Jump to content

kompresor klime


kruno3000

Recommended Posts

Radio veliki servis kod majstora i veli meho da ne valja kompresor klime. osovina se pojela i dobio lokera na lezaju kod remenice. Slozio sve nazad sa starim remenom i sad valja nac novi/polovni. Moje pitanje je jel se to moze slucajno popraviti ili ide izmjena komplet. I ako je neko uzimao za Megane (Classic) koliko dodje cca novi. Unaprijed isprika ako tema postoji search na mobu mi nije pokazao. :)

Link to comment
Share on other sites

Moraš nabaviti kompresor klime drugi. Kad odu odu nema popravaka. Pogledaj po njuškalu.

Link to comment
Share on other sites

Tako sam i mislio samo sam tio opet da pitam.

Malo me kopka to polovno. Autu ja 13 godina tako da mozda sad ni polovni nisu neka sigurnost. Jedino ako je razlika u cijeni znatna.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene bio megane 1,6 16v 2002 godina, sumnjalo se na kompresor klime kad mi nije radila i hvala bogu nije bilo to.

 

Skup je bio, oko 250 € i to narudžbina iz Poljske cini mi se. Polovan je bio do 80€ na nasem ekvivalentu vaseg njuskala (pik.ba) ali srecom nije bilo do njega nego do onog isušivača ili kako se vec zvao onaj dio nalik na kondenzator od 1F.

 

400 € trazila gospoda iz ovlastenog servisa. How yes no ;)

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je 100% za izmjenu. vidio sam kako ima lufta. sad je samo pitanje šta staviti gore jer ne znam koliko dođe novi tu. al ako je odnos cijena sličan bosanskim sve je puno jasnije. :)

Link to comment
Share on other sites

ne znam sta da ti kazem, preskup je nov pogotovo u ovlastenim servisima. Moj bi savjet bio da probas pogledati na njuskalu/piku, mislim da je Delphi proizvođač tih kompresora.

Evo na prvu:

 

http://www.pik.ba/artikal/11749802/kompresor-klime-renault-megan-2001-07/     75 €

 

http://www.pik.ba/artikal/11168116/kompresor-klime-renault-megan/    ovaj je mozda i jeftiniji

 

evo jedan za 1.4 motor bas. 2000 godiste (mada je isti kompresor i na 1.4 i na 1.6 16v motorima, nek me ispravi neko ako grijesim):

 

http://www.pik.ba/artikal/3670794/kompresor-klime-za-renault-megane-1-4-2000-godiste/  on je 85 €

 

I jos:

 

http://www.pik.ba/artikal/8788958/renault-039-kompresor-klime-039/

 

Ovaj je najjeftiniji ali ne znam odgovara li na tvoj megane (svega 55 €)

 

http://www.pik.ba/artikal/9553637/kompresor-klime-renault-megane-1-6/

 

te

 

http://www.pik.ba/artikal/11073978/kompresor-klime/

 

 

Te cijene idu nekih 10-15 € dole za cash ali toliko bi te kostalo i slanje preko nekog autobusa...kupovina takvog cega polovnog je macak u vreci, ne znam sta bih ti rekao. Ako ti je "cupavo" takvo sta preko neta onda vidi ako ima neki otpad kod tebe u blizini gdje ljudi odmah i ugradjuju svoje dijelove (recimo nekih 60 km od mene ima jedan takav otpad) i to ti je kakva.takva solucija da cim kupis dio provjeris i njegovu ispravnost s tim sto ti odmah naplate i ruke za ugradnju logicno...a tebe odmah ceka i servis klime, punjenje gasom i slicno sto ce jos nagomilati konacnu cifru. AKo prodjes s 150 € (kupovina polovnog kompresora + zamjena + punjenje klime tj. servis iste) budi VEOMA sretan. 

Link to comment
Share on other sites

Moj izgleda kao ovaj na drugom linku. Meho se bio bacio u potragu al sve što smo našli nije pasalo ( 1.6 motori itd). U glavnom potraga se nastavllja.  Prozujat ću malo po otpadima nešto će se već naći. jer novi očito neće ići gore.

Link to comment
Share on other sites

Uvijek su novi kompresori koštali oko 500 eur novi ništa to nije nova. Ovo nije cijena za one kupljene preko Renault mreže, takvi su još i skuplji. Nek me neko ispravi ako samo krivo napisao, možda griješim.

 

Rabljeni kompresor može koštati i 150 eur i vrijedi toliko ako je zaista dobar. Najgore škrtarit pa kupit nekog mrtvaca za 50-80 eur i onda kad sve namontiraš skužiš da slabo klima hladi a platio i montažu i čišćenje sustava klime i novi plin i onda drugi put kad naučiš školu plačaš sve iznova. Poučak, škrtac plača dvaput.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Skini brojeve sa kompresora i pošalji mi podatke o autu na PM pa ti javim za novi kompresor.

Link to comment
Share on other sites

Skini brojeve sa kompresora i pošalji mi podatke o autu na PM pa ti javim za novi kompresor.

ne mogu ti poslati pm, valjda pun inbox-

Oznaka na kompresoru klime je:

Delphi

8200050141

to znam od prije, ako je u pitanju još neki drugi broj onda moram malo zavirit ispod  jer je zavučen kompresor.

 

Link to comment
Share on other sites

Jel u pitanju Delphi (Harrison) V5 kompresor? Oni su poznati po tome da puštaju ulje na kućištu. Ameri ih zovu "the belly leaker".

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Za vikend ide polovni gore pa ćemo vidjeti šta će se desiti. Cijena 1300 ćuna.

Link to comment
Share on other sites

komprespor Lucas...1850kn...

 

ja kupio polovan na svoj auto pa je trajao godinu dana :D

Link to comment
Share on other sites

komprespor Lucas...1850kn...

ja kupio polovan na svoj auto pa je trajao godinu dana :D

Koji model?
Link to comment
Share on other sites

A vidjet cemo. Mislio sam novi pa me zena cudno gledala zbog odnosa cijene auta i novog kompresora. Pa si mislim bolje bez klime ak treba neg bez rucka :)

Eh da, hvala kolegi Raptoru na ponudi za novi.

Edited by kruno3000
Link to comment
Share on other sites

A vidjet cemo. Mislio sam novi pa me zena cudno gledala zbog odnosa cijene auta i novog kompresora. Pa si mislim bolje bez klime ak treba neg bez rucka :)

Ne moraju žene sve znati. Između ostalog ako je itko "bolestan od konzumerizma" onda su to žene i djeca. Njima je moguće prodati toliko bespotrebnih stvari da boli glava.

Link to comment
Share on other sites

Nebudi papučar i ne vuci ženu za suknju svako malo. Dao ti je dobru cijenu za novi kompresor, zaboravi taj stari to si samo sa jednog mrtvaca skinuo pa čekaš kad će i tebi riknut. Za te novce samo NOVI to nije puno nikako, ako naravno paše na tvoj auto.

Link to comment
Share on other sites

Eh da je kompresor za auto jedina stvar za koju sam trebao keširati u zadnja 2-3 mjeseca nebi bilo ovog topica i nebi tražio polovan. Sam auto ( veliki+mali servis+zadnji ležajevi ) cca 4500kn pa sad kompresor 1300 i još fale ljetne gume. Za ovo se ne mogu šutke provuć kraj žene da se naglavu nasadim.

 

:happy::renault:  :driver;

Edited by kruno3000
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.