Jump to content

Problemi sa zadnjim prozorima i prekidacem


KoexX Coupe

Recommended Posts

U pitanju je moj megane coupe 2001 godiste ... sve kako treba radi ostali prozori bezprijekorno , ali zadnji prozori nikako... sad dali je moguce da je maknut connector od osiguraca ili je tvornicki zatvoreno (kao sta mi je prijasnji vlasnik rekao)

 

Kad stisnem prekidace cuje se lagani klik , naci da reley radi al neshvacam zasto se prozori ne micu.

 

Dali je netko imao slicne probleme?? i dali se mogu "rijesit" bez skidanja plastike ?? 

Hvala :D

Link to comment
Share on other sites

Šta znači "tvornički zatvoreno"? Mora ili imat električne zadnje prozore ili ne imat. Nemože imat i tvornički blokirano (pogotovo ako čuješ klikanje releja). Mislim da ti je najbolje skinit plastiku na jednu stranu pa vidit šta tačno imaš.

Link to comment
Share on other sites

Auto ima elektricne zadnje prozore (na leptir) , prekidac je iza rucne izmedju vozacevog i suvozacevog sjedala.

 

Covjek od kojeg sam ja kupio auto je rekao da su prozori tvornicki zatvoreni (neznam sta mu to znaci) jer je vlasnik prije njega imao djecu pa da ne otvaraju zatvaraju prozore oni su navodno blokirani.

 

sumljam na motoric jer je ili zablokirao ili "pregorio"

Probat cu skinut pa cu vidjet. 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

megan coupe 2001 god., može spuštati zadnje prozore (kao i prednje...)???

Sorry ali meni  ej ovo prva riječ...Dali je to moguće?

Link to comment
Share on other sites

Nisam znao da se otvaraju na leptir.

U svakom slučaju mislim da je nemoguće da oba motorića riknu u isto vrime (pogotovo šta je njima manji teret otvarati i zatvarati leptire u odnosu na podizanje i spuštanje stakla).

Nadalje, nevirujen da ih je mehanički zablokirao. Da sam ja na njegovom mjestu jednostavno bi izvadija osigurač dok su u zatvorenom položaju i tako ih zablokirao. Zato prije skidanja obloge pogledaj prvo jesu li svi osigurači na svome mjestu.

Link to comment
Share on other sites

Nisam znao da se otvaraju na leptir.

U svakom slučaju mislim da je nemoguće da oba motorića riknu u isto vrime (pogotovo šta je njima manji teret otvarati i zatvarati leptire u odnosu na podizanje i spuštanje stakla).

Nadalje, nevirujen da ih je mehanički zablokirao. Da sam ja na njegovom mjestu jednostavno bi izvadija osigurač dok su u zatvorenom položaju i tako ih zablokirao. Zato prije skidanja obloge pogledaj prvo jesu li svi osigurači na svome mjestu.

možda ih je na prekidaču otpojio, u slučaju da je osigurač i za neš drugo pa ga nije mogao izvaditi

Link to comment
Share on other sites

nisam stigao niti pogledat forum , probat cu ovaj vikend pa cu vam rec sta je tocnije , hvala vam na savjetima 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Je li neko popravljao ove otvarače zadnjih prozora?

Nekad mi rade, a nekad ne rade... Više nisu, nego jesu. :D

Je li komplicirano skinit plastiku ispod njih, potencijala šteta uslijed nestručnog djelovanja?

Link to comment
Share on other sites

misli d je bila jedna tema na forumu davno vezana za coupea i sve njegove mušice i neki popravci tih motorića

Link to comment
Share on other sites

Je li neko popravljao ove otvarače zadnjih prozora?

Nekad mi rade, a nekad ne rade... Više nisu, nego jesu. [emoji3]

Je li komplicirano skinit plastiku ispod njih, potencijala šteta uslijed nestručnog djelovanja?

Može se popraviti. Treba sve rastaviti da se dođe do samih motorića.

Link to comment
Share on other sites

Nisam znao da se otvaraju na leptir.

U svakom slučaju mislim da je nemoguće da oba motorića riknu u isto vrime (pogotovo šta je njima manji teret otvarati i zatvarati leptire u odnosu na podizanje i spuštanje stakla).

Nadalje, nevirujen da ih je mehanički zablokirao. Da sam ja na njegovom mjestu jednostavno bi izvadija osigurač dok su u zatvorenom položaju i tako ih zablokirao. Zato prije skidanja obloge pogledaj prvo jesu li svi osigurači na svome mjestu.

Dobro se sjećam da je to netko popravio, Sova čini mi se, prije 3,4 godine i stavio postupak na forum. Samo mi se neda stiskati search za ljenčine :tulum:

No obična potraga po belosvetskoj mreži daje npr. ovo: http://www.renaultforums.co.uk/17-electronics/105679-megane-coupe-back-elec-window-not-working-easily-fixed.html

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja sam to na svojem radio...moras skinuti zadnje obloge van...onda dodjes do motorica...sjecam se da su unutra oko motorica neki kao jezički mali koji su gubili kontakt..nekad radi nekad ne nekad do pola...ja sam te kontakte malo stisnuo da jezički fino sjednu...i radilo je od 2011 do 2013 godine bez beda....e sad znaci 2013 nije crklo ako mislis da je lol ??? nego sam tada prodao auto pa neznam za dalje ????????????????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

iznad kutije za osigurače imaš jedan prekidač koji na sebi ima X, pritisni ga i prozori će raditi, to ti je zaštita za djecu.

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.