Jump to content

Putno računalo


lima 1.4

Recommended Posts

Pozdrav zanima me dali je moguće u clia 2 ph1 1.4 ubaciti neko putno računalo koje mjeri potrošnju ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

To i mene zanima. Dali bi se na 1.5 dci 2004god. moglo kako ugraditi?

Link to comment
Share on other sites

Vidio sam neke koji su potrošnju računali preko bluetooth OBD interfacea i Torque aplikacije za android.

Link to comment
Share on other sites

Ma meni zanima sta bi trebao nabraviti da imam komplet puno racunalo, i dali je to velika investicija?

Link to comment
Share on other sites

Moraš nabaviti novu tablu koja ima putno računalo (sa stražnje strane treba pisati ADAC). Dalje moraš nabaviti novu ručicu brisača koja na kraju ima botun za računalo. Kod tebe je Clio 2 ph.2 tako da bi trebalo da imaš potrebno ožičenje između ručice do table (to ti je samo jedna žica).

Vrlo je važno da nabaviš ručicu istog proizvođača koji ti je trenutno sada na auto (Valeo ili Lucas).

 

Jedini problem je šta je podatak o pređenim kilometrima auta "zapisan" u kompu table pa ćeš sa novom (polovnom) tablom imati i novi podatak o ukupno pređenim kilometrima. Kako će na to gledati oni boysevi na tehničkom pregledu, neznam.

Link to comment
Share on other sites

Jedini problem je šta je podatak o pređenim kilometrima auta "zapisan" u kompu table pa ćeš sa novom (polovnom) tablom imati i novi podatak o ukupno pređenim kilometrima. Kako će na to gledati oni boysevi na tehničkom pregledu, neznam.

 

Mislim da tabla vuče stanje kilometara iz ECUa, a programiranjem table možeš napraviti da pokaže plus ili minus određenu kilometražu u odnosu na ECU. Nisam 100% siguran u to, ali na nekim autima to tako radi.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.