Jump to content

twingo - voda u prtljažniku


Alen

Recommended Posts

tj. ispod prtljažnika, ispod rezervne gume.

Neki dan vadio van rezervni kotač kad tamo lokvice:

post-749-0-53238300-1393477847_thumb.jpg

post-749-0-63367800-1393477552_thumb.jpg

 

Jedan od ovih čepova je bio dopola odlijepljen:

post-749-0-88322400-1393477559_thumb.jpg

 

Sve počišćeno, oprano, iskoristio buru preko vikenda da se sve dobro posuši, čep zalijepljen nekim crnim silikonom za aute:

post-749-0-92027200-1393478233_thumb.jpg

 

Čep u pitanju je onaj gore na vrhu 2. slike, a tu je najmanje prljavo i mokro.

Začudilo me koliko prljavštine je bilo unutra, zadnji put sam otvarao taj dio prošlo ljeto i sve je bilo očišćeno.

Nažalost, ova mekana platnena podloga je malo nastradala, bila je i kolonija plijesni već po njoj.

Kako da to očistim?

Bojim se to prati, od nekakvog čudnog recikliranom materijala je, ko mljevena vuna, izgleda mi kao da bi se raspalo u vodi. Našrpicao sam sa sredstvom za plijesan i pustio na suncu dan-dva.

Ima li twingo možda još koju bolnu točku da voli procuriti?

Imao na cliu meni neobjašnjivo curenje ispod zadnjeg sica pa se netko tu na forumu sjetio da vole procuriti na spoju blatobrana i krova :)

 

Link to comment
Share on other sites

...kod mene nije bilo ni vode ni plijesni, ali kada sam postao vlasnik twinga prije dva mjeseca, prvo sam napao na čišćenje gepeka...nakon što si to sve lijepo oprao i vratio čepove, baci tu smdrljivu plijesnivu vunu u smeće, i odreži 4 kom spužve debljine 2-4 cm, kakve već nađeš dimenzija 15x25 cm i 4 takva komada staviš da ti rezervni kotač naliježe na njih, nemoj lijepiti spužvu baš iz razloga da možeš sve oprati kad bude trebalo, tako sam ja sebi napravio...a voda, ako nije potrgana brtva od vrata, možda dolazi kroz rešetkice za odzraku na kojima je tanka gumena zavjesica koja ne vjerujem da se pokidala nego se možda presavinula zbog komadića blata ili kamenćića i ne može se vratiti u svoj položaj pa je pristup vodi otvoren, a do nje dođeš kada se skine stražnji branik, ja sam to sve oprao kod sebe skinuvši branik, pogledaj u mojoj galeriji

Link to comment
Share on other sites

Thx, budem pogledao. Prošlu noć je bilo malo kišice i opet malo vode. Ujutro sam našao da se cijedi negdje od vrata prtlajžnika ili zadnjeg branika, na barem 2 mjesta je curkala voda dolje u grabu za rez. kotač. Detaljno nisam vidio otkuda, ali lijevo i desno od brave, više prema lijevoj i desnoj strani. Čekam vikend ako ne bude kiše da se pozabavim s time.

Gdje je točno ta rešetkica koju spominješ?

Prošlo ljeto sam skidao branik jer je na jednom mjestu bila malo ulubljena plastika (prijašnja vlasnica se naslonila negdje) pa sam to poravnao. Nisam primijetio nikakvu rešetku.

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj u mojoj galeriji, na par fotki se lijepo vide, imaš dvije rešetkice na desnoj strani veznog lima, jedna iznad druge, mada ako ti je auto mirovao preko noći, tu ne može baš dolaziti voda, jedino od zašpricavanja kotača, i to nakon par godina. Rešetkice imaju tanku gumenu zavjesicu, pazi da je ne pokidaš kad budeš išao spužvom preko nje, kod mene je bilo onak, sasušenog blata i koji kamenčić jako sitni, ali nije bilo mokro i nije bilo vode u gepeku, a čak je prijašnja vlasnica očito na silu otvarala gepek na groznom minusu, tako da je malo stradala brtva u visini štoplampi, i na jednoj i drugoj strani, ali zasad ne curi..i pogledaj kako naliježu štoplampe, moguće je da tamo dolazi voda( kvadratni otvor gdje je đek za kontakt, iako ne mislim da može tuda toliko vode doći)

Edited by dodo76os
Link to comment
Share on other sites

E sad sam našao te slike. Na unutrašnjoj strani veznog lima ima čak i neka plastika koja strđi u prtljažni prostor.

Ne kužim zašto ih nisam vidio nakon tvojeg prvog posta :)

BTW, što si radio na onim zadnjim slikama, tamo gdje su novine, farbao?

Link to comment
Share on other sites

...farbao nosač lonca i lonac, budući je vlasnica promjenila jesenas lonac i to originalni, ni mi bilo mrsko ofarbati ga :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zalijevanje vodom kantom nije pomoglo, voda dođe do prtlažnika, ali tek nakon ponešto vremena.

Danas iskoristio lijepo vrijeme, oprao auto i tek nakon podosta zalijevanja šlaufom je prošla voda, znači da se negdje kumulira i sad polako ističe u prtljažnik. Uglavnom, voda prolazi na dva mjesta ispod ovog lima koji se vidi na slici:

post-749-0-12437600-1394361926_thumb.jpg

 

Iznad je sve suho. Ovo sa slike je na desnoj strani, drugo mjesto je negdje oko sredine, ispod brave, ispod istog lima izlazi.

Sad čekam da se to malo posuši i onda ide branik dolje :)

Pa jebate koji sam ja pehista, s cliom imao sličan problem, jedva našli gdje curi i sad opet  :angry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Update: prije par dana skinuo zadnji branik i ona dva odzračnika, sve očišćeno i vraćeno na mjesto, dodatno zadihtano silikonom.

Nakon nešto sušnih i sunčanih dana noćas opet kiša i naravno voda oko rezervne gume.

Jbg, tražim dalje :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Izgleda da sam nakon jutrošnjeg pranja u 6h napokon našao kuda prolazi.

Ispod gume kod brave, točno tu iza curka voda, ali teba neko vrijeme da prođe do prtljažnika:

A ima i tragova hrđe, ovo je prvo mjesto na twingu da sam vidio da hrđa limarija :)

Izgleda da prođe nekuda ispod gume i onda između ovih limova curka unutra:

post-749-0-97627900-1400999263_thumb.jpg

post-749-0-80657200-1400999244_thumb.jpg

post-749-0-38848900-1400999417_thumb.jpg

 

Ne znam što je ovo bijelo, nije silikon, možda neko ljepilo, ima konzistenciju kao plastelin i izgleda mi ko da je tu netko nešto već prije mazao.

Što inače dolazi ispod te gume?

I s čime bi to bilo pametno začepiti?

Očistim i nafilam silikonom?

Imam ovaj neki crni, pokazao se dobar, ali ako zalijepim gumu  njim onda to više ne ide lako dolje :)

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.