Jump to content

Servis laguna 2 1.9 dci 88kW


filipbabok

Recommended Posts

Dakle, uskoro mi se bliže 3 stvari koje bi trebao napraviti, poredat ću ih nekako po hitnosti:

1. Zupčasti + španeri

 

2. Ulje + filteri

 

3. Diskovi

 

 

Naravno, zanima me cijena dijelova i ruku... Ako je netko ovo mijenjao na svojoj laguni, dolaze u obzir i originalni i zamjenski dijelovi, i ovlašteni i fušeri. Ako se ne sjećate točno, barem okvirno, +/- 200 kn po stavki mi i ne znači puno. Hvala svima unaprijed.

Link to comment
Share on other sites

Za dijelove se možeš obratiti, ovdje na forumu, kolegama iz Lagerosa ili Propartsa, meha vjerojatno imaš nekog, s tim da ovlašteni, najčešće, imaju satnice dva-tri puta veće od samostalnih.

Mene je veliki servis izašao, ako se dobro sjećam, cca 2400kn, dijelovi i ruke. Nisu mijenjani diskovi, samo sve kočione pločice.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je "veliki" servis nešto skuplji. Samo dijelovi+ulje+antifriz bez seta staznog remena su bili oko 2500 kn, s tim da sam kupio originalni set zupčastog remena. Ruke su bile 0kn jer sam sve radio sam. Zaboravih napomenuti da sam kupio alat(blokade) za izmjenu zupčastog remena koje su koštale oko 600 kn.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Za dijelove se možeš obratiti, ovdje na forumu, kolegama iz Lagerosa ili Propartsa, meha vjerojatno imaš nekog, s tim da ovlašteni, najčešće, imaju satnice dva-tri puta veće od samostalnih.

Mene je veliki servis izašao, ako se dobro sjećam, cca 2400kn, dijelovi i ruke. Nisu mijenjani diskovi, samo sve kočione pločice.

 

Mijenjaju li se diskovi i pločice zajedno, tj. u kompletu? Koliko su te pločice izašle?

Link to comment
Share on other sites

Set zupčastog remena

INA 530 0196 10 - 550kn/set

Gates K01552XS - 650kn/set

Dexwall 151 - 500kn/set

Renault 7701477048 - 680kn/set

 

Vodena pumpa

Valeo 506698 - 300kn

DOlz R219 - 220kn

Magneti Marelli WPQ0986 - 200kn

 

Klizač kanalnog remena

Gates T36213 - 185kn

SNR GA355.06 - 225kn

INA 532 0364 20 - 210kn

 

Natezač kanalnog remena

SNR GA355.00 - 325kn

INA 534 0142 30 - 340kn

Gates T38482 - 330kn

 

kanalni remen treba kod motora jee imaju dvije dimenzije koje su se ugrađivali..

 

to su dijelovi za veliki servis za diskove i pločice trebaju dimenzije kotača na automobilu jer isto su išle dvije vrste diskova.

 

Uglavnom ovo su cijene dijelova za veliki servis za ostatak se možete javiti na mail info@to-proparts.hr 

 

ruke za veliki servis od 400-700kn kako koji majstor i ovisi što se sve mjenja.

 

filteri ulje postoje od različitih proizvođača pa ovisi što želite.

 

To bi bilo to za više pitanja tu sam.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su kod njega 300 mm diskovi, a pločice su iste. Tako su i mene pitali za dimenzije kotača jer su kao na 17"kotače išli 308 mm diskovi, a na 16" kotače 300 mm diskovi. Na kraju se ispostavilo da to nema veze jer su na mojoj 16" kotači i 308 mm diskovi.

Link to comment
Share on other sites

po katalogu mi ATE nudi samo 308mm bez pitanja o felgama, a Zimmermann mi nudi samo 300mm. Brembo i TRW pak traže koje su felge gore tako da je to ludnica s lagunama.

inače TRW prednji diskovi i pločice DF4229S + GDB1468 - 1150kn/set (dva diska i set pločica)

To je ona izvedva 300mm

Link to comment
Share on other sites

Gume su 16", a kod motora ne mogu nikako saznati...

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran, ali mislim da su 300 mm diskovi na laguni 1.9 dCi.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Na 1,9 dCi 88kw su 300mm a na 74kw su 280mm (na nijih mogu 15 coli feluge).

308mm imaju kapacitetnije verzije(V6 , 2,0T , 2.0dCi...)

Link to comment
Share on other sites

Na 79 i 88kW su 300mm.

@filipbabok, kod motora za 88kW je F9Q750, a 2004. je uz ovaj prvi uveden i F9Q670. Ako si na to mislio.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kupio Lagunu iz 2003 godine. Ima 176.000. Na koliko mijenjati zupcasti remen?

koji motor?

Link to comment
Share on other sites

Kupio Lagunu iz 2003 godine. Ima 176.000. Na koliko mijenjati zupcasti remen?

Na 120 tkm, ili jednom u 5 godina (ako je dizelašica).

Link to comment
Share on other sites

Po tom pitanju se držim pravila da po kupnji rabljenog auta odradim veliki servis. Jednostavno ne vjerujem u priču kad je bivši vlasnik šta mijenjao, a i servisne knjižice svašta trpe :) .

Link to comment
Share on other sites

Po tom pitanju se držim pravila da po kupnji rabljenog auta odradim veliki servis. Jednostavno ne vjerujem u priču kad je bivši vlasnik šta mijenjao, a i servisne knjižice svašta trpe :) .

Ja se nažalost nisam toga držao. Laguna imala u servisnoj podatak da je zubčasti remen promijenjen na 118 tkm (2008), a ja isti promijenio prošle godine u lipnju na 202 tkm. Vjerovao sam Nijemcima.

