Jump to content

twingo, poludio kmh


sink.as

Recommended Posts

poz ekipa, na twingu mi poludio kmh, u voznji brzina pocela varirat, raste i pada na satu, a auto normalno ujednaceno vozi, vjerojatno je nekakav senzor koji ocitava brzinu il tako nesto pa ako ko zna sta bi moglo bit neka napise. Hvala

Link to comment
Share on other sites

VSS - vehicle speed sensor, sestra na cliu imala isti problem, mislim da je na getribi taj senzor

Link to comment
Share on other sites

nasa sam, odozdo je ali je lako dostupno, nisam ima vrimena sad skidat pa cu il sutra ili iza blagdana, gledajuc di je pinjon vidia sam da kod fara livog(vozaceva strana) ima nekakva kao vakum posuda i sa nje ide jedno crijevo, al je pipak puka i crijevo visi, zna li ko od cega je taj vakum i na sta on utjece

Link to comment
Share on other sites

kad skinem pinjin za brzinu sa getribe jeli mogu votit onda auto, oceli iscurit ulje iz getribe

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

 Može li mi tko objasniti točnu poziciju brzinomjera ( malo mi radi a više ne radi) i da li znate dali se i bez njega može voziti. Pozdrav

Edited by quaterbeck
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sam to isto radio na mom loganu a negdje na forumu ima i moj tutorijal. Očito je taj pinjon mana svih Renaulta.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam to isto radio na mom loganu a negdje na forumu ima i moj tutorijal. Očito je taj pinjon mana svih Renaulta.

Po tvom tutorijalu sam i sam popravio pinjon na twingu u listopadu 2014. Od tada je pretrčao 12000 km, za sada šljaka :-)

Edited by dodo76os
Link to comment
Share on other sites

I moj još uvijek radi besprijekorno a popravio sam ga više se ni ne sjećam koje godine. Kad se ona tri spoja dobro zaleme nema tu smrti. Ono se očito serijski radi strojno i zato svi krepaju jer je loš lem a tamo su velike vibracije pa popusti.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.