Jump to content

Antifriz za lagunu II


olympya

Recommended Posts

Cekam za uplatit u lageros za veliki servis. Samo sam zapeo na antifrizu. Procitao sam o onom g.. nesto rx type d ali neznam koje boje? Dali je blok aluminijski? Za 1.6, 2001 g..

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti blok nije aluminijski, ali zato glava jest.

Link to comment
Share on other sites

To znaci?? Crveni, zeleni, plavi?? Jer ne vjerujem da je unutra onaj koji bi trebao biti pa da bar ja stavim ono sta ide.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene HEPU G12 crveni za "das auto", ali dobro se snašao i u Renaultu. Valjda mi neće otopiti blok i glavu motora.

Link to comment
Share on other sites

OEM Glaceol RX Type D je zelene boje. Košta 1L u ovlaštenom cca65kn. Ubacio sam danas taj jer je žuti počeo gubit ledište a bio svega 4mj u motoru. Žuti je kupit kod Tokića a proizvodi ga Pena tako da bježite od toga.

Toliko o kupujmo hrvatsko.

Edited by Victor
Link to comment
Share on other sites

Dakle, ovaj zeleni je zapravo danas uglavnom plavi i to je onda to što sam općenito nudio, ali kako sam i jednom negjde spomenuo, taj isti tip Gleceol TX Type D gdje piše da bi trebao biti u vozilu, na kraju ispada da je čovjek imao tvornički roze boje.

 

Pa u tom slučaju, kad se mijenja cijeli sistem, onda može taj kompletno plavi

Link to comment
Share on other sites

OEM Glaceol RX Type D je zelene boje. Košta 1L u ovlaštenom cca65kn. Ubacio sam danas taj jer je žuti počeo gubit ledište a bio svega 4mj u motoru. Žuti je kupit kod Tokića a proizvodi ga Pena tako da bježite od toga.

Toliko o kupujmo hrvatsko.

Jel glaceol koncentrat, ili je mješavina spremna za u auto? Uvoznik onog Shella je CIAK
Link to comment
Share on other sites

Dakle, ovaj zeleni je zapravo danas uglavnom plavi i to je onda to što sam općenito nudio, ali kako sam i jednom negjde spomenuo, taj isti tip Gleceol TX Type D gdje piše da bi trebao biti u vozilu, na kraju ispada da je čovjek imao tvornički roze boje.

 

Pa u tom slučaju, kad se mijenja cijeli sistem, onda može taj kompletno plavi

Ma to je cijeli cirkus, OEM pakovanje dobiš zeleni, neka auta koja su nova iz tvornice imaju žuti a neki zeleni antifriz i sad odjednom ušao u igru i plavi.

 

OEM (7711428132) (slika s neta)

30bmfjt.jpg

 

Clio 4 1.5dci:

2yvkvno.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ljudi opet radite od muhe slona s tim antifrizom! Može Shell plavi (Glycoshell) ili bilo koji drugi renomirani proizvođač, bitno da je antifriz za  motore s alu glavom!

Link to comment
Share on other sites

Ako se ne varam, negdje sam pročitao da se valjda već 20 godina ne proizvode auti a da nemaju aluminijsku glavu, blok, što već. Boja antifriza znači samo aditive i tako je svejedno koju boju se stavi jer su svi etil glikol. G12 kvaliteta se, ako se ne varam, koristi od 1996. U autu mi je bio neki žuti antifriz i ulio sam crveni g12. Samo, govno od Dialogys-a prikazuje da u F9Q motor ide 7,2 litre antifriza austvari  ide 4,2.

Link to comment
Share on other sites

onda možda nisi dobro ispustio...ja sam kod sebe utočio cca 6 litara na velikom servisu....

Link to comment
Share on other sites

Iz tog antifriza je razvijena cijela znanost. Od silikatnih, nesilikatnih, OAT, G12, G12+, crveni, purpurni, fluorascentni itd. Svi oni su dobri, na bazi etilen glikola. Razlika je samo u aditivima i intervalu izmjene.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

onda možda nisi dobro ispustio...ja sam kod sebe utočio cca 6 litara na velikom servisu....

 

Kako se to loše ispusti? Skineš šelnu na najnižem crijevu i curi van. Čak i da je kako ti kažeš, daleko je to od 7,2 litre kako piše u programu.

Link to comment
Share on other sites

Ako se ne varam, negdje sam pročitao da se valjda već 20 godina ne proizvode auti a da nemaju aluminijsku glavu, blok, što već. Boja antifriza znači samo aditive i tako je svejedno koju boju se stavi jer su svi etil glikol. G12 kvaliteta se, ako se ne varam, koristi od 1996. U autu mi je bio neki žuti antifriz i ulio sam crveni g12. Samo, govno od Dialogys-a prikazuje da u F9Q motor ide 7,2 litre antifriza austvari  ide 4,2.

 

 

Iz tog antifriza je razvijena cijela znanost. Od silikatnih, nesilikatnih, OAT, G12, G12+, crveni, purpurni, fluorascentni itd. Svi oni su dobri, na bazi etilen glikola. Razlika je samo u aditivima i intervalu izmjene.

:dobroje:

 

Mislim da je sad sve rečeno i može lock   :laugh2:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Baš sam gledao račune iz ovlašteng od bivše vlasnice i tamo pod nazivom antifriza piše samo "GLACEOL" i ima oznaku HREL210005 (ne mogu ništa po toj oznaci naći na netu).

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.