Jump to content

Reparacija karburatora KIT


SOVA

Recommended Posts

Ekipa triba mi pomoć

Prijatelj mi treba kit za reparaciju karburatora za Reanult 4 skupa sa diznom znači full kit..pa ako ko može reć di mogu to kupit ili nekakav link dat bit će mi od velike pomoći...

Evo podaci:

Renault 4 GTL Motor: 1108ccm (C1E 688) Godina proizvodnje: 1991. Karburator: Zenith 28 IF Broj karburatora: V 05 078b

Link to comment
Share on other sites

Set ti ima proizvođač MEAT & DORIA, kataloški broj  - S25F, a najprije ćeš ga kod nas naći u Veleprometu (cijena je bila nekih 50-ak kuna davne 2009 godine)

 

Ili Ebay pa čekati!

Link to comment
Share on other sites

Hvala na info budem zva u Velepromet onda...

Link to comment
Share on other sites

Evo gledam po ebayu i postoje neki kitovi s membranama i jos nekim dijelovima, dal je to potrebno ili samo ovo sta ste mi preporucili?

Link to comment
Share on other sites

Ovo ti je kutija tog kita 

post-142-0-15054400-1394608709_thumb.jpg

 

A ovo dobiješ u njemu.

post-142-0-66918700-1394608701_thumb.jpg

 

Po meni je to sasvim dosta za jedno fino uređivanje karburatora.

 

Čini mi se da ovu manju okruglu brtvu nisan ni koristija.

 

Ali preporuka je da provijeri bazu karburatora jer ona se zna izdeformirati. 

MOže se malo poravnati na način da se na komad stakla zalipi vodobrusni papir 800 ili 1000 i prođe.

Ako su risevi od brusnog papira na bazi jednaki cijelom dužinom baze onda netreba ništa dirati, ali ako nisu bilo bi dobro malo poravnati tu bazu.

 

Također tribalo bi pogledati "zračnost" "leptira" unutar karburatora. 

Zračnost od stijenke karburatora do "leptira" bi trebala biti jako mala. Čini mi se 1mm

 

Mogu ti poslati i pdf upute u stilu "sam svoj majstor" ali mi moraš poslati email neki jer je preveliko za stavljanje na forum

 

Bila je i tema na forumu Kako reparirati karburator od R4 ali je nestala. Vjerojatno kod nekog seljenja foruma

Link to comment
Share on other sites

Vidia sam temu ja BiH forumu mislim da je čak to tvoja tema sa slikama i svime...baš sam je preletioa maloprije...hvala na savjetima prenjet ću dalje :)

Link to comment
Share on other sites

Vidia sam temu ja BiH forumu mislim da je čak to tvoja tema sa slikama i svime...baš sam je preletioa maloprije...hvala na savjetima prenjet ću dalje :)

Mislim da je moja!

 

Ista je bila i ovdje ali je nestala!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.