Jump to content

korektor za lak


rodzonis

Recommended Posts

Tražio sam da  li ima otvorena tema, ali nisam našao.

Naime da li netko zna gdje mogu nabaviti korektore za lak, konkretno za sitne točkice od kamenčića i sl.

I da li to uopće ima smisla, odnosno da li će izgledati prihvatljivo, radi se o crnoj boji,hv

Edited by rodzonis
Link to comment
Share on other sites

Imas u Renaulta, dobijes crni (676 noir nacre) i bezbojni. Treba popuniti s crnim i poravnati s bezbojnim. Manje se vidi nego npr bijela ogrebotina, ali se isto vidi.

Link to comment
Share on other sites

Imas u Renaulta, dobijes crni (676 noir nacre) i bezbojni. Treba popuniti s crnim i poravnati s bezbojnim. Manje se vidi nego npr bijela ogrebotina, ali se isto vidi.

hvala

Link to comment
Share on other sites

Ne bi bilo loše prelakirana područja ispolirati.

Link to comment
Share on other sites

Imaš u svim službenim bojama i koštalo je kada sam ja prije par godina uzimao 80 kn/set sa RKH popustom...

Dobiješ dvije bočice - lak u boji i bezbojni lak.

S time da ako imaš malu piknjicu (najčešće otkrhnuti komadić od nekog kamenčića) onda uzmeš čačkalicu i sa njom ubaciš malo boje u tu piknjicu. Ako ideš raditi s onim kistom iz bočice, neće lijepo ispasti jer je taj kistić malo pregrub za fine radove...

Evo kako ti to izgleda za recimo RNA metalik plavu...

 

post-1254-0-62825200-1398189689_thumb.jp

 

Link to comment
Share on other sites

Dobro za znati, nije puno kn.

daj last nemoj zajebavat sta nisi ti to kupovao za svog zelembaca

Link to comment
Share on other sites

On je uzimao direktno od engleske kraljice aristokratsku zelenu. ( onu za oljušten lak).

Link to comment
Share on other sites

daj last nemoj zajebavat sta nisi ti to kupovao za svog zelembaca

Zeleni se nedavno polakirao za 15000 kn tak da nije uzimana korektura za 85 kn. 

Da sam barem znao prije....

Link to comment
Share on other sites

Imaš u svim službenim bojama i koštalo je kada sam ja prije par godina uzimao 80 kn/set sa RKH popustom...

Dobiješ dvije bočice - lak u boji i bezbojni lak.

S time da ako imaš malu piknjicu (najčešće otkrhnuti komadić od nekog kamenčića) onda uzmeš čačkalicu i sa njom ubaciš malo boje u tu piknjicu. Ako ideš raditi s onim kistom iz bočice, neće lijepo ispasti jer je taj kistić malo pregrub za fine radove...

Evo kako ti to izgleda za recimo RNA metalik plavu...

 

attachicon.gifkorektur set.JPG

Odlično,hvala!! Uvijek si bio čovijek od riječi! :smile:

Edited by Clio Zg
Link to comment
Share on other sites

zeleni se lakira za 15000 a voze  se auti od 20000  :peca:  :peca:  :peca:  :peca:  :peca:  :peca:  :peca:

Molit ću lijepo, ja imam više automobila momentalno i nijedan ne vrijedi ispod 5000 eur.

 

Da se zna i da nebi bilo nismo rekli.

 

Aufidersen, čus bisgot

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prije mjesec dana uzeo na ebayu black pearl korektor, paketić mi stigao za samo tjedan dana. Nisam ga još niti isprobao ali tako malo košta da nemam kaj izgubiti. Imam jednu sitnu točkicu koju moram pokrpati pa mi je bilo žao dati 90kn za set kod koncesionara obzirom da sam ga kupio prije par godina i crna boja mi se osušila, laka još uvijek imam.

Link to comment
Share on other sites

danas i jučer bio na kemijskom i poliranju, tako da popravci s korektorom neće biti mogući jer tek sada se zapravo vidi koliko puno ima sitnih točkica od kamencica (crna boja) :blush:

Link to comment
Share on other sites

Bolje da si prvo ispunio te rupice koje imaš pa onda na poliranje.

Al svejedno, koja ti je alternativa? Lakiranje cijelog auta?

Link to comment
Share on other sites

Bolje da si prvo ispunio te rupice koje imaš pa onda na poliranje.

Al svejedno, koja ti je alternativa? Lakiranje cijelog auta?

ma ne auto izgleda predobro, jedino ne znam slike staviti, kako se slike smanjuju

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Evo nadjoh staru prikladnu temu... dakle, ficek je vec duze vremena na haubi imao par ostecenja laka koja su pocela slinit hrdjom (tvornicki katastrofalno polakirano). Posto odgadjam vise od godine dana, a sad sam zdrav u karanteni, uhvatio se posla. pobrusio ostecenja, ocistio, odmastio.... nazalost povrsine su ispale vece i korekturlak, kao onaj gore, ce biti i vise nek vidljiv. Probal sam prekjucer na plasticnom uzorku nanijeti malo boje da vidim kolko se ta boja stvrdne i dal se da polirat. Nazalost, danas probah i boja se nije skroz stisla nek je malko mekana. Jel se ta boja ikad stvrdne da se moze polirat i izgladit? U prvom rednu mi je sad bitno sprijeciti hrdjanje, a dok nadjem nekog ok lakirera cu mu dati da sredi haubu kak spada... ak prije ne prodam auto. Ima ko kakav tip&trick? Tnx!

1644256249073_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

dosta je to veliko...inače točkanje se radi na način uzmeš boju (auta) recimo 1dl, ne svih deci nego u čep ili slično i pomiješaš sa bezbojnim lakom..treba paziti na omjere i onda se nanosi u više ruku da se poravna sa ostatkom farbe. nakon toga se besproblema brusi/polira. To je za manja oštećenja poput udarca kamenčića.. možda bi se dalo i na ovak većima, ali ne mogu garantirati jer nemam toliko iskustva sa lakiranjem

Edited by Krule
Link to comment
Share on other sites

Vec sam krenul s jednim slojem, tankim. Upravo tak budem probal. Nemam kaj izgubiti... Ovo s bezbojnim lakom bi morao probat... tnx!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.