Jump to content

diskovi za clia 2


clio7774

Recommended Posts

Pozdrav! Uskoro planiram raditi veliki servis,ujedno i diskove,pa skupljam dojmove,učinke i preporuke.

Nekako su mi zapeli za oko Brembo Max.

Trenutno imam OMP-ove ,one bušene i rezane i zadovoljan sam,ali došlo je vrijeme za zamjenu nakon cca 80000km,a navodno novi takvi u Amoc-u koštaju 13000kn??!!

Svaka preporuka je dobrodošla.

Link to comment
Share on other sites

Ja na RS-u imam ferodo diskove i plocice.

Zadovoljan sam skroz. Dobro podnose brzu voznju, ne tresu, ne treba ih grijat tako da odma "rade".

Cijena prednjih diskova i plocica je bila oko 1000-1100kn.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav! Uskoro planiram raditi veliki servis,ujedno i diskove,pa skupljam dojmove,učinke i preporuke.

Nekako su mi zapeli za oko Brembo Max.

 

Ja ih imam na Cliu 2, buraz na Twingu TCE. Nemaš greške s njima, ali ih obavezno uzmi s pripadajućim Brembo disk pločicama. Ja sam uzeo pretvrde Juridove jer brembo pločice nisu imali na lageru pa se diskovi više troše nego pločice. Buraz je izvozio 30,000km, a diskovi i pločice mu izgledaju kao da može još dva puta toliko. On ima Brembo MAX + Brembo pločice.

 

Jedina mana s njima osim cijene od soma kuna je da pri kočenju na oko 70km/h stvaraju hum zbog onih brazdi koje imaju.

Link to comment
Share on other sites

Ja ih imam na Cliu 2, buraz na Twingu TCE. Nemaš greške s njima, ali ih obavezno uzmi s pripadajućim Brembo disk pločicama. Ja sam uzeo pretvrde Juridove jer brembo pločice nisu imali na lageru pa se diskovi više troše nego pločice. Buraz je izvozio 30,000km, a diskovi i pločice mu izgledaju kao da može još dva puta toliko. On ima Brembo MAX + Brembo pločice.

 

Jedina mana s njima osim cijene od soma kuna je da pri kočenju na oko 70km/h stvaraju hum zbog onih brazdi koje imaju.

 

 

"..Hum.."? Kaj ti to dođe?

Link to comment
Share on other sites

cuju se pri kocenjenju (ono koda je lezaj otiso), ajmo rec zuje...
kao i svaki rezani/buseni disk...

delphi plocice su ti isto dosta mekane i ja sam bio zadovoljan s njima...

Link to comment
Share on other sites

Ja imam busene pa se ne cuju do nekih 100 kmh. Baš jako bruje jedino kad se sjedne na kočnicu pri brzini vecoj od 130 kmh. 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav! Uskoro planiram raditi veliki servis,ujedno i diskove,pa skupljam dojmove,učinke i preporuke.

Nekako su mi zapeli za oko Brembo Max.

Trenutno imam OMP-ove ,one bušene i rezane i zadovoljan sam,ali došlo je vrijeme za zamjenu nakon cca 80000km,a navodno novi takvi u Amoc-u koštaju 13000kn??!!

Svaka preporuka je dobrodošla.

Ispravak na cijenu,1300kn/par  :tup:

Link to comment
Share on other sites

cuju se pri kocenjenju (ono koda je lezaj otiso), ajmo rec zuje...

kao i svaki rezani/buseni disk...

delphi plocice su ti isto dosta mekane i ja sam bio zadovoljan s njima...

 

Nije baš da zuje, više se čuje neki "HUUuuuuu...." slično kao kad ti se smoče i zahrđaju diskovi, pa prvi puta stisneš kočnicu i to baš pri kočenju na 65-70km/h.

Link to comment
Share on other sites

a no da... to sam mislio, sam neznam opisat :)

i da, samo na vecim brzinama, kad nagazis na 150kmh kocnicu je jebeno :zubo:

Link to comment
Share on other sites

već više puta pisali o ome svemu, i da ponovim, ferodo pločice ne,....

delphi da.

diskovi su dobri i obični febi bilstein i dođu oba oko 500kn.

brembo max je izdržljiv ali je isto oko 1000kn

 

Link to comment
Share on other sites

već više puta pisali o ome svemu, i da ponovim, ferodo pločice ne,....

delphi da.

diskovi su dobri i obični febi bilstein i dođu oba oko 500kn.

brembo max je izdržljiv ali je isto oko 1000kn

 

Evo opet pišem, ja imam Ferodo i diskove i pločice i skroz sam zadovoljan. Niti jedan jedini problem sa njima, da pače. Nakon šta sam ih stavio i nakon razrade par sto km, naganja sam se brat bratu pola sata i imao kočenja sa preko 180kmh. Stao sam sa strane da vidim u kakvom su stanju. Malo su smrdile kočnice, šta je i normalno nakon takvog mučenja, i to je to. Kad su se ohladile sve je radilo super, auto još uvijek koči kako treba.

 

Ali eto, sto ljudi sto čudi.

Link to comment
Share on other sites

Evo opet pišem, ja imam Ferodo i diskove i pločice i skroz sam zadovoljan. Niti jedan jedini problem sa njima, da pače. Nakon šta sam ih stavio i nakon razrade par sto km, naganja sam se brat bratu pola sata i imao kočenja sa preko 180kmh. Stao sam sa strane da vidim u kakvom su stanju. Malo su smrdile kočnice, šta je i normalno nakon takvog mučenja, i to je to. Kad su se ohladile sve je radilo super, auto još uvijek koči kako treba.

 

Ali eto, sto ljudi sto čudi.

a meni na kojem su god cliu bile, od njih 8, na običnim diskovima su tresele kočnice.

bacio ferodo pločice, stavio druge delphi i više nije treslo.

eventualno ako ti možda imaš neku sportsku verziju feroda

Link to comment
Share on other sites

A koliko ja znam nemam sportsku verziju. Kad sam minja, oboje sam istovremeno stavio novo, razradio i koci super.

Ko zna, mozda ja imam srece a mozda ti ne.

Na bivseg Pola trkaceg sam stavio OMP road&sport busene diskove i pripadne plocice. Od pocetka su bili problemi, preko 60kmh je treslo u pm. Mislio sam da ce stat kad nasjedne, ali nije. Na kraju sam ih vratija u ducan jer su diskovi bili krivi. Vratija tvornicke i sve bilo 5.

Link to comment
Share on other sites

Zna li netko koja je točno veličina diska po katalogu za moj autu u slučaju da naručim diskove preko neta?

Ja mislim da je 259mm,ali nisam 100% siguran. 

Link to comment
Share on other sites

jep, samo oni bez abs-a imaju 238mm ak se ne varam i sport ima 280mm, ostali su svi 259mm

Link to comment
Share on other sites

Plocice su iste za 238 i 259 diskove,tak da imaj to na umu kad kupujes,jer zna bit razlike vise od 50kn na potpuno istu stvar ;)

Link to comment
Share on other sites

jep, samo oni bez abs-a imaju 238mm ak se ne varam i sport ima 280mm, ostali su svi 259mm

 

Tak je. To su bili oni najjeftiniji bez opreme s 13" felgama slabiji od Authentique modela :) Ne mogu se sjetiti koji je bio naziv tog trim levela, bio je rijedak čak i kod nas.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.