Jump to content

Laguna 2 gubljenje ulja u getribi


rR11

Recommended Posts

Bok Ekipa treba mi vaša pomoć oko novog problema sa laguna 2 getribom.

 

Može li mi itko objasnit zašto ovaj mjenjač od lagune 2 gubi ulje preko oduška.

Odnosno ulje zna izletit preko oduška na visokim okretajima pri 100Km/h meni je rećeno da je to zbog toga što je previše ulja u getribi.

No situacija je ozbiljan jer unutar getribe ide 2,5 litara ni kapi više i sve jedno zna bacat na odušak je li se ko susretao sa problemom.

 

 

Ovo se događa samo pri opterećenju naprimjer brzom cestom do dugopolja u povratku nema simptoma.

 

Zna se gubit i više od litre ulja na odušak.

 

Odušak je mjenjan.

 

gradacija i marka ulja je 75W80 - ELF

 

unaprid se zahvaljujem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Imao sam isti slučaj, ali u igri je bilo previše ulja. Meh ga stručno ulio do čepa, možda je i kod tebe to u pitanju. U PK6 se ne sipa ulje do razine čepa za ulijevanje, postoji mjerač kojim se kontrolira razina ulja, možeš ga i sam napraviti.

 

post-11736-0-56475400-1394429354_thumb.p

 

Evo sad vidim drugi topic, ovo ne pomaže za tvoju getribu. Čemu otvaranje više tema s istim pitanjem :nezna: .

Edited by Mafro
Link to comment
Share on other sites

Kolega hvala na savjetu.

 

Vezano za topic to je bilo slučajno to će se izbrisat.

 

To vezano za PK6 je već poznata baza da ta getriba može riknit zbog viška ulja.

No ovo šta se meni događa je krajnje nemoguće i sve jedno se događa.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.