Jump to content

Ljetne gume 195/65 R15 preporuke?


Laguna Rider

Recommended Posts

Ovako, jako sam na buđetu, trebam kupiti sve 4 nove ljetne gume, a ide mi rega u 6. mj pa se nema za nešto prekvalitetno. Razmisljao sam da idem u V. Kladusu po gume jer mi je to relativno blizu, a cijena mi je dosta povoljnija, konkretno kod mog lokalnog vulkanizera gume Semperit Speedlife su 498 kn komad u 195/65 R15 a u Bosni s povratom poreza 325 kn. Ako imate preporuku za proizvođača/model gume bit ću vam jako zahvalan, ne očekujem nešto tipa UHP ali da drzi cestu pri normalnoj voznji, ne da mi nakon par tisuća počne skakat ko jarac po zavoju na mokrom.

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj si na www.uljadirekt.com imaju odlične cijene ;) imaš goodyear i uniroyal u tvojoj dimenziji za cca 400kn, imaju i federal one su oko 350 kn/kom - ljudi su ih dosta nahvalili osobno nemam iskustva s njima......

Link to comment
Share on other sites

Imao continental ecocontact 1 i 2. Oboje odlicne. Kao i rainexpert od uniroyala. Bucne ali jako dobre. U toj dimenziji naravno.nemoj savu uzimati. Kakvu gumu trazis,odnosno,na koji se nacin vozis? Normalno malo krseci ogranicenja ili ostro?

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Trenutno su kod mene na meganeu 2 dunlop sp fastresponse istih dimenzija. Zbilja nemam nikakve zamjerke cak i sad nakon 2 godine, ljepo drze na suhom i mokrom, nisu bucne (bar se meni tako cini), jedino mi fali alu felga :D

Link to comment
Share on other sites

Ppreporucio bui dunlop? Ja trazim nesto ne preskupo za fiat 205 55 16. Jtd je ali ye vozim normalno. Malo krseci ogranicenja i ne preko 150 na autocesti. Sad imam falken ziax i u ovih 1000 km koliko sam presao super su. Nemam pojima gdje bi ih mogao naci.

Link to comment
Share on other sites

Normalna vožnja samo jer 107 konja na laguninih 1250 kila težine nedaju baš neke sportske performanse. Ma Savu nikada nisam i neću uzimao ljetne. Samo zimske koje iz godine u godinu iz dimenzije u dimenziju se pokazuju kao dobar omjer uloženo dobiveno za moj stil vožnje. Dunlop mi je preskup. Ja mogu dati maksimalno 400 kuna za komad, možda bi mogao navući malo više.

Link to comment
Share on other sites

Potraži Uniroyal Rain Expert. Imao sam ih i zbilja su odlične, a cijenom među jeftinijima...

Link to comment
Share on other sites

458 kuna komad + 62 kune montiranje i balansiranje po kotaču, za moj novčanik previše, konkretno mislim na Uniroyal Rain expert.

Link to comment
Share on other sites

Vrijede li išta Sportiva Super Z+ gume? 4 komada s gratis balansiranjem i montažom su u bosni nakon povrata poreza 1150 kuna.

Link to comment
Share on other sites

Odi u sloveniju, tamo su Uniroyalke oko 50 eura komad, a za 55 eura uzmeš Continental Premium Contact

Link to comment
Share on other sites

U V. Kladuši mi je ponuda za Continental Premium contact 5 s montažom i balansiranjem za 393,45 kn, jel se isplati to ili mi je bolje ići u Sloveniju? Mislim meni je Kladuša bliže nego Slovenija.

Link to comment
Share on other sites

Isplati. U Sloveniji je cijena slična prema onome što sam malo prije gledao, ali u cijenu ne ide montaža i balans.

 

Na tvom mjestu, ja bi uzeo tako nešto. Razlika u odnosu na no-name gume je 200-300 kn, a za tu lovu ja ne bi eksperimentirao.

