Jump to content

Trebam pomoć oko farova Laguna II


Allen

Recommended Posts

Pozdravljam,

 

ako neko može pomoći, prednji far koji je kod kadice za pranje stakla, ne radi kratko svijetlo. Sve ostalo radi (pozicija, dugo). Izgorilo mi je i zadnje suprotno, to sam zamjenio, i prednje zamjenio novom H7 žaruljom a opet ne radi. Provjerio sam osigurače, svi su uredu (od svijetla osigurači). Da li je netko imao sličan problem i kako bi to rješio? Moram regat auto za par dana pa.....

Da li postoji još nešto šta mogu provjerit ili??

Laguna II,  12/2003god.

 

Puno zahvalan :anbetung:

Link to comment
Share on other sites

izmjeri ima li struje na konektoru,je li konektor dobro spojen,stavi malo wd ili kontakt spreja na konektor

Link to comment
Share on other sites

Čuo sam za lijevi i desni far, za onaj od vozača ili od suvozača, ali zakomplicirati položaj s kadicama i sličnim putokazima to još nisam

Link to comment
Share on other sites

Ima još osigurača za svijetla na drugom mjestu pa to pogledaj. Jer kad ne radi dijagonalno onda je vjerojatno do njih.

Link to comment
Share on other sites

Čuo sam za lijevi i desni far, za onaj od vozača ili od suvozača, ali zakomplicirati položaj s kadicama i sličnim putokazima to još nisam

Pišem za konkretan auto, pa ko ga ima zna o čemu pričam. Ako ti je baš želja... far na strani suvozača.

Link to comment
Share on other sites

Ima još osigurača za svijetla na drugom mjestu pa to pogledaj. Jer kad ne radi dijagonalno onda je vjerojatno do njih.

Može neki detaljniji opis. Jer drugo svijetlo radi normalno. Ne vjerujem da svaki far ima svoj osigurač. Mjerio sam struju, na crvenu žicu (+) ne dolazi struja.

Link to comment
Share on other sites

Svaki far ima svoj osigurač (govorim o kratkom svjetlu). Ako tebi neradi prednje desno kratko onda moraš provjerit osigurač F17 od 15A. Simbol mu je kratko svjetlo i strelica u desno. Ako je taj osigurač dobar onda je mogući problem u releju za prednje desno svjetlo (livo i desno kratko svitlo imaju osim odvojenih osigurača i odvojene releje).

Osigurač za livo kratko svitlo je F2 i isto od 15A.

Zadnje livo svitlo nema nikakve električne veze sa prednjim desnim kratkim. To šta ti je izgorilo i zadnje livo je vjrojatno koincidencija.

Link to comment
Share on other sites

Svaki far ima svoj osigurač (govorim o kratkom svjetlu). Ako tebi neradi prednje desno kratko onda moraš provjerit osigurač F17 od 15A. Simbol mu je kratko svjetlo i strelica u desno. Ako je taj osigurač dobar onda je mogući problem u releju za prednje desno svjetlo (livo i desno kratko svitlo imaju osim odvojenih osigurača i odvojene releje).

Osigurač za livo kratko svitlo je F2 i isto od 15A.

Zadnje livo svitlo nema nikakve električne veze sa prednjim desnim kratkim. To šta ti je izgorilo i zadnje livo je vjrojatno koincidencija.

Hvala na odgovru. Budem probao , pa javim da li je problem rješen.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.