suncem...

E i da, veliko hvala @Optimista sta je dao da se megs vozi na celicanama sa njegovog dok se rade aluminijske, pozdrav i pusa :*  

Link to comment
Share on other sites

a bas ste cigani (pere), bila je to fnf faza, kad sam htio da se megan istice...nfs undergrodund 2 i ta sranja...

ugl sad felge samo crne i tocka. ni bijele vise nikad.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ruske, s ukusom se rodis ili ne... a gadno je dok ga imas ciganski malo LOL... ajd sinko, zaebancija je u pitanju, nemoj gospon da se odma ljutis :zubo:

.

Link to comment
Share on other sites

ko se ljuti uvalimo mu kruti, ko šta su meni jucer navecer u temi od xsare tebi bi mogli danas :D 

a kad smo kod pripadnika manjine, felge nisu bile nikako koda sam auto na trsatu kupio, više koda je tamo pehlin rujevica :trk:

Link to comment
Share on other sites

a bas ste cigani (pere), bila je to fnf faza, kad sam htio da se megan istice...nfs undergrodund 2 i ta sranja...

ugl sad felge samo crne i tocka. ni bijele vise nikad.

nfs underground 2 faza  :laugh:

Ovo ide u anale foruma :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sjele jos 2 nove save intense, felgice su gore, auto opran i slika je tu :)

u međuvremenu je izgorio alternator, čisto da me podsjeti da je to megane, ali riješio sam, novi kolektor, regler, ležajevi i detaljno očišćen i opran alternator (bio je masan, mislim da slinjavi po poklopcu ventila, a mozda je i od prije od puknnute manzete, ugl sa je sve suho i čisto), autic se ljepo vozi sa novim gumama, prvi put da sam ga malo potjerao kroz zavoje, do sad se nisam upuštao u to jer je bilo klizališet na onim zimuljama iza...

32231157_10213311171591631_3645556257886

Link to comment
Share on other sites

zao mi ga je, posto sam ulozio MASU para u njega, karoseriju, ovjes, kocnice, interijer, mjenjac, neznam sta vise...mislim zao mi da ga nisam dalje nastavio korisititi, a sad vidim da se nastavlja u istom (ako ne i boljem) tonu i veseo sam!

ova boja felgi mi super, ali nekako mi ne pase, kad sam si ga ja zamislio u glavi plavo/zlatni :D 

i nisam do sad pitao, a moram: zasto obicni brisaci, a ne aero?

Link to comment
Share on other sites

Masu para si uložio ali 2 god stajanja su učinile svoje..

 

Link to comment
Share on other sites

jbg, al nije los auto + upalio odmah sta me iznenadilo

Link to comment
Share on other sites

Nije niko ni rekao da je los, samo ga je stajanje dosta ubilo, a ni kilometraza nije malena da bi se zanemarila, iako uz sve to jako zdravo radi, sta je veliki plus svakako

Apdejt... Danas je poceo tresuckat, na kanal, provjera, suvoz krajnik spone banana, vozacev je dobar ali upitan, narucena obadva, i naruceni krajevi (gumice) balans stange jer su trenutni... Paaa ne bas najbolji, kad se to slozi ide se napravit optiku trapa, na ovjesu bi trebalo onda sve bit okej

E i da, auto kod naglih kocenja povuce u desno, nadam se da je do tog krajnika jer ako nije neznam do ceg bi moglo bit jer su klizaci na kljestima svi ispolirani i podmazani, ako ne bude ovo rijesenje pregledat cu glavni kocioni i ako treba reparirat i ispuhat sve cijevi kocnica i stavit novu tekucinu... Ubiti nova tekucina je tako i tako u planu, vidit cemo sta ce bit od svega...

