Jump to content

Laguna 2 (2004) problemi sa mjenjačem


rR11

Recommended Posts

Bok ekipa,

 

Radi se o laguna 2 2004 godina 2.0 16v.

Prvi problem se pojavija što auto odjedanpun više nije tilo krenit bez obzira u kojoj ste brzini bili.

To se riješilo tako što postoji na ozubljenom izlazu iz getribe jedna ozubljeni adapter koji spaja dužu poluosovinu kojemu su se izlizali zubi(potrošili)

Da bi se do dokućilo trebalo je rastavit getribu i ustanovit da nije u njoj nego u tom komadu super stvar riješena.

 

No novi rpoblem je šta se sad događa da getriba upadne u brzinu i nemože ispas iz brzine.

Kao da je upala između 1 i lera.

Taj problem je riješen šta se malo drkalo sa kumplungom i rućicom te je ispala iz te tako zvane među brzine.

 

No problem se sad ponovija i auto je upalo sad u 2 brzinu odnosno između 2 i lera i opet neće da ispaden.

 

Ovo je model j koji je ima sajle za šaltanje brzina njih sam odvojji nadajući se da ću ručno uspit auto izbacit iz brzine ali ništa ne pomaže.

 

J eli ovo do tih sajli koje su neprecizne ili šta ili je se pri sklapanju getribe na neke stvari nije pazilo pa sa birač brzina zajebaje.

 

Ako je ko ima sliča problem molija bi na mi javi šta učinit

 

Inaće getriba je oznake JR5 018 5 brzina.

 

Unaprijed se zahvaljujem

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ej bok ekipa,

 

Izgleda da je cijeli problem bio u sajlama mjenjačaka tako ako se iko nađe u istom problemu samo se javite.

Riješenje je vrlo jednostavno ali ima dosta tramaka.

 

Doduše pojavija se novi problem može li mi iko objasnit zašto ovaj mjenjač od lagune 2 gubi ulje preko oduška.

Odnosno ulje zna izletit preko oduška na visokim okretajima pri 100Km/h meni je rećeno da je to zbog toga što je previše ulja u getribi.

No situacija je ozbiljan jer unutar getribe ide 2,5 litara ni kapi više i sve jedno zna bacat na odušak je li se ko susretao sa problemom.

 

Unaprijed se zahvaljujem.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.