Jump to content

Laguna 2 1.9 dCi nekoliko pitanja


Penava

Recommended Posts

Pozdrav,

 

nedavno sam uzeo Lagunu 2, 2005. godina, 1.9 dci 88 kW, kako nisam dobio servisnu knjižicu, zanima me, koji su njeni servisni intervali (ulje, filteri, remenje, ...), koje ulje (sada sam u servisu dao zamijeniti, ali više volim kupiti svoje, za ubuduće)

 

Drugo, da li se može kod nas u Renaultu promijeniti board softver, i koliko to košta, sve mi je na francuskom, ne živcira me puno, ali do 50 kuna dam za promjenu jezika :)

 

Treće, desni retrovizor (staklo) mi se klima, baza koju pokreće motorić je OK, ali staklo je na pola ispalo, je li to komplicirano za složiti?

Edited by Penava
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

 

nedavno sam uzeo Lagunu 2, 2005. godina, 1.9 dci 88 kW, kako nisam dobio servisnu knjižicu, zanima me, koji su njeni servisni intervali (ulje, filteri, remenje, ...), koje ulje (sada sam u servisu dao zamijeniti, ali više volim kupiti svoje, za ubuduće)

 

Drugo, da li se može kod nas u Renaultu promijeniti board softver, i koliko to košta, sve mi je na francuskom, ne živcira me puno, ali do 50 kuna dam za promjenu jezika :)

 

Treće, desni retrovizor (staklo) mi se klima, baza koju pokreće motorić je OK, ali staklo je na pola ispalo, je li to komplicirano za složiti?

1. Svakih 30 000 km po tvornici (bolje je ne slušati tu preporuku). Mijenjaj ulje svakih 15000 km, ili 1 godišnje. 5W40

2. Može, treba ti netko tko ima CLIP

3. Nije, vjerojatno je pukao plastični držač stakla, imaš jeftino stakala na ebay-u

Link to comment
Share on other sites

Da, vidio sam na satu da piše 30.000 kad je majstor resetirao, ali mi se to činilo puno previše za dizela, zato pitam :). Znači Elfovo 5w40 svakih 15k i miran sam

Link to comment
Share on other sites

Nije ni to loše. Ostale stvari? Remen svakih 60k/4 god? Kada ide filter nafte?

Link to comment
Share on other sites

Filtere mijenjam kad i ulje, svakih 12kkm, tak mi meh složio i preporučio interval, osim tog nafte. Njega svaki drugi put, ali kod mene je ona "posebna" sorta, pa kad već košta cca 340 kn u režiji kod mog meha, a u ovlaštenom prema zadnjoj ponudi (otvorena vrata) 563,08 kn, onda mora toliko i izdržati :dada: . U kombinaciji s uloškom, a ta je mislim kod tebe, nije strašno ni da ga mijenjaš svaki put.

Remenje i ostalo prema servisnoj na svakih 120000km, ali i tu je preporuka manje. Konkretno Haynes navodi 80kkm.

Link to comment
Share on other sites

Da, vidio sam na satu da piše 30.000 kad je majstor resetirao, ali mi se to činilo puno previše za dizela, zato pitam :). Znači Elfovo 5w40 svakih 15k i miran sam

Može bilo koje ulje koje zadovoljava specifikaciju RN0710. Preporučio bi Shell Helix Ultra Diesel. Remenje se mijenja mislim na 120000 km, ili 1 u 5 godina.
Link to comment
Share on other sites

meni na satu broji od 15000, a ja mijenjam ulje na 10000 km

Meni na satu broji od 8000 km, zato što sam ja tako namjestio Clip-om.
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ekipo. Mene malo mući ulje za servo...koja je pravilna razina? Nisam vidio nikakvu oznaku min-max.  Kak to provjerit?(toplo-Hladno) i dal to treba mijenjat? 

Link to comment
Share on other sites

Probaj ispirati jer je jako teško odzračiti klasično. Meni je trebalo 3 litre dexron 2 ulja. Znači špricom izvučeš staro ulje taman do nivoa gdje je posuda skoro prazna (pazi da ne uđe zrak u sustav), uliješ novo ulje, upališ auto i okrećeš volan. Zatim ugasiš auto i ponovo izvučeš ulje do spomenutog nivoa. Postupak ponavljaš dok vizualno ne ustanoviš da je staro ulje izvučeno (prepoznati ćeš to po boji). Mora na posudi biti oznake min i max (barem je tako kod mene).