Link to comment
Share on other sites

vidi malo zadnje kocnice, posto su kocnice sa drugog auta gore, pa da nije tamo nesto lose spojeno ili neznam...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

zamjenjeni krajnici, oba, i gumice balans štange (jedna se raspala skroz) i napravljena je optika trapa, auto ne vuče i pri kočenju ostaje ravan, i vozi se punopunopuno bolje, ima mi lufta u suvoz. poluosovini, tj u unutarnjoj čašici (prema diffu) gdje ulaži križ poluosovine, @Optimista će tu uskoćit i probat ćemo iskoristit sa njegovog 1.4, nije neki pre veliki problem ali kad auto nije pod naporom na 80-100 se osjete vibracije, a to je jedino dole šta klepeće pa na to i sumnjam... kad se ubrzava ništa se ne osjeti.. nije do diffa, na njemu nema lufta

e da, za znalce, i oni koje bolesti tih auta znaju napamet, ruske je nešto pričao da je micao daljinsko jer ga je mučio imobilzator, i je, stvarno je maknut jer dobro poznata crvena lampica stalno blinka, no nije mi u ničemu od navedenog problem, problem je što mi centralno ne radi, uopće, na dugme ispod sva 4 škloca relej ali ne trza niti jedan motorić, isto tako kad zaključavam vrata moram zaključat svaka posebno, dali netko zna što bi moglo biti ili da se bacim u istraživanje i raskopavanje (p.s. ako je imobilizator maknut i sve je kako treba centralno MORA radit, jer i optimistu je skinut imobilizator pa i dalje sve radi kako treba

Link to comment
Share on other sites

oooooooooooooooooooooooooo najebat ces se sad :D kad se sjetim muka oko paljenja na kod, ukucavanja i brojanja treptaja lampice...nekad 20-25 sekund, nekad ako fulas i minuta i vise...a ako ti se zuri, uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

sretno :D ja se nis ne kuzim u struju, tako da ovaj post je samo post podrske i malo nostalgije u doba kad sam ukucavao kod :D 

i jedna slikica nabrzaka:

d8af7c0cebf3091e369bade106328a996be1b0c9

Link to comment
Share on other sites

Ruske, auto mu pali nego ga muči centralno zajljučavanje.

Link to comment
Share on other sites

ja sam samo sjetio se oko cega sam se ja jebao...

Link to comment
Share on other sites

ma sve pet, mislio sam da možda znaš o čemu se točno radi oko tog centralnog zaklj. tj da znaš dali je samo nešto odkopčano ili je neka treca stvar, da ne kopam i ne istrazujem bezveze, ili da neko mozda napamet zna sta bi moglo bit, ali izgleda da nece bit nista bez jedno dva dana pregledavanja i prevrtavanja po žicama... a dobro, nije problem riješit će se i taj dio ko i sve do sada :D

još malo dojmova... auto se baš ljepo vozi, save su me jako jako jako ugodno iznenadile, ovjes je spot on, ni pre tvrd ni pre mekan, iako bi ja osobno da je iza čvršći ali to su vec finese, all in all (glupo ce zvucat aliii) na cesti je sada to jedan od onih auta koji se mogu ljepo provozit kroz zavoje i posramit po pitanju držanja i vožnje neke novije i jače TVORNIČKE aute, a to i je cilj, nije auto od 300 ks da je najbrži i super konkurentan, ali fora je za provozit se i ide jako jako ljepo za tih 90 ks, mom bratu koji je mulac od 17 godina i tek će dobit vozačku apsolutno ništa više i ne treba jer mislim da je ovo auto na kojem će moć steć jako dobra iskustva i naučit dosta o vožnji, naravno ako bude pametan za volanom što je do sada pokazao da je :) 

Link to comment
Share on other sites

kompa, auto je na grobniku bio pedal to the floor, radio je isto vrijeme taj dan kao twingo 3 cup (slicne snage, ali imaju ovjes, kocnice, kavez i jedno 200kg manje) - pa ti vidi :)

kazem taj dan, jer iduce godine su radili 2-3s brze vrijeme, ili su ih nadogradili ili jednostavno su bili bolji uvjeti na stazi :) 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.