Jump to content

Prednji desni ležaj ili...


frenchkey

Recommended Posts

Jutros odvedoh auto majstoru radi zvuka u prednjem ležaju. Auto dignut na dizalicu, zatim spušten a pod lijevi prednji kodtač stavjena jedna drvena kocka. Auto u 1. i gas. Vrti se desna osovina i bogme zuji poprilično. Ponovljen postupak na drugoj stran, lijevi ležaj se ne čuje, ok je.

Međutim, rukom zavrtio i zadnje kotače. Opet mi se čuje zadnji desni ležaj, a nema pola godine da sam ga mijenjao???

Ostavio auto, čekam posljedice po novčanik.

Samo da ne bude kakav ležaj u mjenjaču umjesto ovog u kotaču  :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Znaš onu, dobro je dok zuji, jer dok zuji to znači da radi. Zabrini se kad prestane zujat.. :D

 

Meni prednji desni ležaj ima lufta već preko 50kkm. Osjeti se na ruku kad digneš auto i prodrmaš kolo. U vožnji se ništa ne čuje što bi mogao povezati s ležajima kotača, ali se vrlo slabo čuje jedan zvuk za kojeg sumnjam da bi mogao dolaziti iz getribe. Odlučio sam ignorirati...

 

Zadnji desni ležaj se opet čuje? Ili si stavio loš ležaj, ili ga je majstor čekičem nabijao...

Link to comment
Share on other sites

Ležaj od Lagerosa, nije čekićem nego presom, baš sam bio prisutan. Nije se nešto čuo iz kabine, ali je na dizalici, možda sam još mogao čekat.

Btw, javio majstor da je promijenio oba, nije ništa u getribi falabogu

Link to comment
Share on other sites

Meni se čini da je, uz pomoć nastavka za gedore.

Sve u svemu, mir i tišina sada u autu. Lijeva strana još original 313kkm

Tapatalk & SwiftKey bez naočala

Link to comment
Share on other sites

500 kn.

U cijeni je izmjena prednjeg i zadnjeg ležaja te zadnji ležaj. Prednji sam donio sam, kupljen kod Lagerosa cca 180 kn.

Totalni trošak 680kn

Link to comment
Share on other sites

500 kn.

U cijeni je izmjena prednjeg i zadnjeg ležaja te zadnji ležaj. Prednji sam donio sam, kupljen kod Lagerosa cca 180 kn.

Totalni trošak 680kn

lageros nema poslovnicu u st? Pitam jer i mene češe straznji lijevi na meganeu 2?

Link to comment
Share on other sites

Nema. Zadnji desni kod Zuanina je koštao 150kn neki dan. Lagerosov je propjevao nakon 6mj, tako da nema pravila...

Tapatalk & SwiftKey bez naočala

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.