Jump to content

Megane Berline F7R swap -> LY Megane F7R Coach


Robby89

Recommended Posts

Identično je i za ova dva.. Najvjr ću glavu zadržat svoju zbog nosača sastrane. Ecu imam kao i cijelu instalaciju motora.

Link to comment
Share on other sites

A da stavis turbinicu na 1.4? Kao što ekipa na accente slaže :D

Link to comment
Share on other sites

Čak sam i razmišljao o nekom junkyard turbu na 1.6, ali struja previše košta da bi to bio neki lowbudget build..

Link to comment
Share on other sites

Onda neke karburatore luđačke da to riče, otmi burazu trotlove:yeah:

Link to comment
Share on other sites

Ma ništa za sad, malo ćemo se poigrat s glavom i nekim sitnicama da to bude zdravih 90 konja. I sa time ću bit sretan :hop:

Link to comment
Share on other sites

Super, bas me zanima kako ce ispasti. Izvjestavaj o problemima i napretku projekta

Link to comment
Share on other sites

E da, ubacio sam ručkicu s regulacijom 1. Brzine brisača, plug&play je, baš mi je fora.

IMG_20170323_163428.thumb.jpg.bd0602e149

S donatora smo test fitali amortizere a oprugama da vidimo kako će čučnut auto i izgleda brutalno. Pošto je donor u stanju koda je bio u poplavi(lako moguće) zahrđale su opruge pa se ne vide čije su, al pošto su crvene predpostavljam eibachove -40. Dalje sljedi restauracija opruga i amortizera. 

 

IMG_20170324_221400.jpg

IMG_20170324_224402.jpg

IMG_20170324_224550.jpg

FB_IMG_1490467848128.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pofarbao ručice brisača, stvarno su bile užasne.. Stavio jednu ruku primera i dve ruke matt crnog.. 

IMG_20170331_222456.jpg

IMG_20170331_225617.jpg

IMG_20170331_230554.jpg

IMG_20170401_010547.jpg

IMG_20170401_022017.jpg

IMG_20170401_085126.jpg

IMG_20170401_085117.jpg

Link to comment
Share on other sites

Suvozački brisač ti je predug. Original za  meganea je 550 + 500 mm. Npr bosch retrofit aero: http://www.ebay.de/itm/BOSCH-AR-551-S-Wiper-Blade-Aerotwin-Retrofit-3-397-118-905-/152205137079

 

I jesi siguran da si vratio ispravno ruke brisača???

Kraća ruka na koju ide duži brisač (550) ide na vozačevu stranu, a duža ruka na koju ide kraći brisač (500) ide na suvozačku stranu. 

Po slikama mi se čini da si ih zamijenio!

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Dada, zamijenio sam ih, u 2 ujutro smo ih vraćali oa je dobro da su na autu uopće ??

Link to comment
Share on other sites

Polako se skupljaju sitnice potrebne za uređenje 1.6 motora.. Ugrabio u auto kreši dok je bio 30% popust, ušparao 500 kuna..

IMG_20170403_225327.jpg

Edited by Optimista
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Koji ce ti K.U.R.A.C.  Sxr ?? 

Ja popizdim na ovakve pametne kupovine.

Mogao si uzeti skoro 2 kantice od 4 litre 10w40 bilo kojeg elfa(kad vec mislis da je jako vazno natociti dobro ulje) i jos bi ti falila 1litra da imas za 3(slovima TRI) promjene ulja.

Neces mu nista dobro napraviti toceci ovo ulje, bas nista!

Imas ovu nizbrdu strelicu od mene samo na racun ulja jbga

Link to comment
Share on other sites

ahahahahah baš me nekad nasmiješ.

Pa što fali da točim sxr? 

Ma brat je bio u nabavi pa su mu uvalili najskuplje 5w40.. Meni je preko neta u ponudi bilo NF 5w40 koje je 117 kn 4L.. 

Moram ić zamijenit mikroremen jer su mu krivi dali pa da zamijenim za NF ulje a kompenziram tih 100 kuna nekako..

Link to comment
Share on other sites

Uzmi 10w40 bilo koji najjeftiniji elf.

Nece ga trositi i nije mu bitna kvaliteta.

Link to comment
Share on other sites

Sreća da si napisao jer uopće nisam išao za tim, zadnje dane se gubim stalno pa sam jedva i ovo pregledao, nisam uopće skužio na računu cijenu ulja a čudno mi je bilo da je više ispalo.. Volio bi 5w40 sintetiku stavit jer znam da ću stalno klat motor..

Link to comment
Share on other sites

Klao ga ili ne - za taj motor je 10W40 kvalitetno ulje i radi mu sto god hoces.

Imao sam 1.6e coupe davnih dana i mislim da je klapna gasa vise vremena provela full otvorena nego ce tvoja...svakih 10 tisuca novo ulje i vozi kako god hoces. Taj se motor ne moze unistiti sto god da mu stavis.

Link to comment
Share on other sites

hahahahaha, sjeti se sta sam ja radio svom, pa sam sipao 10w40...5w40 je pretjerano...mogao si onda staviti 0w60 kad smo kod toga :) 

Link to comment
Share on other sites

Kakva steta mu moze biti od 5w40 osim sto je skuplje?

Papatalk

Link to comment
Share on other sites

@Optimista - ona rucica za brisace sa regulacijom jel pase to i na moja kola ili je to samo za megana? Jel ikoji clio to imao to sad prvi put vidim da postoji :)

Edited by josipp
Link to comment
Share on other sites

Paše. Imam je ja, ali nije plug&play kao na Meganu I. Meni ta regulacija brzina ne radi. Kada okrenem taj krug na pola imam brzinu kao i prije, a na ostala podešavanja ne reagira. 

Imam i kilometar sat sa komp.pa i dalje ne radi. Nisam istraživao dalje može li se nekako uključiti preko softvera.

Link to comment
Share on other sites

Možda čak i imam od clia ručicu s tim.. A da bi komp delao treba kemije malo..

Link to comment
Share on other sites

Je li kod tebe radilo čim si uštekao ručicu ili si ipak nešto mijenjao u softveru?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.