Link to comment
Share on other sites

Po tom pitanju se držim pravila da po kupnji rabljenog auta odradim veliki servis. Jednostavno ne vjerujem u priču kad je bivši vlasnik šta mijenjao, a i servisne knjižice svašta trpe :) .

 

 

slažem se u potpunosti s tobom. Mene je veliki servis koštao oko 5000 kuna (bez zamajca koji je naknadno vrisnuo) s tim da mi je rađemo sve baš, ležajevi kojekakvi, semerinzi, brtve i sve gluposti koje je majstor rekao da mjenjam (majstor mi je najbolji prijatelj da nebi mislili da je nešto namuljao samo da uzme lovu, jer sam bio tamo kad se sve mjenjalo)

Link to comment
Share on other sites

Dakle, uskoro mi se bliže 3 stvari koje bi trebao napraviti, poredat ću ih nekako po hitnosti:

1. Zupčasti + španeri

 

2. Ulje + filteri

 

3. Diskovi

 

 

Naravno, zanima me cijena dijelova i ruku... Ako je netko ovo mijenjao na svojoj laguni, dolaze u obzir i originalni i zamjenski dijelovi, i ovlašteni i fušeri. Ako se ne sjećate točno, barem okvirno, +/- 200 kn po stavki mi i ne znači puno. Hvala svima unaprijed.

ZMD Autodijelovi. Nalazi se u Travnom. Jeftinije ja mislim da nemreš proć. Ja sam isto nedavno radio velki servis i uspoređivao sam cijene i u ZMD-u me je ispalo najjeftinije..

Link to comment
Share on other sites

Po tom pitanju se držim pravila da po kupnji rabljenog auta odradim veliki servis. Jednostavno ne vjerujem u priču kad je bivši vlasnik šta mijenjao, a i servisne knjižice svašta trpe :) .

Je, servisne trpe svašta no kod mene je naljepnica pod haubom sa datumom promjene zupčastog i kilometražom a i nasljedio sam sve račune iz ovlaštenog servisa od prijašnje vlasnice. Sve u svemu, u 5 godina je žena u održavanje auta ulupala 40 somova. No, ovlašteni je u pitanju pa vjerujem da se moglo i za manje. A auto sam dobio za nešto manje od 30. Vidiš što su ti auti... :)

ZMD Autodijelovi. Nalazi se u Travnom. Jeftinije ja mislim da nemreš proć. Ja sam isto nedavno radio velki servis i uspoređivao sam cijene i u ZMD-u me je ispalo najjeftinije..

Hvala puno na informaciji.

Link to comment
Share on other sites

Na 120 tkm, ili jednom u 5 godina (ako je dizelašica).

Švercam se u sedmoj, iako znam da pravim nepotrebni rizik, čim dođem do svog mehe gore u slavoniju, odmah ide novi. I baš ću poslikati stari da vidim u kakvom će stanju biti...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Pozdrav ljudi!

Došlo je vrijeme za promjenu remenja. S obzirom da mi je prvo vozilo imam par pitanja pa ako netko može pomoći. Dijelovi za koje imam ponudu su sljedeći:

Zupčasti SNR
Kanalni Kontitech

Vodena pumpa

antifriz

Mettell

 

Kakva su iskustva s navedenim proizvođačima? Je li bolje ići na neke druge? I, treba li još što zamijeniti? Automobil je prešao 117000 km, ne znam je li išta od ovih stvari mijenjano jer sam zaboravio što mi je rekao prijašnji vlasnik (osim da bi trebalo ove godine promijeniti te stvari), a u servisnoj i među računima ne nalazim takve zahvate.

Link to comment
Share on other sites

Taj antifriz ne bih. Drzao bi se preporuke proizvođača, ostalo je OK

Ajfon 10 via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovdje ti je uz kilometražu (max 120tkm) bitno i vrijeme, koje je max 5god. Ja imam Conti remenje, INA španer i Ruville vodenu. Antifriz je Renultov Glaceol i sve šljaka tri godine i 30-ak tkm. Možda ti pusti malo antifriza odmah nakon izmjene pa ce faliti nekih 1-2 cm, ali nakon sto se nadolije, valjda se zabrtvi negdje nešto i prestane istjecati.

Ja bi na tvom mjesto zamijenio sve tekućine na autu, to ti je neki savjet napraviti svakih 100tkm.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Taj antifriz ne bih. Drzao bi se preporuke proizvođača, ostalo je OK

OK, hvala. Ovo za antifriz nisam zapisao proizvođača, ali uzet ću po preporuci. Možda glupo pitanje, ovaj antifriz koji je unutra ne može više ostati? Drži do -35 kolko se sjećam s pregleda.

Možda ti pusti malo antifriza odmah nakon izmjene pa ce faliti nekih 1-2 cm, ali nakon sto se nadolije, valjda se zabrtvi negdje nešto i prestane istjecati.

Ja bi na tvom mjesto zamijenio sve tekućine na autu, to ti je neki savjet napraviti svakih 100tkm.

Ovo se nadolije tamo gore u onaj spremnik?

Što se tiče tekućina, ulje motora je redovito mijenjano, ulje mijenjača kolko znam nije, no na dva pregleda su rekli da je ok (sama razina valjda, kvalitetu pretpostavljam ne mjere). Kočiona tekućina je mijenjana lani dok mi je otišlo neka cijev za hidrauliku. Koja još tekućina postoji?

E, i hidraulični nosač motora, znate li možda koliko ga cijene (zaboravio pitati u trgovini)?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.