Jump to content

Poklopac goriva problem


Stormyus

Recommended Posts

pozz svima,

 

Megane II, 2005, stanem na benzinsku uredno, spremam se na put, pola rezervoara imam, pa da napunim do kraja, kad... Vratašca se ne otvaraju... Maleni "klak" i to je to...

Probao sam par puta otključati, zaključati, pa ponovo, ali 0 bodova... Može se odignuti, jedno pola centimetra, i to je to.

Molio bih pomoć, ako je netko imao sličan problem, pomoć gdje da raskopavam na brzinu u prtljažniku, pa da to otvorim, ili neki drugi, ako postoji, brži način?

 

Link to comment
Share on other sites

Na toj strani gdje je poklopac, oblogu u prtljažniku malo pomakneš. Trebao bi imati polugicu ili prsten s kojim se otključa mehanizam.

Tako je bar kod mene.

Link to comment
Share on other sites

Ne siluj jer je taj nos koji upadne u rupu u vratima daleko za ga bilo čime dobavit izvana. Ispod tapicirunga se moraš zavuć i nać što moraš nać. Nije baš jednostavno al može se... Sretno. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

hvala obojici na savjetima,

 

skinut tapecirung, lagano povučeno prema van, tako da je sada otključan.

Ipak će trebati sve zamjeniti, s obzirom da ona mala polugica u mehanizmu koja zaključava/otključava,  uopće nema namjeru da surađuje.

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

hvala obojici na savjetima,

 

skinut tapecirung, lagano povučeno prema van, tako da je sada otključan.

Ipak će trebati sve zamjeniti, s obzirom da ona mala polugica u mehanizmu koja zaključava/otključava,  uopće nema namjeru da surađuje.

 

Pozz

Bilo je puklo i kod mene, nisam mijenjao. Zalijepio sam, mislim da je sad čvršće nego prije. Radi bez problema skoro godinu.

Link to comment
Share on other sites

To se na eng. kaže "Fuel Flap Motor" pa bacite oko na e-bay i slično.

 

npr.

http://www.ebay.co.uk/itm/Renault-Megane-Scenic-1-5-DCI-Fuel-Flap-Release-Motor-8200305732-/121193151071

 

Ja sam imao problema s tim na Laguni. U servisu su mi tražili nekih 380kn + ruke. Kupio preko Njuškala za 100kn s neke razbijene Lagune i sam zamijenio.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Samo ako može pitanje,kako si skinuo ovaj dio,je li pričvršćen šarafima ili kako?

 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja imao isti problem, mislim da se tu ne isplati ulagati... Maknuo sam tapicirung u bunkeru desno, otkopcao jack i jednostavno se vise ne zakljucava...

Meni su u Zak-u to pokusali rijesiti, bilo kao pijeska, smeca, i podmazali malo... Sljakalo par tjedana i opet isto, tako da mi je sada ovo trajno rjesenje...

LP,

Ivo

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.