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

u priručniku piše elf solaris. Nije jeftino ulje. U Slo je  cca 14 € litra. Kod nas cca 120 kn kod Tokića. na Hreliću sam naišao na čovjeka koji ima svoju firmu (negdje u V. Gorici), mislim da je tražio oko 300 kn za karnister od 5l. Nije bio otvaran  karnister, ali eto za razmišljanje. Negdje sam stavio njegovu vzitku, ali ju nažalost ne mogu pronači.

Link to comment
Share on other sites

Autodata- ATF 220, 1,1l

Dialogys- ELF RENAULTMATIC D2 ili MOBILE ATF 220.

Cijena oko 50kn/l.

Link to comment
Share on other sites

Autodata- ATF 220, 1,1l

Dialogys- ELF RENAULTMATIC D2 ili MOBILE ATF 220.

Cijena oko 50kn/l.

A što misliš da ovo D2 u Elf Renaultmatic D2 označava? D2 je ništa drugo do Dexron 2.
Link to comment
Share on other sites

Da mi nisi rekao ne bi znao :p.

Malo sam zabrijao na post prije, nisam registrirao da kolega govori o motornom ulju nakon zadnjih postova o servu, već samo cijenu. Zato moj odgovor vezan uz ATF Drekson.

Link to comment
Share on other sites

Dobro, dobro. Samo sam te onako malo zajbavao. Zam ja da ti znaš.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Bok ljudi,imam jedan problemčić...po broju šasije ispada da mi Laguna ima motor 1.9dci 74kw a u knjižici mi piše daje 79kw...gdje da nađem broj motora(na motoru) pa da to utvrdim? Jel to onaj broj na prednjoj strani bloka?

 

Hvala

Edited by Zoran J
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Dva pitanja (iz usluge) u vezi Lagune 2 2006.

 

1.Koji aux input adapter za mp3 kupiti za original radio? Ovaj http://www.amazon.com/iPhone-Adapter-Renault-Megane-Laguna/dp/B00NLJV6BE/ref=sr_1_9?ie=UTF8&qid=1425478015&sr=8-9&keywords=renault+laguna ne radi.Vjerojatno je riječ o "tuner list" radiju pa ne radi.Kako saznati koji je radio te koji adapter za "tuner list" kupiti.Može link tko zna.

slika radija :

post-2587-0-64640800-1425971512_thumb.jp

 

2.Kako spojiti kameru za vožnju unazad na original navigaciju Carminat 2 Part number: 4R-R2  HW Number : 0102  SW Number : 0213  Language number: 0522 ?

Mogu linkovi svega korisnog u vezi toga.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav,

 

nedavno sam uzeo Lagunu 2, 2005. godina, 1.9 dci 88 kW, kako nisam dobio servisnu knjižicu, zanima me, koji su njeni servisni intervali (ulje, filteri, remenje, ...), koje ulje (sada sam u servisu dao zamijeniti, ali više volim kupiti svoje, za ubuduće)

 

Drugo, da li se može kod nas u Renaultu promijeniti board softver, i koliko to košta, sve mi je na francuskom, ne živcira me puno, ali do 50 kuna dam za promjenu jezika :)

 

Treće, desni retrovizor (staklo) mi se klima, baza koju pokreće motorić je OK, ali staklo je na pola ispalo, je li to komplicirano za složiti?

 

Sad iz vlastitog iskustva jedan savjet. Dobro pogledaj slini li gdje turbina. Ako si blizu 200 tkm, daj ju preventivno reparirati i spasi se moguće havarije. Toliko od mene.

Link to comment
Share on other sites

Pa cak i mislim sljedeci put kad cu potegnuti do ZG to napraviti. Ili naruciti repariranu turbinu iz Uzica pa nek stoji u gepeku, s ovzirom da su ovdje u Svedskoj majstori skuuuupi

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.