Jump to content

Laguna II, sredisnji ekran i radio ne rade.


olympya

Recommended Posts

Spajao sam radio pa su mi se zice takle(desilo se vec 100 puta) i bez da i gledam promjenio sam osigurac u pepeljari ali nije taj. Na njemu ima struje. Sta je onda moglo riknut?

Link to comment
Share on other sites

I radio ima osigurač kod utičnice

Tapatalk & SwiftKey bez naočala

Link to comment
Share on other sites

ne ne, uopce ga ni nemam na radiu. Nije bio unutra, nema uopce struje na konektoru a ekran mi ne radi na kontaktu.

Ekran svjetli smo kad upalim svjetla ali na kontaktu nee..

Link to comment
Share on other sites

Onda nema bit šta drugo nego osigurač F23 od 10A, ima simbol telefonske slušalice. Izvadi ga i stavi drugi.

 

Prvi put čujem za radio koji nema svoj interni osigurač.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Provjerit cu jos jednom toga sa simbolom slusalice, ma radio ima mjesto za osigurac samo sam ga je nekad bio izvadio, boo..

Link to comment
Share on other sites

kakav je to radio a nema ispod utikača obični auto osigurač? Neki od franje josipa? Pogledaj ovaj na slici

radiofuse.png

Link to comment
Share on other sites

Opet kazem, radio ima mjesto za osigurac ali radi bez njega. Ali nije tu samo radio nego je i ekran.ili ekran radi preko radija??

Link to comment
Share on other sites

Preko radia na ekranu rade samo informacije sa samog radia i samo to može ovisiti o tom osiguraču, temperatura i sat bi trebali raditi. Inače koliko vidim u shemi dijele zajedničke osigurače, taj ispod pepeljare 20A, ovaj koji Dragan navodi 10A i 7,5A za pozadinsko osvjetljenje. Tebi ne radi ništa na ekranu ili?

Link to comment
Share on other sites

Na ekranu mi radi sve kad upalim svjetla. Ali na kontaktu i u voznji ne vidi se nis na ekranu ako nisu upaljena svjetla. Onda se vidi sat i temp.. ako ne je mracan, a on bi trevao svjetliti cim se stavi kartica. To mi se vec desilo ali je bio riknuo samo osigurac u pepeljari.

Link to comment
Share on other sites

Radio se napaja sa ukupno tri različita osigurača.

 

1. Osigurač sa simbolom slušalice, od 10A. Ovo mu je napajanje nakon kontakta (display se isto napaja sa ovoga osigurača).

2. Osigurač sa simbolom žarulje i strelicom u lijevu stranu, od 7,5A. Ovo mu je napajanje koje dobija kada se upali pozicija i tada se priguši osvjetljenje (display se isto napaja sa ovoga osigurača).

3. Osigurač ispod pepeljare, od 20A. Ovo mu je napajanje za memoriju (direktno sa baterije) stanica koje si namjestio i da se ne resetira sat (display se isto napaja sa ovoga osigurača).

 

Pošto ti se display upali kada upališ poziciju znači da je osigurač pod br. 2 OK.

Definitivno je riknija osigurač pod br. 1.

Kad upališ poziciju ako ti sat pokazuje točno vrijeme znači da je i osigurač pod br.3 OK.

Link to comment
Share on other sites

Popravljeno, bio je taj osigurač di je slušalica da. I već sam ga mjenjao, neznam kako mi je on promaknuo a da nisam vidio da je izgoren  :dry:

Link to comment
Share on other sites

a zašto je izgorio? Ne pregaraju oni tek tako, sami od sebe

Link to comment
Share on other sites

a zašto je izgorio? Ne pregaraju oni tek tako, sami od sebe

pise u prvom postu da kad je mjenjao radio,spojile su mu se zice

koje nisu trebale

hehhehe

:)

Edited by scenicRXE
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.