Jump to content

Megane II 1.5 dCi, 2005. propadanje kvačila


collector

Recommended Posts

Pozdrav, 

Ne znam u cemu je problem,
Jucer dok sam se vozio, prebacim na semaforu u 1. brzinu i da cu krenuti, kvacilo mi ostane u dnu i ne mogu izbaciti iz brzine. Ugasim auto, vratim kvacilo rukom nazad, ponovo upalim, sve radi normalno. Napravim nekih 50km opet pocne propadati. Kad prebacim u rikverc auto nekontrolirano krene i ne mogu stati sve dok ne stisnem kocnicu ili potegnem rucnu. Upalija mi se stop na tabli sa indikatorom rucne kocnice. Od tad ga nisam vozija. 
Set kvacila promjenjen prije 3000km skupa sa nekom membranom koja mi se probila.
Molim pomoc ako je netko imao slican problem. Hvala

Link to comment
Share on other sites

Ako je pred 3000 km onda valjda imaš neku garanciju? Vozi majstoru koji ti je to radio

Link to comment
Share on other sites

opet ti je otišao jedan od hidrauličnih cilindara i sad nema dosta ulja u posudici

Link to comment
Share on other sites

Kao što ti rekoše , procurio ti je cilindar kvačila 100% , čim ti fali kočiona tekućina u posudi (upaljena lampica)

 

Ovo je tipična majstorska greška , tipa , dobar je ovaj cilindar (od oka ga skenira :D ) nema potrebe to mijenjat'  , a i mušterija se tu obavezno složi (ostane 150 evra u džepu)

 

Svako skidanje mijenjača , cilindar kvačila ide novi i amen.

Link to comment
Share on other sites

Možda je njemu otišao glavni cilindar spojke (master) koji se nalazi iznad pedale spojke. Ali opet, veća je vjerojatnost da se radi o pomoćnom cilindru (slave) u mjenjaču.

Link to comment
Share on other sites

Na računu piše da je promijenjeno: set renault megane, potisni ležaj, hidraulična cijev, ulje kočnica, ulje motora i filter.
Kontaktira sam majstora koji mi je to napravio. Danas će doći provjeriti u čemu je problem.

Edited by collector
Link to comment
Share on other sites

Probila mi se ta neka hidraulicna cijev i kaplje mi ulje. Ima li di to narucit jer nova original dođe 530kn?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.