Jump to content

Megane Grandtour dCi


Guest

Recommended Posts

Pozdrav svima, nisam duze vrijeme bio aktivan na forumu no Twingo je toliko uzoran da sam se samo vozio :D

 

No nakon malo vise od dvije godine sa Twiletom vrijeme je za veci auto...u oko mi upao Megane Grandtour dCi 1.5, 105ks, 6-gang, godiste 2010/2011... ovako nesto (ne nuzno bas taj konkretni primjerak):

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-grandtour-1.5-dci-oglas-9678661

 

Kakva su iskustva vlasnika, detalji oko samog auta/motora...u principu bilo kakvu konkretniju informaciju cijenim jer do sada sam uglavnom vozio Renaultove benzince, pa su mi dizeli nepoznanica.

 

Mislio sam ici na na novo vozilo ali cijene do 3g starih Meganea je neodoljiva naspram novih, pa ce ipak biti nesto iz ponude ovlastenih koncesionara....

 

Unaprijed hvala na pomoci :)

Edited by rise
Link to comment
Share on other sites

Vidio sam ovoga iz linka u baoticu kad sam kupovao svoga.. Solidno izgleda, nema puno km, malo je celava oprema ali s nekim felgama bi bolje izgledao. Odi tamo i popricaj s prodavacima, reci ce ti sve o autu. Mozes vjerojatno i koju tisucu spustiti cijenu!

Link to comment
Share on other sites

thnx decki...znam sve to, vise me me zanima kakav je auto, odrzavanje, potrosnja, prednosti, mane, neke kronicne bolesti, na kaj pripaziti prilikom kupnje itd...recimo specificnosti samog modela, ne opca pravila prilikom kupovine rabljenog ;)

Link to comment
Share on other sites

Megane 3 je generalno jako zahvalan automobil , od nekih mana tu su graničnici vrata (obavljaju svoju funkciju , ali prave buku) , obratiti pažnju na hladnjak vode (gornja desna strana) zna puštati vodu na plastičnom sastavu  , pločice znaju cviliti iako su prilično trajne , uz umjerenog vozača prednje potraju do nekih 90.000km prednje i do 130.000km zadnje.

Ostalo je uglavnom sve dobro , trapovi su prilično solidni , tako do nekih 200.000 ne bi trebalo ništa intervenisati ako se auto vozi po normalnim cestama , elektronika je prilično pouzdana , motor i mjenjač odlični , ima solidno snage , a potrošnja mu je velika prednost ( 5 do 7 litara) održavanje je relativno jeftino , jedino je filter goriva poskup (svakih 60.000km 500 kuna) , zupčasto remenje je kao kod sve jednog 1.5 dCi motora (77 01 477 208) , kanalno remenje je isto kao u Megana 2 , Clia 3 (77 01 476 476) samo za njega ide drugačiji tip vodene pumpe.

Uglavnom automobil za preporuku.

Link to comment
Share on other sites

Ma auto je super,nema tu sumnje.... bas sam i ja gledao taj megan u njuskalu ali nakraju sam isao po auto u sloveniju.... vidi malo cjene vani pa usporedi sta dobijes za manje novaca. Evo da malo podjelim iskustvo, znaci uzeo sam megan lll grandtuor 2010g. 97,000 km, 1,9 dci 130 ks, lux oprema ( koza, navigacija, parking senzori, 17 alu felga, krom detalji, ubiti sve osim panorama krova) auto cudo... jos dobijem garanciju, stvarno sam ostao zapanjen kad sam dosao vidjet auto, nakon probne voznje i pregleda kupim auto a papire sam rjesio sa marendom za oko 2 sata ( auto kuce u slo znaju sve oko toga i naravno uz njihovu pomoc koji te vode od banke do osiguranja i tehnickog). Dolaskom u rh uvoz i registraciju sam rjesio u jednom danu. Isao sam odmah na kompjuter kod cojveka koji mjenja softver za dijagnostiku svakih 5 god. ( mehanicar koji radi najnovije mercedese, audi, porche, hamer i sl.) i auto je onakav kako su garantirali za njega, auto je nataknut mislim na kompjuter od km. do sudara, cak mi je rekao za sijalice koliko je koja puta zamjenjena itd...tako da one price o uvozu izvana sta kupujes i tako bas ne stoje... znaci za usporedbu auto sa uvozom i registracijom me dosao 10,500 eura, pa ti vidi....

Link to comment
Share on other sites

Ja na 63 000 hiljke na plin nekih 14 000km, sve ok, u garanciji zamjenjena dva graničnika, ostalo sve ok, sada gledam prijaviti papučicu kvačila, malo je opruga počela kod parkinga škrgutati...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ako se mogu nadovezat, po pitanju izmjene filtera nakon 60.000km. Meni je to malo smjesno,ne znam kakvu kvalitetu goriva imaju u francuskoj,ali znam da bih ja osobno mjenjao filter nakon 10.000km.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.