Link to comment
Share on other sites

E sad, ima u ponudi također Michelin Energy Saver+ kao i Continental Premium contact 5...razlika u cijeni je 3 marke. Uglavnom ukupna cijena sa svim je 1600 kuna da okružim...jel bolje michelin ili continental uzeti?

Link to comment
Share on other sites

Uzmi conti prije rainexpert. Za michelin neznam. Jer sam ja jedini kojinse zali na buku rainexpert gume???

Link to comment
Share on other sites

Ima trilemu:-efficientgrip performance

                  -eff.grip lrr

                  -dunlop blueresponse

Tu su negdje po cijeni.. U tu kategoriju bih još stavio Toyo i Rainexpert uniroyal.

Pomoć?

Link to comment
Share on other sites

E sad, ima u ponudi također Michelin Energy Saver+ kao i Continental Premium contact 5...razlika u cijeni je 3 marke. Uglavnom ukupna cijena sa svim je 1600 kuna da okružim...jel bolje michelin ili continental uzeti?

Michelin energy je po meni bolji izbor

Link to comment
Share on other sites

postoji li CSC5 u 195 50 15 ili 195 45 16?

Link to comment
Share on other sites

dajmirenault: vulco ti drži eff. grip stariji dot 12... naravno nekorištene samo nisu prodali po 395 kn komad Ruske: Sport contact 5 u 195/50 R15 nisam nigdje vidio, samo Premium contact 5
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

pitanje za gume 195/50 R16 trenutno sam najblizi dunlopu bluresponse ali cijena je paprena...

 

kakva se pokazala toyo T1R...po mokrom i buka me najvise zanima...cijena je prihvatljivija... zanimaju me dojmovi iz prve ruke ako ih ima...

i ne, sara mi uopce nije bitna da preduhitrim odgovore na tu temu...

 

voznja je uglavnom turisticka ali zelim dobar grip za povremeno 'ispuhivanje'

Edited by djuka
Link to comment
Share on other sites

pitanje za gume 195/50 R16 trenutno sam najblizi dunlopu bluresponse ali cijena je paprena...

 

kakva se pokazala toyo T1R...po mokrom i buka me najvise zanima...cijena je prihvatljivija... zanimaju me dojmovi iz prve ruke ako ih ima...

i ne, sara mi uopce nije bitna da preduhitrim odgovore na tu temu...

 

voznja je uglavnom turisticka ali zelim dobar grip za povremeno 'ispuhivanje'

 

Toyo T1R, po mokrom li-la, nije nesto.. sto se tice buke, sve gume V profila su bucne, tako i T1R.. zuji kao da su ti svi lezajevi otisli

Link to comment
Share on other sites

ok. hvala

 

onda mi nema druge nego se 'isprsiti' za dunlop...

 

btw. ulja direkt...da li je ko narucivao gume od njih...citam i dobre i lose stvari o njima po netu...

 

pise samo cijena dostave ali ne i za koliko dana dobijes gume...

 

ispricavam se ako ovo nije prava tema...

Link to comment
Share on other sites

195-50-16 Uniroyal Rainsport 3 846,56 kn. Kakva ti je to dimenzija čovječe? skupo za poludit. 

 

što se tiče Rainsporta, danas ih idem namontirat pa za par dana napišem dojmove

Link to comment
Share on other sites

jbga skupo ali ta mi dimenzija jedina odgovara 100%

ne zelim kemijati s dimenzijama zbog cijene...

btw. dunlop je jos skuplji

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj si na www.uljadirekt.com imaju odlične cijene ;) imaš goodyear i uniroyal u tvojoj dimenziji za cca 400kn, imaju i federal one su oko 350 kn/kom - ljudi su ih dosta nahvalili osobno nemam iskustva s njima......

Bježi od Federal-a koliko možeš, smeće od gume. 

 

Za ok novce imaš u Sloveniji Fuldu u toj dimenziji ja bi to gledao ako si na budžetu. Ako nisi na budžetu uzmi Continental i mirna bosna.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.