Jump to content

Kod za radio :(


kukecka

Recommended Posts

Pozdrav!

Promjenili smo akomulator i naravno radio se restartao i sad traži da ukucamo code , auto smo kupili prije 2 godine i od papira imamo samo neke knjizice na talijasnkom jeziku ali nigdje nema broj koda ili tako nečeg, malo sam goooglala i vidim da u biti trebam izvaditi radio i pomoću serijskog broja mogu sazanti code ali je problem što nezna kako i s čime izvaditi radio kazetofon  :blush: ili dali možda ima neki univerzalni code :D 

Imamo megan scenic.

Hvala a odgovorima!

Link to comment
Share on other sites

Ako radio ima po dvije rupice na lijevoj i desnoj strani kao i kod clia, onda je potrebno naci nesto prirucno dovoljno tanko, cvrsto i dugacko te gurnuti u obje rupe na jednoj strani i time potisnuti jezicac i time osloboditi radio od kosuljice u koju je uglavljen isto tako ponoviti na drugoj strani uz istovremeno lagano povlacenje ka van. Inace postoji tzv. orginalni "kljuc" za vadjenje kao savijena zica u obliku slova U.

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Evo ovak se vadi, s orginalnim alatom

 

 

Napravi se od 3mm čelične žice (tak sam ja), ali kao sto Chorka kaže može i čavli :zubo: . Ona zadnja 4 broja ti trebaju za generiranje koda, ili si skineš aplikaciju na android iz posta gore, ili ih staviš ovdje. Netko od ekipe će ti dati kod.

Edited by Mafro
Link to comment
Share on other sites

evo kako to ja radim, čavli sa plastičnom kapom...post-11333-0-55232100-1390496421_thumb.j  post-11333-0-52931000-1390496442_thumb.j  post-11333-0-42478600-1390496462_thumb.j  post-11333-0-51755400-1390496479_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

moj radio ima sa svake strane po jednu rupicu :/ ajd idem probat s nećim izvaditi pa slikam brojeve :)

generator sam i ja našla ali nemaserijski broj  ali valjda ću uspjeti!

hvala svima!

Link to comment
Share on other sites

nekuzim zakaj vadit radio ako se po sasiji moze do koda ???? jedino ako sasija nedozvoljava onda vadit radio da se dode do zastitnog koda tj. jedno slovo i tri broja....

Link to comment
Share on other sites

kod ovlaštenog gdje je auto kupljen pretpostavljam 

meni je tražio kod nakon što sam auto imao dvajst dana i izvukao radio - poslikao naljepnice po njemu, vratio radio natrag, skinuo free app na mob i dobio kod. čemu mudrovanje. a nikada nisam vadio radio nego čistom logikom kad sam čuo da je kliknulo znao sam da moram čupat hehe

Edited by tizhu
Link to comment
Share on other sites

Pa vjerojatno je tako, ovlašteni ili ovako nešto http://www.radiocodes.co.uk/renault-radio-codes, platiš i imaš kod. Iako ima, mislim, za skinuti tih generatora koda prema VIN-u, pa se muči s instalacijom crackanog programa. Čak znam za dva foruma, moraš se prvo regati, a mislim da za oba treba pozivnica i onda je tamo lik kojeg lijepo zamoliš i da ti kod prema VIN-u.

Ma čemu jednostavno izvaditi radio i sam si na mobu naći kod, kad ima toliko težih načina :roll: .

Link to comment
Share on other sites

e svasta:, e svasta:, e svasta,....sad znaci lakse se ic zajeb...kod ovlastenog i moljakat i trosit vrijeme i zivce, kad se radio izvadi van za 5 sekunda...zapiše broj i vrati se nazad...to je sve skupa 20 tak sekunda...preko programa skines kod i gotovo...

Link to comment
Share on other sites

uspjeli smo imbusima izvaditi radio i gore na njemu su napisali kod :D tako smo ga upisali i radio radi :)

hvala!

Link to comment
Share on other sites

Jučer mi je iznenada na očevom autu trebao kod za radio jer je akumulator mijenjan.

Radio izvađen uz pomoć flaksa za kosilice i preko gore spomenute aplikacije sam došao do koda.

Cijeli posal cca 10 min.

 

 

Hvala tizhu na linku

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kod za radio i kod za ključ dobio kod preuzimanja vozila. Ali super što ste riješili problem. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.