Jump to content

sumnjivi zvukovi iz auta a nije lezaj tocka


GoPlay

Recommended Posts

Ovako vec godinu dana mucim muku... ne smeta mi ali me zvuk ubi u pojam. Prvo sam sumnjao na lezajeve tockova ali se ispostavilo da nisu oni.

Taj tupi zvuk metala cujem jos uvijek. Kada ga cujem. Samo kada je auto u brzini. Kada je u leru i auto u pokretu tog zvuka nema. Tako da mozda dolazi od nekog dijela koji ima veze sa mjenjacem i slicnim vezanim stvarima.

Da li se neko susretao sa njim ili slicnim. U slucaju da je to kakav lezaj mjenjaca koliku cijenu da ocekujem. Informativno pitam.

Kad odem na servis svi kazu super auto utegnut bla bla... al djaba kad ja cujem opet to. A serviser nema vremena za krug po gradu dademonstriram.

Link to comment
Share on other sites

Pojacaj muziku i neces cuti :)

 

Ja sam imao neko kuckanje nekad na meganu, sumnjao na diferencijal, mjenjac, svasta nesto. Ispostavilo se da nije dotegnut tocak prednji :)

Link to comment
Share on other sites

Nije to rjesenje... :(

volio bih utvrditi sta je u pitanju da znam. zanima me. nema uticaja na voznju ali se cuje.... 

Link to comment
Share on other sites

kaj se cuje i kad npr stojis na semaforu u brzini?

 

ili na opterecenje (prilikom ubrzanja) ili prilikom odrzavanja brzine? nisam te skuzio.. :/

Link to comment
Share on other sites

U mjestu kada auto stoji nema tog zvuka.

Kada krenem nakon neke brzine se pojavi ta "huka". Elipticno se cuje. Kao kada se zapije kamen u brazdu od gume pa na punom krugu on odzvoni. Tako je i ovdje.

Dok je vozilo u pokretu i u brzini 1.2.3.4.5 ono se cuje.

Kad je auto u pokretu a nije u brzini "u leru" tog zvuka nema.

Najcesce se pojavi pri voznji ka nekom opterecenju ( da li je to uzbrdica ili naglo ubrzanje) dok je po ravnom nejavlja se mada nekad i to zna.

Najradije bi snimio to ali ne ide preko mobitela.

Link to comment
Share on other sites

lako moguće da je mjenjač.

ležaji diferencijala i slično

bilo meni na cliu 2,   1.4 16V

Link to comment
Share on other sites

vidi dal bi to moglo biti to ili nešto drugo, da nebi bezveze to raskapao.

znači probao si sa više vrsta kotača i guma?

 

ako sumnjaš na mjenjač možda da prije probaš stavit ovaj aditiv oko 10 eura košta

 

post-81-0-24109400-1395323429_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ma najvise bi volio nekog ozbiljnog da odem kod njega da mi definitivno ustanovi sta je u pitanju. Sve se svodi na sumnju e moglo biti ovo ili ono. I tako dio po dio mjenjati mogu do sutra...

Ako me razumijes :)

Link to comment
Share on other sites

Ma nema veze xD

Osim zvuka nema problema....

Ali rijsit ce se nesto vec.

Zanima me samo dodatna informacija i iskustvo kolega :)

Link to comment
Share on other sites

mjenjači tj getribe znaju biti njima slaba točka.

pa eto, ako imaš koga da ti potvrdi da je mjenjač onda si na pola puta ;)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.